TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија ги дозна можните противници за ЕП во 2021 година

Дерби - 19.07.2019

Македонската сениорска кошаркарска репрезентација во понеделник ќе ги дознае ривалите во квалификациите за Европското првенство кое во 2021 година ќе се одржи во Германија, Италија, Чешка и Грузија.

Кошаркарките во последниот четврти шешир за ЕП 2021

Слободен Печат - 19.07.2019

Покрај Македонија, во последниот шешир се сместени уште и селекцииет на Естонија, Бугарија, Финска, Албанија и Данска. Женската кошаркарска репрезентација на Македонија е сместена во последниот четврти шешир во квалификациите за Европското првенство ...

Кошаркарите на готовс: Грција може да ни биде противник во квалификациите за ЕП!

24 Вести - 19.07.2019

Машката македонска кошаркарска репрезентација в понеделник ќе ги добие противниците во квалификациите за Европското првенство во 2021 година. Според новиот, покомплициран систем на ФИБА, меѓу 32-те селекции кои ќе учествуваат во квалификациите се и ...

Македонските кошаркари ги дознаа можните противници за квалификациите

МКД - 19.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација од шестиот барабан ќе биде извлечена во ждрепката за квалификациите за Евробаскетот 2021 која ќе се одржи во понеделник. ФИБА ги објави шеширите за квалификациите, Македонија е во шестиот.

Кошаркарите ги избегнаа најдобрите, најмераклиски ќе биде да се паднат со – Грција!

Sport 1 - 19.07.2019

Деталното објаснување на начинот на кој в понеделник ќе бидат извлечени групите за квалификациите за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2021 година донесе добра вест за Македонија, која според новиот и пред сѐ компликуван систем сигурно нема да ...

Македонија во шестиот шешир ги чека противниците за ЕП

TopSport - 19.07.2019

Кошаркарската репрезентација на Македонија се наоѓа во шестиот шешир пред ждрепката за квалификациите за наредното Европско првенство, објави ФИБА. Квалификациските групи ќе бидат извлечени на 22 јули во Минхен.

Познати можните противници на Македонија во квалификациите за Евробаскет 2021

Сител - 19.07.2019

ФИБА денеска го објави изгледот на "шеширите" од кои во понеделник ќе бидат извлечени групите за квалификациите за Евробаскетото што во 2021 ќе се одржува во Германија, Италија, Чешка и Грузија.

Евробаскет 2021: Македонија не може против најдобрите во Европа

Екипа - 19.07.2019

Македонската репрезентација нема да може да се најде против некоја од најдобрите четири европски селекции во квалификациите за Евробаскет 2021, објави ФИБА, дополнувајќи ги правилата за ждребот што ќе биде извршен в понеделник.

Добра вест: Македонија нема да биде најлоша во квалификациската група за ЕП 2021!

Sport 1 - 19.07.2019

Кошаркарската репрезентација на Македонија против себе ќе има барем една, условно кажано, послаба селекција во квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2021 година, откако беше сместена во третиот по квалитет барабан односно шестиот според ...

Мажите од 6-тиот, а дамите од 4-тиот шешир, ќе го напаѓаат Стариот континент

Basketball - 19.07.2019

Меѓу 32 селекции во машка конкуренција и 35 во женска, нашите сениорски репрезентации ја чекаат ждрепката на 22-ри јули во Минхен, за квалификациските групи за претстојните европски првенства што ќе се одиграат во 2021-та година.

Сениорите во шестиот, сениорките во четвртиот шешир пред ждрепката за евроквалификациите

Gol.mk - 19.07.2019

Машката сениорска репрезентација од шестиот шешир ќе ја дочека ждрепката за квалификациите за Европското првенство 2021 година. Таму ќе биде заедно со Унгарија, БиХ и Холандија. Ждрепката е закажана за 22 јули, а првиот квалификациски прозорец е ...

Кошаркарите од шестиот шешир ги очекуваат противниците во квалификациите за ЕП 2021 година

Екипа - 19.07.2019

Кошаркарската репрезентација на Македонија ќе биде сместена во шестиот шешир на жрепката за квалификациите за Европското првенство во 2021 година. Во шестиот шешир заедно со Македонија ќе бидат и Унгарија, Босна и Херцеговина и Холандија ...

Сениорките од четвртиот шешир во квалификациите за ЕП 2021

SportMedia - 19.07.2019

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија ќе биде сместена во четвртиот шешир во престојните квалификации за ЕП 2021 година. Триесет и пет земји од Стариот континент пријавија интерес за учество во квалификациите, а пред неколку дена ФИБА ...

Кошаркарите во шестиот шешир за квалификациите за ЕП 2021

Слободен Печат - 19.07.2019

Според пропозициите, во квалификациите ќе има осум групи со по четири селекции, а стартот на квалификациите ќе биде во февруари идната година. Кошаркарската репрезентација на Македонија од шестиот шешир ќе ги чека противниците во квалификациите за ...

Кошаркарите во шестиот шешир во ждрепката во квалификациите за ЕП

OhridNews - 19.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација е сместена во шестиот шешир во ждрепката за квалификациите за Европското првенство 2021 година кое ќе се одржи во четири земји Чешка, Грузија, Германија и Италија.

Македонија во шестиот шешир ги чека противниците за ЕП

Макфакс - 19.07.2019

Кошаркарската репрезентација на Македонија се наоѓа во шестиот шешир пред ждрепката за квалификациите за наредното Европско првенство, објави ФИБА. Квалификациските групи ќе бидат извлечени на 22 јули во Минхен.

Кошаркарите од шестиот шешир во трка за Евробаскетот 2021

SportMedia - 19.07.2019

Машката кошаркарска репрезентација ќе биде сместена во шестиот шешир, заедно со Унгарија, Босна и Херцеговина и Холандија за следниот квалификациски циклус за европското првенство во 2021 година.

Кошаркарките сместени во четвртиот шешир за ждребот за групите за ЕП 2021

Независен - 19.07.2019

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија е сместена во четвртиот шешир, заедно со Естонија, Бугарија, Финска, Албанија и Данска во квалификациите за Евробаскет 2021. Ждребот ќе се одржи в понеделник (22. јули) во Минхен.

Македонските кошаркари во шестиот шешир за квалификации на ЕП 2021

Фокус - 19.07.2019

Кошаркарската репрезентација на Македонија од шестиот шешир ќе ги чека противниците во квалификациите за Европското првенство во 2021 година. Наши противници ќе бидат Унгарија, БиХ и Холандија.

Сениорите во шестиот шешир

Вечер - 19.07.2019

Триесет и две репрезентации од Европа ќе се натпреваруваат во квалификациите за Европското првенство кое ќе се одигра во 2021 година, во Чешка, Грузија, Германија и во Италија. Првиот квалификациски прозорец е предвиден да се одигра во февруари 2020 ...

Кошаркарките сместени во четвртиот шешир за ждребот за групите за ЕП 2021

Опсервер - 19.07.2019

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија е сместена во четвртиот шешир, заедно со Естонија, Бугарија, ФИнска, Албанија и Данска во квалификациите за Евробаскет 2021. Ждребот ќе се одржи в понеделник (22. јули) во Минхен.

Македонските кошаркари во шестиот шешир за квалификациите за ЕП 2021

Опсервер - 19.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација е сместена во шестиот шешир, заедно со Унгарија, Босна и Херцеговина и Холандија во квалификациите за ЕП кое ќе се одигра во 2021 година, во Чешка, Грузија, Германија и во Италија и против овие репрезентации ...

Кошаркарките сместени во четвртиот шешир за ждребот за групите за ЕП 2021

+инфо - 19.07.2019

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија е сместена во четвртиот шешир, заедно со Естонија, Бугарија, ФИнска, Албанија и Данска во квалификациите за Евробаскет 2021. Ждребот ќе се одржи в понеделник (22. јули) во Минхен.

Кошаркарите во шестиот шешир за квалификациите за ЕП 2021

+инфо - 19.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација е сместена во шестиот шешир, заедно со Унгарија, Босна и Херцеговина и Холандија во квалификациите за ЕП кое ќе се одигра во 2021 година, во Чешка, Грузија, Германија и во Италија и против овие репрезентации ...

Кошаркарките сместени во четвртиот шешир за ждребот за групите за ЕП 2021

MakPress - 19.07.2019

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија е сместена во четвртиот шешир, заедно со Естонија, Бугарија, ФИнска, Албанија и Данска во квалификациите за Евробаскет 2021. Ждребот ќе се одржи в понеделник (22. јули) во Минхен.

Македонските кошаркари во шестиот шешир за квалификациите за ЕП 2021

Либертас - 19.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација е сместена во шестиот шешир, заедно со Унгарија, Босна и Херцеговина и Холандија во квалификациите за ЕП кое ќе се одигра во 2021 година, во Чешка, Грузија, Германија и во Италија и против овие репрезентации ...

Македонските кошаркари во шестиот шешир за квалификациите за ЕП 2021

MakPress - 19.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација е сместена во шестиот шешир, заедно со Унгарија, Босна и Херцеговина и Холандија во квалификациите за ЕП кое ќе се одигра во 2021 година, во Чешка, Грузија, Германија и во Италија и против овие репрезентации ...