TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хорор во Њу Делхи: Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во хотел

Курир - 12.02.2019

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени. Помеѓу загинатите се и мајка со дете, кои загинаа откако скокнаа од прозорец за да се спасат од огнот.

Најмалку 17 загинати и тројца повредени во пожар во хотел во Њу Делхи

24 Вести - 12.02.2019

Во пожар утринава во хотелот „Арпит палас” во Њу Делхи загинаа 17 луѓе, а тројца се повредени, јавуваат светските медиуми. Пожарот е изгаснат. Заменик-началникот на Противпожарната служба, Сунил Чудари, изјавил дека повредените се хоспитализирани, а ...

Најмалку девет загинати и тројца повредени во пожар во хотел во Индија

Макфакс - 12.02.2019

Пожарот што избувна изутрина ва во хотелот „А рпит п алас” во Њу Делхи однесе најмалку девет животи , пренесува „Соутник“ , цитирајќи го директорот на Противпожарната служба во Делхи. „Девет лица се мртви, меѓу кои има жена и дете, а тројца се ...

Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во Њу Делхи

Н.Македонија - 12.02.2019

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени. Помеѓу загинатите се и мајка со дете, кои загинаа откако скокнаа од прозорец за да се спасат од огнот.

Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во хотел во Њу Делхи

Сител - 12.02.2019

Во пожар утринава во хотелот „Арпит палас” во Њу Делхи загинаа 17 луѓе, а тројца се повредени, јавуваат светските медиуми. Пожарот е изгаснат. Заменик-началникот на Противпожарната служба, Сунил Чудари, изјавил дека повредените се хоспитализирани, а ...

ВИДЕО: Најмалку 17 загинати во пожар во хотел во Њу Делхи

А1 On - 12.02.2019

Пожарот што избувна изутринава во хотелот „Арпит палас” во Њу Делхи однесе најмалку 17 животи, пренесува „Соутник“, цитирајќи го директорот на Противпожарната служба во Делхи. Според „Њу Индиан експрес”, пожарот е изгаснат.

Седумнаесет жртви во пожар во хотел во Њу Делхи

+инфо - 12.02.2019

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени. Помеѓу загинатите се и мајка со дете, кои загинаа откако скокнаа од прозорец за да се спасат од огнот.

Голем пожар во хотел во Њу Делхи

1tv - 12.02.2019

Околу 20 лица загинаа во пожар кој избувнал во хотелот „Арпит палас” во Њу Делхи. Заменик-началникот на Противпожарната служба, изјавил дека повредените се хоспитализирани, а двајца членови на персоналот на хотелот скокнале од четвртиот кат од ...

Најмалку девет загинати и тројца повредени во пожар во хотел во Индија

24Инфо - 12.02.2019

Пожарот што избувна изутрина ва во хотелот „А рпит п алас” во Њу Делхи однесе најмалку девет животи , пренесува „Соутник“ , цитирајќи го директорот на Противпожарната служба во Делхи. „Девет лица се мртви, меѓу кои има жена и дете, а тројца се ...

17 луѓе загинаа во пожар во Њу Делхи

Тера - 12.02.2019

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени. Помеѓу загинатите се и мајка со дете, кои загинаа откако скокнаа од прозорец за да се спасат од огнот.

Голем пожар во хотел во Њу Делхи

Либертас - 12.02.2019

Околу 20 лица загинаа во пожар кој избувнал во хотелот „Арпит палас” во Њу Делхи. Заменик-началникот на Противпожарната служба, изјавил дека повредените се хоспитализирани, а двајца членови на персоналот на хотелот скокнале од четвртиот кат од ...

Најмалку девет загинати и тројца повредени во пожар во хотел во Индија

Точка - 12.02.2019

Пожарот што избувна изутринава во хотелот „Арпит палас” во Њу Делхи однесе најмалку девет животи, пренесува „Соутник“, цитирајќи го директорот на Противпожарната служба во Делхи. „Девет лица се мртви, меѓу кои има жена и дете, а тројца се ...

Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во хотел во Њу Делхи

iPortal - 12.02.2019

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени. Помеѓу загинатите се и мајка со дете, кои загинаа откако скокнаа од прозорец за да се спасат од огнот.

Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во хотел во Њу Делхи

1tv - 12.02.2019

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени. Помеѓу загинатите се и мајка со дете, кои загинаа откако скокнаа од прозорец за да се спасат од огнот.

Најмалку 17 луѓе умреа во пожар во хотел во Њу Делхи

Алфа - 12.02.2019

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени. Помеѓу загинатите се и мајка со дете, кои загинаа откако скокнаа од прозорец за да се спасат од огнот.

Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во хотел во Њу Делхи

Либертас - 12.02.2019

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени. Помеѓу загинатите се и мајка со дете, кои загинаа откако скокнаа од прозорец за да се спасат од огнот.

Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во хотел во Њу Делхи

Опсервер - 12.02.2019

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени. Помеѓу загинатите се и мајка со дете, кои загинаа откако скокнаа од прозорец за да се спасат од огнот.