TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барнли ги остави играчите на Сити да се пресоблекуваат во темница но ни тоа не помогна, „граѓаните“ им дадоа четири ...

24Фудбал - 03.12.2019

Манчестер Сити со три бода си замина од незгодното гостување на Трф Мор, шампионот немаше многу проблеми во пресметката со Барнли и стигна до убедлив триумф од 1-4. Цврстите и силни момци на Барнли често знаат да бидат незгодни, но вечерва ...

Сити сигурен кај Барнли за второто место, Кристал Палас скокна на петтото

Нетпрес - 04.12.2019

Фудбалерите на Манчестер Сити славеа со 4:! На гостувањето кај Барнли во дуелот од 15-то коло на англиското првенство и моментално се вратија на втората позиција и го намалика заостанувањето зад водечкиот Ливепрул на осум бодови.

„Покер“ на Сити, Кристал Палас и со играч помалку до три бода! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 03.12.2019

Кристал Палас со еден фудбалер помалку на својот стадион во Лондон да обезбеди три бода против Борнмут... Денеска се одиграа два натпревари од 15. коло во најсилното англиско фудбалско првенство, Кристал Палас беше подобар од Борнмут на домашен ...

ВИДЕО: Супер-гол на Родри, Сити убедлив пред градското дерби со Јунајтед

Gol.mk - 03.12.2019

Манчестер Сити како голем фаворит дојде до победа на гости кај Барнли (0-4) и привремено се врати на втората позиција во англиската Премиер лига и воедно со убедлив триумф го најави градското дерби со Манчестер Јунајтед во наредното коло.

Манчестер Сити со атрактивни голови ги освои бодовите против Барнли (Видео)

Дерби - 03.12.2019

Манчестер Сити оствари рутинска победа над Барнли (1:4) и по ова коло во Премиер лигата сигурно нема да има поголема негатива зад Ливерпул кој допрва ќе го одигра својот натпревар. Габриел Жезус во 24.

Барнли лесен залак за шампионот: Жесус го водеше Сити до триумф (ВИДЕО)

Sport 1 - 03.12.2019

Манчестер сити со 4-1 славеше на гостувањето кај Барнли во рамки на 15.коло во Премиерлигата. Габриел Жесус со два гола го најави триумфот на фаворитот. Бразилецот прво погоди во 24-тата минута, а зголеми на 2-0 во 50-тата минута.

„Граѓаните“ убедливи против Барнли

Екипа - 03.12.2019

Манчестер Сити покажа сила на Барнли и се врати во победнички ритам славејќи со 1-4 на гостувањето. Габриел Хесус во 24.минута му донесе предност на тимот на Пеп Гвардиола на полувремето, а во вториот дел имаше вистинска голеада.

ПРЕМИЕР ЛИГА: „Граѓаните“ го решија Барнли (видео)

SportMedia - 03.12.2019

Бранителот на шампионскиот трофеј во Англија Манчестер Сити го совлада Барнли на „Турф Мур“ со 4:1 во рамките на 15. коло во Премиер лигата и со тоа ја намалија разликата во однос на Ливерпул на осум бодови (барем до утре кога Ливерпул ќе го одигра ...

Сити се врати на „вистински пат“ – лесна победа над Барнли (видео)

TopSport - 03.12.2019

Манчестер сити се врати на победите во Премиер лигата пред големото дерби на Манчестер овој викенд, совладувајќи уште еден близок сосед, Барнли на гости со 4:1 инспирирани од Габриел Жесус.

Атрактивни голови и убедлива победа, Манчестер Сити си замина со три бода од гостувањето кај Барнли (ВИДЕО)

МКД - 03.12.2019

Манчестер Сити немаше многу проблеми на гостувањето кај Барнли, избраниците на Пеп Гвардиола постигнаа два атрактивни погодока и стигнаа до убедлива победа од 1-4. Цврстите и силни момци на Барнли често знаат да бидат незгодни, но вечерва ...

Сити се врати на „вистински пат“ – лесна победа над Барнли (видео)

Макфакс - 03.12.2019

Манчестер сити се врати на победите во Премиер лигата пред големото дерби на Манчестер овој викенд, совладувајќи уште еден близок сосед, Барнли на гости со 4:1 инспирирани од Габриел Жесус.