TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Oбвинетиот во „Монструм“ се врати во затворот во Штип

Алсат-М - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, повторно се враќа во затворот во Штип за да ја одлежи казната за друго дело, носење оружје без дозвола. Азири кој претходно се наоѓаше на Клиниката за пулмологија поради здравствени проблеми, по ...

Фејзи Азири, обвинет за масакрот кај Смилковското езеро е вратен во затворот во Штип

24 Вести - 20.04.2018

По петдневно лекување на клиниката за Пулмологија Фејзи Азири е вратен во штипскиот затвор. Обвинетиот од Монструм, денеска со полициска придружба бил донесен во затворот потврди директорот Мики Тодоров.

Одбиена жалбата, Фејзи Азири се врати во затворот во Штип

Телма - 20.04.2018

Со полициска придружба од скопската Клиника за пулмологија до штипскиот затвор, обвинетиот во „Монструм“ Фејзи Азири попладнево бил вратен во затворската келија, 50 дена по истекот на одобрениот прекин.

Фејзи Азири од „Монструм“ вратен во затвор по двомесечно бегство

Нова ТВ - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, е вратен во затворот во Штип за издржување на затворската казна за нелегално поседување на оружје. Од Кривичниот суд во Скопје денеска соопштија дека ја одбиле молбата на Азири да му биде ...

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Алсат-М - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди ...

Фејзи Азири од болница е повторно вратен во затворот во Штип

24 Вести - 20.04.2018

Еден од обвинетите во случајот Монструм, Фејзи Азири е вратен во затворот во Штип. Со полициско обезбедување тој бил спроведен околу 13.30 часот, потврдија од затворската управа за тв24. Денеска Кривичниот Фејзи Азири да биде вратен во затвор, каде ...

Фејзи Азири, обвинет за масакрот кај Смилковското езеро е вратен во затворот во Штип

+инфо - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13,30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири од болница вратен во затворот во Штип

Канал5 - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, е вратен во затворот во Штип. Основниот суд Скопје 1 соопшти дека Кривичниот совет ја одбил жалбата на Фејзи Азири на одлуката на судијата за извршување санкции кој не прифати да му го продолжи ...

Кривичен одлучи Фејзи Азири да биде вратен во затвор

24 Вести - 20.04.2018

Кривичниот совет одлучи обвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири да биде вратен во затвор, каде треба да издржува затворска казна за недозволено поседување на оружје. Како што соопштија од Судот, Кривичниот совет ја одбил жалбата на Фејзи ...

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

Макфакс - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“ ќе биде вратен во затвор за издржување на затворска казна за нелегално поседување на оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската казна.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Слободен Печат - 20.04.2018

Обвинетиот во „Монструм“, Фејзи Азири, од болница е повторно вратен во затворот во Штип, со полициско обезбедување, дознава ТВ24. Тој во затворот во Штип издржува казна за недозволено поседување на оружје.

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

24Инфо - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, ќе биде вратен во затвор за издржување затворска казна за нелегално поседување оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската ...

Одбиена жалбата, Фејзи Азири се врати во затворот во Штип

Република - 20.04.2018

Со полициска придружба од скопската Клиника за пулмологија до штипскиот затвор, обвинетиот во „Монструм“ Фејзи Азири попладнево бил вратен во затворската келија, 50 дена по истекот на одобрениот прекин.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

ТВ21 - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Азири е префрлен во затворот во Штип

Фактор - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, е вратен во затворот во Штип. Основниот суд Скопје 1 соопшти дека Кривичниот совет ја одбил жалбата на Фејзи Азири на одлуката на судијата за извршување санкции кој не прифати да му го продолжи ...

Фејзи Азири повторно е вратен во затворот во Штип

Курир - 20.04.2018

Стартот на судењето за случајот „Монструм“, се одложи поради отсуство на Азири кој се наоѓаше на Клиниката за пулмологија. Еден од обвинетите во случајот Монструм, Фејзи Азири е вратен во затворот во Штип.

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

А1 On - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, ќе биде вратен во затвор за издржување затворска казна за нелегално поседување оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската казна.

Ахмети: Судот ќе одлучи кој бил вмешан во убиството кај Смилковско езеро

24 Вести - 18.04.2018

Ахмети нема информации кои функционери од неговата партија се вмешани во масакрот кај Смилковското езеро од пред шест години. Откако вчера таткото на убиениот Александар Наќевски обвини дека потпретседателот на ДУИ, Невзат Бејта комуницирал со ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Алсат-М - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Спасовски: Апсењето на Азири не е задоцнето

Сител - 18.04.2018

Апсењето на Фејзи Азири не е задоцнето смета првиот човек на МВР откако бегството на еден од обвинетите во Монструм го одложи вчерашното рочиште. Азири беше приведен вчера попладне на клиниката за Пулмологија по потерница од затворот Штип од каде ...

Братот на Азири го прашува Спасовски: Дали Заев ќе биде спроведен во судот за да даде изјава каква што им соопштил на ...

Курир - 18.04.2018

Бејди Ајдари, брат на обвинетиот Фејзи Азири во случајот „Монструм“ побара од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, премиерот Зоран Заев стражано да биде спроведен во суд, за да даде изјава каква што им соопштил на семејствата на ...

Медиумите помогнаа во апсењето на Азири

Бриф - 18.04.2018

Продолжуваат меѓусебните обвинувања на инстутиците какo штипскиот затвореник и обвинет во случајот „Монструм“ Фезји Азири останал во бегство месец и половина. Затворот во Штип на 7 март го известил судијата за извршување санкции дека Азири не се ...

Роднина на Азири до Спасовски: Ќе му ја исполните желбата на Наќевски премиерот да биде стражарно спроведен во суд?

Република - 18.04.2018

Бедри Ајдари, роднина на обвинетиот Фејзи Азири во случајот „Монструм“, побара од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, премиерот Зоран Заев стражано да биде спроведен во суд, за да даде изјава каква што им соопштил на семејствата на ...

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

CivilMedia - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири од болница е повторно вратен во затворот во Штип

Независен - 20.04.2018

Еден од обвинетите во случајот Монструм, Фејзи Азири е вратен во затворот во Штип. Со полициско обезбедување тој бил спроведен околу 13.30 часот, потврдија од затворската управа за тв24 . Денеска Кривичниот совет одлучи обвинетиот Азири да биде ...

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

Точка - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, ќе биде вратен во затвор за издржување затворска казна за нелегално поседување оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската казна.

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Либертас - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

БРАТОТ НА ФЕЈЗИ АЗИРИ БАРА ЗАЕВ ДА БИДЕ СТРАЖАРСКИ ПРИВЕДЕН: Ако некој треба да биде приведен, тоа е Заев за да сведочи ...

Маркукуле - 18.04.2018

Бејди Ајдари, брат на обвинетиот Фејзи Азири кој семејствата на убиените деца во случајот „Монструм“ го посочија како лице кое разговарало со Невзат Бејта од ДУИ, побара Зоран Заев исто како неговиот брат да биде стражарски приведен како сведок во ...

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Н.Македонија - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13.30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири од болница е повторно вратен во затворот во Штип

Локално - 20.04.2018

Еден од обвинетите во случајот Монструм, Фејзи Азири е вратен во затворот во Штип. Со полициско обезбедување тој бил спроведен околу 13.30 часот, потврдија од затворската управа за тв24. Денеска Кривичниот совет одлучи обвинетиот Азири да биде ...

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

Sky - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, ќе биде вратен во затвор за издржување затворска казна за нелегално поседување оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската казна.

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Република - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Канал 77 - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот Монструм денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров. Азири е вратен во затворот, каде треба да издржува затворска ...

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

Правдико - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, ќе биде вратен во затвор за издржување затворска казна за нелегално поседување оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската казна.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Бриф - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Обвинетиот во „Монструм“ Фејзи Азири вратен во штипскиот затвор

Сакам да кажам - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите во предметот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, објави државната агенција МИА.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Стандард - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Либертас - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири, еден од обвинетите во „Монструм“, вратен во затворот во Штип

еМагазин - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12. април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.