TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Радев утре ќе одржи консултации за новата влада на Бугарија

Курир - 22.07.2021

Бугарскиот претседател Румен Радев ќе одржи консултации со претставници на пратеничките групи од 46-то Национално собрание, пред да му го предаде мандатот за формирање нова влада на кандидатот за премиер што ќе го номинира најголемата партија во ...

Радев утре почнува консултации за состав на бугарска влада

Expres

Радев утре ги почнува консултациите за состав на новата бугарска Влада

Република

Радев утре ги почнува консултациите за состав на новата бугарска Влада

Независен

Радев утре ги почнува консултациите за состав на нова бугарска Влада

360 степени

Радев утре ги почнува консултациите за состав на новата бугарска Влада

Сител

Радев ги почнува консултациите за состав на новата бугарска Влада

24Инфо

Lider Денешен Фокус Zoom Либертас Опсервер Алсат-М MakPress

Интерес на Бугарија e да се реши спорот со Северна Македонија, рече лидерот на Демократска Бугарија

Алсат-М - 21.07.2021

„Од национален интерес на бугарската држава е да се најде решение за деблокирање на спорот со Северна Македонија. Ова беше кажано во воведниот говор на лидерот на партијата „Демократска Бугарија“, веднаш по конституирањето на новиот парламентарен ...

Интерес на Бугарија e да се реши спорот со Северна Македонија, рече лидерот на Демократска Бугарија

Zoom

Формиран бугарскиот парламент, неизвесно е формирањето на новата влада

Телма

Бугарија конституира Парламент, формирањето Влада е многу неизвесно

Република

Почна конститутивната седница на 46-то Народно собрание на Бугарија

Lider

Во Бугарија денеска конститутивна седница на 46-то Народно собрание на Бугарија

ТВ21

Зајкова до бугарските пратеници: Народот ни порача да работиме заедно

Телма

24Инфо Опсервер Либертас MakPress