TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Северна и Јужна Кореја на пат кон мир: Делегациите на двете земји продолжуваат со преговорите во понеделник

Точка - 13.01.2018

Северна и Јужна Кореја се согласиле во поглед на одржувањето на работните преговори на 15. јануари на севернокорејска страна во селото Пан Мун Џом, известува денес јужнокорејското министерство за обединување.

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

Алсат-М - 13.01.2018

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари, за испраќање на севернокорејска група од музичари, танчери и други уметници на Зимската олимпијада, што ќе се одржи следниот ...

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“...

Н.Македонија - 13.01.2018

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“ Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари, за испраќање на севернокорејска група од музичари, танчери и ...

Северна Кореја предлага работни преговори на 15 јануари...

Н.Македонија - 13.01.2018

Северна Кореја предлага работни преговори на 15 јануари Министерството за обединување во Сеул соопшти денеска дека Северна Кореја предложила преговори на работно ниво на 15 јануари за испраќање на нејзината група од уметници (музичари, танчери и др.

ВИДЕО: Ким Џонг-ун во Јужна Кореја ќе испрати армија убавици

А1 On - 12.01.2018

Северна Кореја на Олимписките игри кои идниот месец ќе се одржуваат во јужнокорејскиот град Пјонгчанг, освен спортисти ќе испрати и „армија убавици“. Како што известуваат јужнокорејските медиуми, голема група на девојки ќе им прават друштво на ...

Чудни забрани и потешкотии што ќе ги најдете само во Северна Кореја

365 - 12.01.2018

Да не беше Северна Кореја така затворена за светот, можеби и немаше да кружат толку многу митови за земјата. Како и да е, дел од тие митови се покажаа точни. А некои од нив прилично ќе ве изненадат. 1.

Трамп го изненади светот со изјавата за северокорејскиот лидер

Сител - 12.01.2018

Американскит претседател Доналд Трамп денеска изјави дека веројатно има многу добар однос со северокорејскиот лидер Ким Џонг -ун. - Веројатно имам многу добар однос со него. Јас имам однос со луѓето. Мислам дека со тоа сте изненадени, изјавил Трамп.

Трамп вели дека има „многу добри односи” со Ким Јонг Ун

Алсат-М - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека „најверојатно“ има многу добар однос со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. – Веројатно имам многу добар однос со него. Јас имам односи со луѓето.

Путин за Ким Јонг Ун: Тој е остроумен и зрел политичар кој ја доби оваа рунда против Западот

Точка - 12.01.2018

Претседателот на Русија помалку изненади со својата последна изјава за претседателот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун. Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека првиот човек на Северна Кореја, диктаторот Ким Јонг Ун е „остроумен и зрел“ политичар ...

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

ТВ21 - 13.01.2018

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари, за испраќање на севернокорејска група од музичари, танчери и други уметници на Зимската олимпијада, што ќе се одржи следниот ...

Путин: Ким Џонг-ун победи во последната рунда со Западот

Локално - 12.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е „паметен и зрел“ и дека ја добил „последната рунда“ со Западот. – Мислам дека Ким Џонг-ун ја освои оваа рунда.

Путин: Ким Јонг Ун е победник во оваа рунда

МКД - 11.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун е „победник“ во најновата рунда од кризата на Корејскиот полуостров. Путин својот колега од Пјонгјанг го нарече „паметен и зрел“.

Путин : Ким е зрел политичар , ја доби оваа рунда

Канал5 - 11.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Севернокорејскиот претседател е ,,паметен и зрел политичар “ . Путин изјави дека Ким Џонг Ун е паметен и зрел и оти ја добил оваа рунда со Западот , а во врска со нуклеарната и ракетна програма на ...

Путин: Ким Џонг-ун е компетентен и зрел лидер

А1 On - 11.01.2018

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун се покажал како зрел лидер, во чиј интерес е смирување на тензиите поради нуклеарната и балистичка програма.

Путин: Ким е паметен и зрел политичар

Стандард - 11.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е „паметен и зрел“ и ја освоил последната рунда со Западот во врска со нуклеарните и ракетни програми. „Мислам дека Ким Џонг-ун победи во оваа рунда.

Трамп ниту потврдува ниту демантира дека има одлични односи со Ким Јонг-Ун

Канал5 - 12.01.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека „најверојатно“ има многу добар однос со севернокорејскиот лидер Ким Јонг-Ун. – Јас имам односи со луѓето. Мислам дека со тоа вие сте изненадени, изјави Трамп во интервју за „Вол Стрит Џурнал“.

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

Алфа - 13.01.2018

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари. Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари, ...

Путин: Ким Џонг-ун победи во последната рунда со Западот

Алсат-М - 12.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е „паметен и зрел“ и дека ја добил „последната рунда“ со Западот. – Мислам дека Ким Џонг-ун ја освои оваа рунда.

Ким Џонг-ун е компетентен и зрел лидер, вели Путин

Вечер - 11.01.2018

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун се покажал како зрел лидер, во чиј интерес е смирување на тензиите поради нуклеарната и балистичка програма.

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

Локално - 13.01.2018

Јужнокорејската Влада денеска објави дека го прифатила предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“, кои ќе се одржат на 15 јануари. Целта на преговорите се за испраќање на севернокорејска група од музичари, танчери и други ...

Путин: Ким Џонг-ун победи во последната рунда со Западот

А1 On - 12.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е „паметен и зрел“ и дека ја добил „последната рунда“ со Западот. – Мислам дека Ким Џонг-ун ја освои оваа рунда.

Ким Џонг-ун е компетентен и зрел лидер, вели Путин

Макфакс - 11.01.2018

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун се покажал како зрел лидер, во чиј интерес е смирување на тензиите поради нуклеарната и балистичка програма.

Путин: Ким Џонг-ун победи во последната рунда со Западот

Сител - 12.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е „паметен и зрел“ и дека ја добил „последната рунда“ со Западот. - Мислам дека Ким Џонг-ун ја освои оваа рунда.

Ким Џонг-ун е компетентен и зрел лидер, вели Путин

Тера - 12.01.2018

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун се покажал како зрел лидер, во чиј интерес е смирување на тензиите поради нуклеарната и балистичка програма.