TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола ќе го земе Меси, ама дали Барселона ќе прифати толку – срамна сума?

СуперСпорт - 18.10.2020

Лионел Меси летоска беше блиску до преселба од Барселона во Манчестер сити. Наводно, тој постигна договор со Пеп Гвардиола, но премиерлигашот немаше доволно пари да ја исплати клаузулата во неговиот договор.

Меси со сигурност доаѓа во Манчестер следната година

Дриблинг - 18.10.2020

Барселона вчера загуби од Хетафе со 1-0, тоа предизвика нова бура во редовите на каталонскиот клуб. Англиските медиуми пишуваат дека Роналд Куман му се доверил на близок пријател дека Лионел Меси следната сезона ќе го облече дресот на Манчестер Сити.

Лео Меси наредното лето се сели во Премиер лигата!?

Слободен Печат - 18.10.2020

На почетокот од минатиот месец аргентинската ѕвезда одлучи да остане на„Камп Ноу“, но Англичаните и натаму инсистираат дека играчот не се откажа од одлуката да го напушти каталонскиот клуб.

Откриено зошто пропаднал трансферот на Меси во Челзи

Вечер Прес - 18.10.2020

Во финишот од летниот преоден рок најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси, предизвика фудбалски „земјотрес“ откако јавно призна дека е несреќен во редовите на каталонскиот гигант Барселона и дека сака да си замине од „Ноу Камп“ без никакво ...

Да не биде за џабе идното лето – Сити нуди 15 милиони евра за Барса да го ослободи Меси во јануари

Спортманија - 18.10.2020

Само што заврши летниот преоден рок англискиот премиерлигаш има план и за јануари Манчестер сити и понуди на Барселона сума од 15 милиони евра за ангажман на Лионел Меси во јануарскиот преоден рок.

Интересен податок за поразите на Реал и Барса

Опсервер - 18.10.2020

Мадрид, 18 октомври 2020 () – Шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона претрпеа изненадувачки порази со 0:1 во саботата вечерта од Кадиз и Хетафе. Така, за прв пат по 20 сезони, двете водечки екипи на Шпанија губат истовремено во една рунда, без да ...

Порази пред „Ел Класико“: На Реал и Барселона вакво нешто не им се случило 17 години

Екипа - 18.10.2020

Сензационалниот домашен пораз на Реал Мадрид од довчерашниот второлигаш Кадиз (0-1) и интригантниот пораз на Барселона со идентичен резултат кај Гетафе го одбележаа шестото коло во Ла Лига.

Мирниот Касемиро им одржа лекција на соиграчите кои го играа првото полувреме против Кадиз

Дерби - 18.10.2020

Касемиро не беше стартер на вчерашниот меч кој Реал Мадрид го одигра во шпанската Примера, но затоа беше инволвиран во групната замена која ја направи Зинедин Зидан за време на паузата. „Кралскиот клуб“ најверојатно го одигра најлошото прво ...

Првпат по цели 17 години Реал и Барса губат во ист ден

TopSport - 18.10.2020

Фудбалерите на Барселона вчера во мечот од 6 коло на Ла Лига загубија со 1-0 на стадионот „Алфонсо Перез“ кај Хетафе, а Реал Мадрид на својот стадион беше изненаден од новиот прволигаш Кадиз со истиот резултат.

Марка: За поразот на Реал виновен е исклучиво Зидан

SportMedia - 18.10.2020

Екипата на Реал Мадрид вчера прописно се обрука затоа што на домашен терен загуби од Кадис со 0:1. Сензационалниот пораз од екипа која од своето основање повеќето од времето го има минато во пониските лиги, тиражната Марка го објаснува како кривица ...

Зидан на маки: Рамос се повреди непосредно пред првото „Ел Класико“

Gol.mk - 18.10.2020

Во едно од најнеубедливите изданија на Реал Мадрид со Зинедин Зидан на клупата, Реал Мадрид загуби на домашен терен од новиот прволигаш Кадиз со 0-1 (0-1), а го загуби и капитенот Серхио Рамос заради повреда.

Цели 20 години не се случило вакво чудо за Реал Мадрид и Барселона

Спортманија - 18.10.2020

Шокантни порази за двата тима пред Ел Класико Барселона и Реал Мадрид денеска загубија, нешто што ретко се случува во еден ден во шпанското првенство. Тоа што е уште поретко е дека двата најтрофејни шпански тима загубија без да дадат ниту еден гол.

Барса немоќна против Хетафе

TopSport - 17.10.2020

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од ...

По Реал, со празни раце остана и Барселона

Нетпрес - 17.10.2020

Фудбалерите на Барселона се поразени во шестото коло од шпанската Примера на гостувањето кај Хетафе со 1:0, а единствениот погодок на мечот го постигна Јаиме Мата од пенал во 56 минута. Барселона настапи во речиси најсилниот состав, Лионел Меси во ...

Беспомошната Барселона загуби во предградието на Мадрид

Sport M - 17.10.2020

Гетафе приреди изненадување во шестото коло од шпанската Ла Лига, бидејќи ја совлада Барселона со 1:0. Дуелот се играше на стадионот „Алфонсо Перез“ во предградието на Мадрид, каде Барса не е поразена подолго време, но „каталонците“ вечерва останаа ...

Хетафе и го нанесе првиот пораз на Барселона во ерата Куман (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Барселона го претрпе првиот пораз во ерата на Роналд Куман, откако тимот на холандскиот стручњак вечерва не ги искористи своите шанси на гостувањето во Мадрид, а потоиа беше казнет во вториот дел.

Прв пораз за Куман, Хетафе по девет години ја совлада Барселона (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Роналдо Куман го доживеа првиот пораз како тренер на Барселона, вечерва Хетафе приреди изненадување и ги совлада „каталонците“ со 1-0. По Севиља и Реал Мадрид, без бодови денеска остана и Барселона.

Да не остане Барса покусо: Пораз кај Хетафе по цели 9 години (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Нешто слично како со дебаклите на ривалите Јунајтед и Ливерпул, сега шпанските гиганти како фаворити загубија во ист ден По Реал Мадрид вечерва шокантен пораз претрпи и Барселона на гости кај Хетафе со минимални 1-0.

ВИДЕО: Барселона како Реал, пораз со еден гол од Хетафе

Дриблинг - 17.10.2020

Барселона загуби од Хетафе на гости, единствениот гол е дело на Мата, кој во 56. минута погоди од пенал. За Барселона ова е прв пораз сезонава и прв под раководство на Роналд Куман во Ла Лига, за Хетафе ова беше трета победа во петтиот меч.

ВИДЕО: Нов шок – Бледата Барса падна кај Хетафе пред „Ел класико“!

Gol.mk - 17.10.2020

Барселона ги разочара навивачите, го доживеа првиот пораз од Хетафе (1-0) и не успеа да го искористи киксот на главниот ривал Реал Мадрид кој исто така доживеа неочекуван неуспех против аутсајдер.

По Реал, шокирана и Барселона (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Двете најтрофејни шпански екипи Реал Мадрид и Барселона имаа катастрофална увертира пред нивната пресметка идната недела. По поразот на Реал Мадрид од Кадиз, и Барселона доживеа непријатно изненадување губејќи со 1:0 на гостувањето кај Хетафе.

(ВИДЕО) Луда сабота во Ла Лига: Загуби Реал, па загуби и Барса

Спортклуб - 17.10.2020

Најголемите клубови во шпанскиот фудбал со порази ќе го дочекаат Ел Класико што се игра идниот викенд на Камп Ноу. Откако Реал доживеа сензационален пораз од Кадис на домашен терен, истото вечерва и се случи и на Барселона, на гостувањето кај Гетафе.

Зидан издвои една работа која посебно го загрижила во срамниот пораз од Кадиз

Дерби - 17.10.2020

Малиот шпански клуб Кадиз денеска испиша убава фудаблска историја, бидејќи за првпат во 110-годишнината победи на едно гостување кај големиот Реал Мадрид. Кадиз оваа вечер приреди сензација на гостувањето во шпанската престолнина и славеше со ...

Шпанците не завршија со драмите: Хетафе најавува нова сензација (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Прекршокот на Де Јонг казнет со пенал, Барселона во ситуација да загуби на „Алфонсо Перес“ првпат по 9 години Со погодокот на Хаиме Мата од пенал бо 56-тата минута, Хетафе има водство од 1-0 против Барселона.

Како првиот, така вториот: По Реал загуби и Барселона (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

Како по некое непишано правило, доколку Реал „киксне“ во Ла Лига, ништо подобро не минува и Барселона. По шокантниот пораз на „кралевите“ денеска дома од Кадиз, вечерва ништо подобро не мина ни каталонскиот гигант, кој загуби со 1:0 на гостувањето ...

Хетафе со гол од пенал ја посрамоти Барселона (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Барселона одигра очаен натпревар против Хетафе и на крајот запиша пораз во шпанската Ла Лига од 0-1. Каталонците се надеваа на три бодови од гостувањето во Мадрид, но на крајот останаа со празни раце.

Кадиз го шокираше Реал Мадрид

Нетпрес - 17.10.2020

Новиот шпански прволигаш Кадиз направи сензација совладувајќи го со 1:0 актуелниот шампион Реал Мадрид во саботата, во рамките на шестото првенствено коло. За Кадиз ова е првата победа против Реал Мадрид од 1991 година, а „Кралскиот клуб“ го доживеа ...

„Црн ден“ за „гигантите“: По Реал и Барселона доби лекција во Ла Лига… (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Откако Реал Мадрид беше шокиран од Кадиз пред своите навивачи во денешното 5. коло до Ла Лига, лош натпреварувачки ден и за Барселона која со идентични 1-0 загуби на гостувањето против Гетафе. Гетафе до триумфот дојде со голот на Мата од пенал во 56.

Рамос се повреди пред Ел Класико

TopSport - 17.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид доживеаја сензационален пораз од Кадиз (0:1) и остнаа без својот капитен Серхио Рамос. Рамос кој имаше сензационална интервенција во првиот дел, кога од гол-линијата ја исфрли топката во поле и спречи гол на Кадиз, на ...

Удар за Реал – Рамос се повреди на една седмица пред „Ел Класико“

Екипа - 17.10.2020

Реал Мадрид одигра катастрофален натпревар на домашен терен губејќи од Кадиз, а дополнителен проблем за Зинедин Зидан претставува повредата на Серхио Рамос, кој мораше да биде заменет поради болка во коленото.

Чудна работа: Ди Стефано му е талисман на Кадис!

Спортклуб - 17.10.2020

Првпат во својата историја, Кадис успеа да го победи Реал во Мадрид и го направи најголемото изненадување оваа сезона, без разлика како ќе се одвива Ла Лига понатаму. Досега тимот од Андалузија забележа три победи против Реал, но сите на домашен ...

Рамос го уплаши Зидан на седум дена пред Ел Класико

Спортманија - 17.10.2020

Капитенот има проблеми со коленото, дали ќе закрепне навреме за големото дерби Серхио Рамос му зададе дополнителни главоболки на Зидан покрај поразот на Реал на домашен терен од Кадис со 0-1.

ВИДЕО: Реал се избламира, Кадиз освои три бода против „кралевите“

Дриблинг - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз 0-1, на домашен терен, ова беше прв пораз на „карелевите“ по 7 август годинава. На натпреварот од 6. коло во Ла лига, Реал за прв пат загуби по 20 натпревари во низа, Кадиз по 14 години се врати во шпанската елитна ...

Шок во Мадрид – Кадиз го победи Реал

TopSport - 17.10.2020

Фудбалерите на Кадиз приредија вистинска сензација во Примера, во рамките на шестото коло, среде Мадрид тие го победија бранителот на трофејот Реал со 1:0. Зинедин Зидан го потцени квалитетот на екипата која по 14 години се врати во шпанската елитна ...

Кралска бламажа среде Мадрид (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Екипата на Кадиз направи вистинска сензација со победата над Реал Мадрид и тоа на гости. Кадиз славеше со 0:1 во дуелот со актуелниот шампион на Ла Лига. Одличувачкиот момент се случи на 16.

Реал ја продолжи „шпанската серија“ на лидерите со пораз од Кадис (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Откако почна новата сезона во Ла Лига, во секое коло досега се случи лидерот на табелата да загуби Реал Мадрид претрпе шокантен пораз од минимални 0-1 против аутсајдерот Кадис и ја продолжи несекојдневната серија откако почна новата сезона во Ла ...

(ВИДЕО) Сензација во Мадрид: Кадиз го совлада Реал!

Спортклуб - 17.10.2020

Сосема неочекувано, екипата на Кадиз вечерва во рамките на 6. коло од Ла Лига го совлада Реал Мадрид на гостински терен со 0:1. Единствениот погодок беше постигнат во 16. минута од мечот кога Алваро Негредо одлично со глава му асистира на Лозано, а ...

Сензација во Мадрид: Кадиз го победи Реал Мадрид!

Sport M - 17.10.2020

Сосема неочекувано, Кадиз го совлада Реал Мадрид како гостин вечерва во рамките на 6. коло во ЛаЛига со минимални 1:0. Единствениот погодок беше постигнат во 16-та минута кога Негредо со одличен удар со глава и асистираше на Лозано, а тој со многу ...

Кадиз го шокираше Реал Мадрид во пресрет на „Ел Класико“ (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Повратникот во првата шпанска лига, екипата на Кадиз, успеа да го шокира Реал Мадрид на гостински терен и му ја прекина долгата серија без пораз во Ла Лига на големиот фаворит. Антони Лозано во 18.

ВИДЕО: „Кралевите“ се посрамотија со Кадиз и првпат загубија во Примера

Gol.mk - 17.10.2020

Актуелниот шпански првак Реал Мадрид неочекувано киксна со повратникот во елитата Кадиз (0-1) и го доживеа првиот неуспех во новата сезона од Примера . Извештај од натпреварот: Домаќинот го одигра најлошото полувреме во новата сезона и заслужено ...

Шампионот на колена: Кадиз го шокираше Реал на гости (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

По серија од три победи, актуелниот шпански шампион Реал (М) доживеа неочекуван шок на домашен терен и го претрпе првиот сезонски пораз. Вечерва момците на Зидан загубија од новакот Кадиз со 1:0 и со тоа ја прекинаа одличната серија на стартот на ...

Кадиз го шокираше Реал Мадрид, кралот е поразен на свој терен (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби на свој терен од Кадиз со 1-0, фудбалерите на Зинедин Зидан не беа доволно добри за да го победат новиот учесник во Примера. Кадиз има одличен старт на сезоната, а импресионираше и денеска кај најголемиот фаворит за трофејот, Реал ...

Сериозен хендикеп за Реал, Рамос го пропушта „Ел Класико“

Спортклуб - 17.10.2020

Реал Мадрид денеска се соочи со екипата на Кадиз, а Серхио Рамос беше заменет по првите 45 минути игра. Причина за замената е повреда, која доаѓа на седум дена во пресрет на „Ел Класико“, односно четири дена пред првиот меч на Реал во Лигата на ...

Сензација во Мадрид – Кадиз до полн плен против „бледите кралеви“ (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Кадиз приреди сензација откако го совлада актуелниот шампион Реал Мадрид на гости со 0-1. Клучниот момент во натпреварот се случи во 16. минута од натпреварот кога Антони Лозано донесе водство од 0-1, на асистенција на искусниот Алваро Негредо.

Кадиз го шокираше Реал среде Мадрид! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Актуелниот шпански шампион Реал Мадрид доживеа неочекуван пораз на домашен терен од аутсајдерот Кадиз (0-1) во шестото коло од шпанската Ла Лига. Кадиз постигна гол за рано водство уште во 16.

Меси стартер против Гетафе

Sport M - 17.10.2020

Лионел Меси вечерва ќе започна против Гетафе и покрај тоа што пред три дена играше во Боливија со Аргентина Барселона вечерва игра против Гетафе како гости и Роналд Куман реши да започне со Лионел Меси и покрај тоа што му беше сугерирано да се ...

ВИДЕО: Кадиз го шокираше Реал

Дриблинг - 17.10.2020

Новиот прволигаш во Ла Лига Кадиз направи вечера сензација триумфирајќи над актуелниот шпански првак со 1-0. Триумфот на гостите им го донесе репрезентативецот на Хондурас Антони Лозано уште во 16 минута.

Суарез постигна важен гол во победата на Атлетико и го искоментира својот однос со Коста (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Луис Суарез го постигна својот трет гол во дресот на Атлетико Мадрид, со кој му помогна на мадридскиот тим да стигне до многу важна и тешка победа на незгодното гостување во Галиција. Селта Виго традиционално е доста тежок ривал на домашен терен, но ...

ВИДЕО: Рамос покажа голема храброст, Зидан го остави во соблекувалната на полувремето!

Sport M - 17.10.2020

Серхио Рамос е неодминлив дел од составот на Реал повеќе од една деценија, а капитенската лента ја носеше последните неколку години. Рамос е добро познат играч кој е украсен со голема пожртвуваност и е подготвен да оди со глава таму каде што ...

Реал многу едноставно прими гол од новајлиите (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Кралевите во шок, Кадис игра храбро и води во Мадрид Поконкретниот Кадис му прави проблеми на Реал Мадрид и при тоа води со изненадувачки 1-0 на стадионот „Алфредо Ди Стефано“. Гостите играат без страв против актуелниот шпански првак, па така една ...