TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со инвестиција од 5.000 евра за еден хектар малини, од првата берба може да се заработат 14.000 евра

Скопје24 - 24.03.2019

Со инвестиција од 5.000 евра за еден хектар малини, од првата берба може да се заработат 14.000 евра. Дали знаете дека во Македонија се одгледуваат најблагите малини во Европа? Дали знаете дека тие што ја пробале малината од Полог повторно ја ...

Во Египет лани извезени производи вредни 6 милиони евра

+инфо - 24.03.2019

Во 2018 година извозот кон Египет бил во вредност од близу 6 милиони евра, соопшти МЗШВ. – Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, заедно со државниот советник за меѓународна соработка на Министерството за економија, ...

Со инвестиција од 5.000 евра за еден хектар малини, од првата берба може да се заработат 14.000 евра!

Република - 24.03.2019

Со инвестиција од 5.000 евра за еден хектар малини, од првата берба може да се заработат 14.000 евра. Дали знаете дека во Македонија се одгледуваат најблагите малини во Европа? Дали знаете дека тие што ја пробале малината од Полог повторно ја ...

(Видео) Николовски: Го развиваме овоштарството со развојни мерки и зголемени субвенции по површина

Макфакс - 23.03.2019

Министерот за земјоделство, Љупчо Николовски, оствари работна средба со земјоделците од делчевскиот регион. Како што информираат од ресорното министерство, фокусот на средбата биле актуелните состојби во земјоделството со акцент на овоштарството и ...

(ВИДЕО) Трипуновски: Преку 50 илјади тони јаболка стојат неоткупени, земјоделците молат за помош

А1 On - 23.03.2019

„Денеска сум во посета на Ресен, имав средба со јаболкопроизводителите од овој крај, разговаравме за актуелните ситуации и околу пласманот и откупот на јаболката од реколта 2018. Она што можам да го кажам е едно големо разочарување кое што ми го ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за земјоделците кои 10 години ги потценуваше

Скопје1 - 23.03.2019

Владата покажува континуирана грижа за одгледувачите на овошки, ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за земјоделците кои 10 години ги потценуваше За разлика од ВМРО-ДПМНЕ кога се потценуваа земјоделците и не се ценеше нивниот труд, по промените, ...

Средбите со земјоделците- најдобриот начин на комуникација и соработка

Бриф - 23.03.2019

Средбите со земјоделците имаат интересна динамика поделена на три забележителни однесувања на земјоделците. Почнуваат со топло добредојде, расположени да се поздрават, да се видиме лично, а не само на фб или на телевизија, да пофалат некоја мерка ...

Министерот Николовски на средба со земјоделците од Пијанечко-малешевскиот регион

MakPress - 23.03.2019

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска во рамки на кампањата „Институциите на терен“ имаше работна средба со земјоделците од Пијанечко-малешевскиот регион на која ја потенцираше заложбата на Владата и ...

Успехот во овоштарството се брои во вреќи скапани јаболка

Република - 23.03.2019

Владиниот економски тим неодамна се пофали дека се постигнати големи успеси, а посебно го издвои овоштарството. И тоа се случува во време кога овоштарите од Преспа не знаат што да прават со неоткупените 60.000 тони јаболка, кои со шлепери ги носат ...

Кои се партиските активисти кои наводно ја напуштиле трибината на Министерството за земјоделство?

iPortal - 23.03.2019

Митко Јанков, претседател на здружението „Агро центар“, еден од организаторите на протестите на одгледувачите на овци, што повикува на протест против МЗШВ и актуелната Влада, не му е прв пат да повикува на протест, но сериозните сточари го знаат ...

МЗШВ: Повеќе од 180 земјоделци на трибината во Велес, заедно со министерот Николовски дискутираа за сите теми од ...

24 Вести - 22.03.2019

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно ...

МЗШВ и Владата ја следат состојбата со откупот на јагне

Н.Македонија - 22.03.2019

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Владата ја следат состојбата со откупот на јагнето, изјави денеска ресорниот министер Љупчо Николовски на работната средба во Велес со земјоделците од регионот.

Договорени конкретни активности за унапредување на економската и трговската соработка со Египет во областа на ...

Скопје1 - 24.03.2019

Министерот за земјоделство , шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски заедно со државниот советник за меѓународна соработка на Министерството за економија, Билјана Додевска, вршителот на должност амбасадор од Република Македонија во Египет, Зуко ...

Николовски на средба со земјоделците од делчевско

Опсервер - 23.03.2019

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе има средба со земјоделци од Делчевскиот регион. Како што соопшти МЗШВ, на средбата Николовски ќе биде придружуван од директорите на надлежните институции од секторот ...

Николовски во Делчево: Го развиваме овоштарството со развојни мерки и зголемени субвенции по површина

iPortal - 23.03.2019

Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со директорите на надлежните институции во секторот земјоделство и со градоначалникот на општина Делчево Горан Трајковски , денеска имаа работна средба со земјоделците ...

Трипуновски: Преку 50.000 тони јаболка стојат неоткупени, земјоделците молат за помош и се оставени сами да се снаоѓаат ...

Курир - 23.03.2019

Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денес беше во посета на Ресен, имаше средба со јаболкопроизводителите од овој крај, разговараа за актуелните ситуации и околу пласманот и откупот на јаболката од реколта 2018.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за земјоделците кои 10 години ги потценуваше

Фокус - 23.03.2019

За разлика од ВМРО-ДПМНЕ кога се потценуваа земјоделците и не се ценеше нивниот труд, по промените, Владата на СДСМ покажува што значи вистинска грижа за нив. ВРМО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за земјоделците, кои 11 години беа целосно ...

(ВИДЕО) Николовски: Дo крај на април исплата на дополнителната субвенција за откупени сливи

А1 On - 23.03.2019

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска во рамки на кампањата „Институциите на терен“ имаше работна средба со земјоделците од Пијанечко-малешевскиот регион на која ја потенцираше заложбата на Владата и ...

Кои се партиските активисти кои наводно ја напуштиле трибината на Министерството за земјоделство?

Centar - 23.03.2019

Митко Јанков, претседател на здружението „Агро центар“, еден од организаторите на протестите на одгледувачите на овци, што повикува на протест против МЗШВ и актуелната Влада, не му е прв пат да повикува на протест, но сериозните сточари го знаат ...

МЗШВ: Земјоделците не ја напуштија трибината во Велес, туку два часа дискутираа со министерот

Бриф - 22.03.2019

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно ...

Николовски: Нема да дозволиме сточарите одгледувачи на овци од нивниот производ да прават загуба

iPortal - 22.03.2019

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски заедно со градоначалникот на општина Велес, Аце Коцевски, посебната советничка за земјоделство, шумарство и водостопанство на Претседателот на Владата на РСМ, Ленче Николовска и ...

Николовски во Каиро: Договорени конкретни активности за унапредување на економската и трговската соработка со Египет во ...

А1 On - 24.03.2019

Министерот за земјоделство , шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски заедно со државниот советник за меѓународна соработка на Министерството за економија, Билјана Додевска, вршителот на должност амбасадор од Република Северна Македонија во ...

Николовски на средба со земјоделците од делчевско

Сител - 23.03.2019

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе има средба со земјоделци од Делчевскиот регион. Како што соопшти МЗШВ, на средбата Николовски ќе биде придружуван од директорите на надлежните институции од секторот ...

Министерот Николовски на средба со земјоделците во Делчево

Скопје1 - 23.03.2019

Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со директорите на надлежните институции во секторот земјоделство и со градоначалникот на општина Делчево Горан Трајковски , денеска имаа работна средба со земјоделците ...

АЛАРМ: Земјоделците бараат помош 50 илјади тони јаболка скапуваат, ВЛАДАТА не мрда со прст

Магазин - 23.03.2019

Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денес беше во посета на Ресен, имаше средба со јаболко производителите од овој крај, разговараа за актуелните ситуации и околу пласманот и откупот на јаболката од реколта 2018.

Трипуновски: Преку 50 илјади тони јаболка стојат неоткупени

MakPress - 23.03.2019

Денеска сум во посета на Ресен, имав средба со јаболкопроизводителите од овој крај, разговаравме за актуелните ситуации и околу пласманот и откупот на јаболката од реколта 2018. Она што можам да го кажам е едно големо разочарување кое што ми го ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за земјоделците кои 10 години ги потценуваше

А1 On - 23.03.2019

„За разлика од ВМРО-ДПМНЕ кога се потценуваа земјоделците и не се ценеше нивниот труд, по промените, Владата на СДСМ покажува што значи вистинска грижа за нив. ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за земјоделците, кои 11 години беа целосно ...

(Видео) Министерот Николовски на средба со земјоделците од Пијанечко-малешевскиот регион

1tv - 23.03.2019

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска во рамки на кампањата „Институциите на терен“ имаше работна средба со земјоделците од Пијанечко-малешевскиот регион на која ја потенцираше заложбата на Владата и ...

Министерство за земјоделство: Неуспешен беше обидот на десетина партиски активисти да создадат впечаток дека ...

Фокус - 22.03.2019

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно ...

МЗШВ: Унапредување на соработката со Египет во земјоделската област

Макфакс - 24.03.2019

Македонска делегација, предводена од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Каиро, Египет, имале работен состанок со министерот за земјоделство на Египет, Ез ел-дин Омар Абу Стеит, соопшти МЗШВ.

Николовски на средба со земјоделците од делчевско

ММС - 23.03.2019

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе има средба со земјоделци од Делчевскиот регион. Како што соопшти МЗШВ, на средбата Николовски ќе биде придружуван од директорите на надлежните институции од секторот ...

Николовски: Дo крај на април исплата на дополнителната субвенција за откупени сливи

Бизнис Вести - 24.03.2019

Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со директорите на надлежните институции во секторот земјоделство и со градоначалникот на општина Делчево Горан Трајковски , денеска имаа работна средба со земјоделците ...

Трипуновски: Земјоделците разочарани, ништо од откупните центри

Скопје1 - 23.03.2019

Денеска сум во посета на Ресен, имав средба со јаболкопроизводителите од овој крај, разговаравме за актуелните ситуации и околу пласманот и откупот на јаболката од реколта 2018. Она што можам да го кажам е едно големо разочарување кое што ми го ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за земјоделците кои 10 години ги потценуваше

МКД - 23.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за земјоделците, кои 11 години беа целосно заборавени и потценувани велат од владејачката СДСМ. „Во однос на одгледувачите на овошни насади, факт е дека Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и ...

Министерот Николовски на средба со земјоделците од Пијанечко-малешевскиот регион

Опсервер - 23.03.2019

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска во рамки на кампањата „Институциите на терен“ имаше работна средба со земјоделците од Пијанечко-малешевскиот регион на која ја потенцираше заложбата на Владата и ...

МЗШВ: Земјоделците не ја напуштија трибината во Велес, туку со министерот дискутираа за земјоделството

+инфо - 22.03.2019

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно ...

МЗШВ: Унапредување на соработката со Египет во земјоделската област

24Инфо - 24.03.2019

Македонска делегација, предводена од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Каиро, Египет, имале работен состанок со министерот за земјоделство на Египет, Ез ел-дин Омар Абу Стеит, соопшти МЗШВ.

Договорени конкретни активности за економска и трговска соработка со Египет

24Инфо - 24.03.2019

Унапредување на трговската размена и иницијативата за намалување на увозните тарифи се темите за кои денеска во Каиро разговараа министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и египетскиот министер Ezz El-Din Omar Abu Steit.

Николовски на средба со земјоделците од делчевско

MakPress - 23.03.2019

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе има средба со земјоделци од Делчевскиот регион. Како што соопшти МЗШВ, на средбата Николовски ќе биде придружуван од директорите на надлежните институции од секторот ...

СДСМ: Владата покажува континуирана грижа за одгледувачите на овошки, ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за ...

iPortal - 23.03.2019

За разлика од ВМРО-ДПМНЕ кога се потценуваа земјоделците и не се ценеше нивниот труд, по промените, Владата на СДСМ покажува што значи вистинска грижа за нив. – реагираат од СДСМ. ВРМО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за земјоделците, кои 11 ...

МЗШВ: Повеќе од 180 земјоделци на трибината во Велес, заедно со министерот Николовски дискутираа за сите теми од ...

24Инфо - 22.03.2019

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно ...

Договорени конкретни активности за економска и трговска соработка со Египет

Сител - 24.03.2019

Унапредување на трговската размена и иницијативата за намалување на увозните тарифи се темите за кои денеска во Каиро разговараа министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и египетскиот министер Ezz El-Din Omar Abu Steit.

МЗШВ: Повеќе од 180 земјоделци на трибината во Велес, заедно со министерот Николовски дискутираа за сите теми од ...

Сител - 22.03.2019

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно ...

Договорени конкретни активности за економска и трговска соработка со Египет

Опсервер - 24.03.2019

Унапредување на трговската размена и иницијативата за намалување на увозните тарифи се темите за кои денеска во Каиро разговараа министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и египетскиот министер Ezz El-Din Omar Abu Steit.

Николовски: МЗШВ и Владата ја следат состојбата со откупот на јагнето

Press24 - 22.03.2019

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно ...

Македонија ќе тргува со Египет

Фокус - 24.03.2019

Унапредување на трговската размена и иницијативата за намалување на увозните тарифи се темите за кои денеска во Каиро разговараа министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и египетскиот министер Ezz El-Din Omar Abu Steit.

МЗ: Неуспешен беше обидот на десетина партиски активисти да создадат впечаток дека земјоделците наводно ја напуштиле ...

Република - 22.03.2019

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно ...

Договорени конкретни активности за економска и трговска соработка со Египет

1tv - 24.03.2019

Унапредување на трговската размена и иницијативата за намалување на увозните тарифи се темите за кои денеска во Каиро разговараа министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и египетскиот министер Ezz El-Din Omar Abu Steit.

МЗШВ: Повеќе од 180 земјоделци на трибината во Велес, заедно со министерот Николовски дискутираа за сите теми од ...

iPortal - 22.03.2019

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно ...

Николовски во Каиро: Договорени конкретни активности за унапредување на економската и трговската соработка со Египет во ...

iPortal - 24.03.2019

Министерот за земјоделство , шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски заедно со државниот советник за меѓународна соработка на Министерството за економија, Билјана Додевска, вршителот на должност амбасадор од Република Северна Македонија во ...