TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Власта не умее да го одржува веќе изграденото, а не пак да создаде нешто ново

Нетпрес - 23.10.2020

Четири години нема ниту една нова инвестиција во Штип, на времето се градеа универзитети, фабрики и патишта, а сега актуелната власт не може тоа ниту да го зачува а не пак да изгради нешто ново, порача во петокот од Штип лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски очекува победа на градоначалничките избори во Штип

МКД - 23.10.2020

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ја одбраниме Македонија од ова денешно секојдневие исполнето со грабежи од владејачката ...

Мицкоски најавува учество на ВМРО-ДПМНЕ на изборите за градоначалник во Штип

360 степени - 23.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави учество на неговата партија на предвремените локални избори закажани за 13 декември. Тој во изјава за медиумите рече дека очекува голема поддршка од штипјани за кандидатот што ќе го предложи партијата.

Мицкоски: Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија

+инфо - 23.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ забележа дека за четири години нема инвестиција во Штип, ниту се зачувало тоа што е изградено. Четири 4 години нема ниту една нова инвестиција во Штип, на времето се градеа Универзитети, фабрики и патишта, сега не можат ни тоа ...

Мицкоски: Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија

Опсервер - 23.10.2020

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ја одбраниме Македонија од ова денешно секојдневие кое и се случува, секојдневие на пљачка, ...

Мицкоски: 4 години нема ниту една нова инвестиција во Штип, на времето се градеа Универзитети, фабрики и патишта, сега ...

Курир - 23.10.2020

Најпрво ќе ми дозволите од името на ВМРО-ДПМНЕ на сите македонски граѓани да им го честитам денешниот ден, да им го честитам празникот кој што ја симболизира Македонската револуционерна борба.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на изборите во Штип, очекувам голема поддршка од граѓаните

Локално - 23.10.2020

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ја одбраниме Македонија од ова денешно секојдневие кое и се случува, секојдневие на пљачка, ...

На денот на македонската револуционерна борба, ВМРО-ДПМНЕ на протест

24 Вести - 23.10.2020

На 23 октомври-денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организира протест со автомобили против како што велат мафијата, за правдата и ...

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Собранието

Фокус - 23.10.2020

Денешниот празник ВМРО-ДПМНЕ одлучи да го одбележи со протест. Партиските поддржувачи со своите автомобили тргнаа од спортските центри Борис Трајковски и Јане Сандански, по што пристигнаа до законодавниот дом.

ФОТО ГАЛЕРИЈА од протестот на ВМРО-ДМНЕ на релација Скопје-Штип

Денешен - 23.10.2020

Денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ се одвива со автомобили на релација Скопје – Штип каде ќе заврши пред Учителската школа каде своевремено учителствувале Гоце Делчев и Дамјан ...

ФОТО: Протестот на ВМРО-ДПМНЕ продолжува, автомобилите се упатија кон Штип

Курир - 23.10.2020

После протестот со автомобили во Скопје, и откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ одржа говор пред насобраните луѓе, веднаш потоа целата колона од автомобили се упати кон Штип. Инаку протестот започна од две собирни точки во Скопје, СЦ “Борис Трајковски”- ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Собранието

Сител - 23.10.2020

Почна протестот со автомобили на ВМРО-ДПМНЕ. Возилата тргнувајќи од спортските центри Борис Трајковски и Јане Сандански пристигнаа до законодавниот дом. Свое обраќање е предвидено да има лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ: На денот на ВМРО протестираме со автомобили во Скопје и во Штип

+инфо - 23.10.2020

Протестот ќе започне во 12 часот, од две собирни точки во Скопје, СЦ Борис Трајковски- Општина Карпош и СЦ Јане Сандански-Општина Аеродром и ќе заврпи пред Собранието каде што ќе се обрати претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Протести со автомобили во Скопје и до Штип на денот на ВМРО

А1 On - 23.10.2020

Денеска 23-ти Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организира протест со автомобили против, како што велат „мафијата за правдата и слободите“.

ВМРО – ДПМНЕ со автомобилска парада протестира од Скопје до Штип

CivilMedia - 23.10.2020

ВМРО – ДПМНЕ со колона автомобили на Денот на револуционерната борба на Македонија протестира од Скопје, до Штип. Протестите започнаа во 12 часот, од две собирни точки во Скопје, СЦ Борис Трајковски- Општина Карпош и СЦ Јане Сандански-Општина ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира со автомобили од Скопје до Штип

Макфакс - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира со возила. Протестот ќе почне во Скопје, а ќе заврши во Штип. „Денес 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организира ...

Имаме држава немаме слобода која ја сакаме: Протест на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Фактор - 23.10.2020

Со автомобили низ улиците на Скопје па се до Штип се одвива протетсот на ВМРО-ДПМНЕ денеска. Од партијата соопштија дека ова е протест против мафијата за правдата и слободите. По говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред Собрание ...

Протестот на ВМРО-ДПМНЕ продолжува, автомобилите се упатија кон Штип (ФОТО)

Вечер - 23.10.2020

После протестот со автомобили во Скопје и откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржа говор пред насобраните луѓе целата колона се упати кон Штип. Инаку протестот започна од две собирни точки во Скопје, СЦ “Борис Трајковски”- општина ...

ВО ЖИВО: Протестот на ВМРО ДПМНЕ во Скопје и во Штип

Република - 23.10.2020

Во тек е протестот со автомобили во Скопје и во Штип на Денот на ВМРО. ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува протест со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите. ...

ФОТО: Почна протестот на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода (ВО ЖИВО)

Курир - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ го започна протестот со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите. Протестот започна од две собирни точки во Скопје, СЦ “Борис Трајковски”- општина Карпош и СЦ “Јане Сандански” – општина Аеродром, а во моментов ...

(ФОТО) Почна протестот на ВМРО-ДПМНЕ за правдата и слободите

Вечер - 23.10.2020

Почна протестот кој ВМРО-ДПМНЕ денеска го одржува со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите. Протестот со автомобили ќе продолжи од Скопје до Штип, преку автопатот “Гоце Делчев”, а во Штип ќе заврши пред Учителската ...

ВМРО-ДПМНЕ на протест со автомобили во Скопје и во Штип

Локално - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ за денеска најавува нов протест со автомобили против, како што велат, мафијата и за слобода и правда. – На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...

Скапи автомобили, загадување, собири во ковид време – ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира возејќи од Скопје до Штип

Frontline - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ за денеска најави два протести со автомобили во Штип и ...

Тешко повреден пешак во сообраќајна несреќа во Штип

Опсервер - 22.10.2020

Осумдесет и едногодишен пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила во Штип. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 09.50 часот на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, кога автомобил „цитроен ...

Тешко повреден пешак во Штип откако бил удрен од автомобил

Сител - 22.10.2020

Вчера во 09.50 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, патничко возило „цитроен ц3“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.С.(38) од Штип, удрило во пешакот Б.Д.

Тешко повреден пешак во сообраќајна несреќа во Штип

Centar - 22.10.2020

Осумдесет и едногодишен пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила во Штип. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 09.50 часот на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, кога автомобил „цитроен ...

Тешко повреден пешак во сообраќајна несреќа во Штип

Вечер - 22.10.2020

Осумдесет и едногодишен пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила во Штип. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 09.50 часот на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, кога автомобил „цитроен ...

Прегазен пензионер во Штип - итно однесен во болница

Press24 - 22.10.2020

Пензионер се здобил со тешки телесни повреди откако бил прегазен од автомобил во Штип. -На 21.10.2020 во 09:50 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, патничко возило „цитроен ц3“, со штипски ...

81-годишен штипјанец тешко повреден по удар од автомобил

МКД - 22.10.2020

Возило удри и тешко повреди пензионер од Штип. Се работи за штипјанец на возраст од 81 година. На 21.10.2020 во 09:50 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата на улиците „Партизанска" и „Сремски фронт", патничко возило цитроен ц3, со ...

На Денот на ВМРО, опозициски протест со автомобили во Скопје и од Скопје до Штип

Нетпрес - 22.10.2020

Нa 23 октомври – Денот на македонската револуционерна борба и на денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протест со автомобили.

Протест со автомобили на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје и во Штип

24 Вести - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ за денеска најавува нов протест со автомобили против, како што велат, мафијата и за слобода и правда. – На 23. Октомври - Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ...

Протест со автомобили на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје и во Штип

Канал5 - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ за денеска најавува нов протест со автомобили против, како што велат, мафијата и за слобода и правда. – На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...

Протест со автомобили на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје и во Штип

ММС - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ за денеска најавува нов протест со автомобили против, како што велат, мафијата и за слобода и правда. – На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...

Протест со автомобили на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје и во Штип

Press24 - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ за денеска најавува нов протест со автомобили против, како што велат, мафијата и за слобода и правда. – На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

Вечер - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска со почеток во 12 часот одржува протест со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите. Протестот започнува од две собирни точки во Скопје, СЦ “Борис Трајковски”- општина Карпош и СЦ “Јане Сандански” – ...

ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

Република - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска со почеток во 12 часот одржува протест со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите. Протестот започнува од две собирни точки во Скопје, СЦ “Борис Трајковски”- општина Карпош и СЦ “Јане Сандански” – ...

(ВО ЖИВО) Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

Нетпрес - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска со почеток во 12 часот одржува протест со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите. Протестот започнува од две собирни точки во Скопје, СЦ “Борис Трајковски”- општина Карпош и СЦ “Јане Сандански” – ...

Протест со автомобили на ВМРО-ДПМНЕ на релација Скопје - Штип

Сител - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ за денеска најавува нов протест со автомобили против, како што велат, мафијата и за слобода и правда. – На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира со автомобили од Скопје до Штип

Опсервер - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира со возила. Протестот ќе почне во Скопје, а ќе заврши во Штип. „Денес 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организира ...

ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

PressingTV - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска со почеток во 12 часот одржува протест со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите. Протестот започнува од две собирни точки во Скопје, СЦ “Борис Трајковски”- општина Карпош и СЦ “Јане Сандански” – ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира со автомобили од Скопје до Штип

Вечер - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира со возила. Протестот ќе почне во Скопје, а ќе заврши во Штип. „Денес 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организира ...

ВМРО-ДПМНЕ протестира со автомобили од Скопје до Штип

Н.Македонија - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира со возила. Протестот ќе почне во Скопје, а ќе заврши во Штип. – Денес, 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организира ...

ВМРО-ДПМНЕ на протест со автомобили

ТВ21 - 23.10.2020

Денес 23-ти Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организираше протест со автомобили против „мафијата за правдата и слободите“.

Илјадници граѓани на протестот на ВМРО-ДПМНЕ за правдата и слободите

Република - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува протест со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите. Протестот почна од две собирни точки во Скопје, СЦ “Борис Трајковски”- општина Карпош и СЦ “Јане Сандански” – општина Аеродром, по што ќе ...

ВМРО ДПМНЕ ќе протестира со автомобили во Скопје и до Штип на денот на ВМРО

24Инфо - 23.10.2020

Денес 23-ти Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ организира протест со автомобили против мафијата за правдата и слободите.

ВМРО-ДПМНЕ: На денот на ВМРО протестираме со автомобили во Скопје и во Штип

Слободен Печат - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ соопштие дека и денеска на Денот на македонската револуционерна борба ќе организира протест со автомобили против мафијата за правдата и слободите. Протестот ќе започне од две собирни точки во Скопје, СЦ Борис Трајковски- Општина Карпош и ...

ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 23.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска протест ира со автомобили против, како што велат, мафијата и за слобода и правда. – На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организира ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Собранието

4NEWS - 23.10.2020

Почна протестот со автомобили на ВМРО-ДПМНЕ. Возилата тргнувајќи од спортските центри Борис Трајковски и Јане Сандански пристигнаа до законодавниот дом. Свое обраќање е предвидено да има лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Празникот на револуцинерната борба ВМРО-ДПМНЕ го одбележува со протест

Expres - 23.10.2020

Протест на ВМРО-ДПМНЕ се одвива денес на Денот на револуционерната борба на македонскиот народ. „127 години ВМРО, 30 години ВМРО-ДПМНЕ. 127 години од светлиот датум за Македонија, за македонскиот непокор и пркост покажан низ вековите, денот кога ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Собранието

Скопје инфо - 23.10.2020

Почна протестот со автомобили на ВМРО-ДПМНЕ. Возилата тргнувајќи од спортските центри Борис Трајковски и Јане Сандански пристигнаа до законодавниот дом. Свое обраќање е предвидено да има лидерот на партијата Христијан Мицкоски.