TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почеток на формирање на новиот кабинет на претседателот Пендаровски

Глас на Америка - 16.05.2019

Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф на кабинет на Стево Пендаровски Промените во владата се случија пред реконструкцијата ...

Бошњаковски заминува од Илинденска, добива функција во кабинетот на Пендаровски

Алсат-М - 16.05.2019

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски, заминува од Илинденска и отсега ќе биде генерален секретар во кабинетот на претседателот, Стево Пендаровски. „Ми беше чест две години да соработувам со сите вас новинари, сниматели и фоторепортери.

Миле го напушта Заев, се сели кај Пендаровски

Магазин - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски заминува од Влада, доби функција во кабинетот на Пендаровски

Макфакс - 16.05.2019

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски соопшти дека преминува во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. „Ова е моја последна прес-конференција во овој формат како портпарол на Влада. Преминувам во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски.

Бошњаковски наместо портпарол, одсега генерален секретар во Кабинетот на Пендаровски

Скопје1 - 16.05.2019

Портпарол на Владата Миле Бошњаковски, ја напушта оваа функција, отсега ќе биде генерален секретар во кабинетот на претседателот, Стево Пендаровски. Медиумите објавија дека Бошњаковски го напушта секторот за односи со јавноста при Владата пред ...

Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

ММС - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски се збогува со Владата

Фактор - 16.05.2019

Миле Бошњаковски дефинитивно заминува од Владата. Досегашниот портпарол денеска ја одржа последната прес конференција, а од вторник ќе работи како генерален секретар во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски „Ми беше задоволство и исклучителна ...

Се екипира тимот на Пендаровски

Телма - 15.05.2019

Универзитетскиот професор Александар Спасов, државниот секретар во МНР Виктор Димовски, членот на економско социјалниот совет на СДСМ, Тоше Зафиров, професорката Ана Чупеска, граѓанската активистка Мерсиха Смаиловиќ најверојатно ќе бидат дел од ...

Миле Бошњаковски од Влада заминува во кабинетот на Пендаровски

Мета - 16.05.2019

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски ја напушта оваа позиција и ќе биде генерален секретар во кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски. Бошњаковски на денешната владина прес-конференција ја потврди информацијата што некои медиуми ја ...

Бошњаковски доби функција во кабинетот на Пендаровски

Н.Македонија - 16.05.2019

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски соопшти дека преминува во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. -Ова е моја последна прес-конференција во овој формат како портпарол на Влада. Преминувам во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски.

Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

А1 On - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски го напушта Заев

Курир - 16.05.2019

Миле Бошњаковски дефинитивно заминува од Владата. Досегашниот портпарол денеска ја одржа последната прес конференција, а од вторник ќе работи како генерален секретар во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски.

Бошњаковски заминува од Влада и се сели кај претседателот

ТВ21 - 16.05.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, од Илинденска заминува во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски каде ќе биде генерален секретар. Тој денеска се заблагодари на соработката. „Ова е моја последна прес-конференција во овој формат како ...

Бошњаковски заминува во кабинетот на Пендаровски

Фокус - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Миле Бошњаковски дефинитивно заминува од Владата

Скопје инфо - 16.05.2019

Миле Бошњаковски дефинитивно заминува од Владата. Досегашниот портпарол денеска ја одржа последната прес конференција, а од вторник ќе работи како генерален секретар во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски.

Бошњаковски заминува од Влада, доби функција во кабинетот на Пендаровски

Точка - 16.05.2019

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски соопшти дека преминува во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. „Ова е моја последна прес-конференција во овој формат како портпарол на Влада. Преминувам во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски.

(Видео) Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

1tv - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски се сели во Вила Водно

Нетпрес - 16.05.2019

Миле Бошњаковски дефинитивно заминува од Владата. Досегашниот портпарол денеска ја одржа последната прес конференција, а од вторник ќе работи како генерален секретар во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски Ми беше задоволство и исклучителна ...

Бошњаковски заминува од Влада, доби функција во кабинетот на Пендаровски

Centar - 16.05.2019

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски соопшти дека преминува во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. „Ова е моја последна прес-конференција во овој формат како портпарол на Влада. Преминувам во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски.

Миле Бошњаковски си оди: Портпаролот на владата заминува кај Пендаровски

PressingTV - 16.05.2019

Миле Бошњаковски на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален секретар.

Владиниот портпарол Бошњаковски заминува кај претседателот Пендаровски

CivilMedia - 16.05.2019

Портпаролот Миле Бошњаковски дефинитивно заминува од Владата. Досегашниот портпарол денеска ја одржа последната прес конференција, а од вторник ќе работи како генерален секретар во Кабинетот на претседателот на Република Северна Македонија, Стево ...

Бошњаковски ќе биде генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Локално - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски ќе биде генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

24Инфо - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Миле Бошњаковски со нова функција - генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

24 Вести - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Канал5 - 16.05.2019

Ми беше чест две години да соработувам со сите вас новинари, сниматели и фоторепортери. Се надевам дека соработката ќе продолжи во наредниот период во една друга форма. Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е ...

Бошњаковски заминува во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Независен - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Миле му раскина на Заев – Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на Пендаровски

Република - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски ќе биде генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

МКД - 16.05.2019

Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски се сели во вила Водно

Слободен Печат - 16.05.2019

Претходно „Слободен Печат“ пишуваше за големата преселба на политичари во вила Водно, а сега официјално е потврдено дека и Бошњаковски ќе биде дел од неа. На денешната прес-конференција во Владата, портпаролот Миле Бошњаковски, соопшти дека ова е ...

Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Сител - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски веќе не е портпарол - станува генерален секретар во Кабинетот на Пендаровски

Press24 - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Владинот портпарол Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

еМагазин - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски ќе биде генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Нова ТВ - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

ПОРТПАРОЛОТ СЕ СЕЛИ ВО ВИЛА ВОДНО: Бошњаковски се прости од новинарите и оди на нова функција генерален секретар

Денешен - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Опсервер - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

(Видео) Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Либертас - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Заминувам во кабинетот на претседателот Пендаровски како генерален секретар, рече владиниот портпарол Бошњаковски

Сакам да кажам - 16.05.2019

Портпаролот на владата Миле Бошњаковски на денешната редовна прес-конференција соопшти дека заминува во кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски, каде ќе ја извршува функцијата генерален секретар.

Бошњаковски ја напушта Владата ќе биде дел од кабинетот на Пендаровски

Р.С.Европа - 16.05.2019

Миле Бошњаковски од портпарол на Владата заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален секретар. „Ми беше чест две години да соработувам со сите вас новинари, сниматели и фоторепортери.

Бошњаковски се сели на Водно: Ќе биде генерален секретар во кабинетот на Пендаровски

+инфо - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски соопшти дека заминува во Кабинетот на претседателот Пендаровски – Еве на која функција!

iPortal - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски заминува во кабинетот на Пендаровски

Тера - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Телма - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

MTM - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Бриф - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...

Бошњаковски – генерален секретар во Кабинетот на Пендаровски

Пулс24 - 16.05.2019

Денес на прес-конференција во Владата Миле Бошњаковски соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува да ја извршува функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот на државата, Стево Пендаровски.

Бошњаковски ја напушта владата, ќе биде генерален секретар во кабинетот на Пендаровски

MakPress - 16.05.2019

Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата соопшти дека ова е негов последeн прес во својство на владин портпарол и дека заминува во Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски каде ќе ја извршува функцијата генерален ...