TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Туркменистан: Вестите за смртта на претседателот се лажни

Макфакс - 22.07.2019

Шпекулациите за смртта на претседателот на Туркменистан, Гурбангули Бердимухамедов, апсолутно се невистинити, изјави за ТАСС во неделата портпаролот на туркменистанската амбасада во Москва. „Тие се апсолутна лага”, рече портпаролот.

Нови контроверзии околу првиот човек на Туркменистан

Н.Македонија - 22.07.2019

Викендов се појавија гласини за смртта на 62-годишниот автократски претседател на Туркменистан, Курбангули Бердимухамедов, со непотврдени извештаи за неговата смрт на социјалните медиуми и интернет-порталите, пишува „Форин полиси“.

Вестите за смртта на туркменскиот претседател се лажни, вели туркменската амбасада

24Инфо - 22.07.2019

Шпекулациите за смртта на претседателот на Туркменистан, Гурбангули Бердимухамедов, апсолутно се невистинити, изјави за ТАСС во неделата портпаролот на Туркменистанската амбасада во Москва. „Тие се апсолутна лага”, рече портпаролот.

Вестите за смртта на туркменскиот претседател се лажни, вели туркменската амбасада

Точка - 22.07.2019

Шпекулациите за смртта на претседателот на Туркменистан, Гурбангули Бердимухамедов, апсолутно се невистинити, изјави за ТАСС во неделата портпаролот на туркменистанската амбасада во Москва. „Тие се апсолутна лага”, рече портпаролот.