TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Објавени снимки како Борис Џонсон танцува со чаша во рака

А1 On - 14.01.2022

На социјалните медиуми масовно се споделува видео на кое британскиот премиер Борис Џонсон танцува на забава. Видеата се снимени на забава која датира од пред почетокот на пандемијата, а на нив се гледа како тој танцува со една жена, додека другите ...

Борис Џонсон има серизони проблеми поради забава за време на строгиот карантин

Канал5

Големата политичка криза на Островот, се повеќе моќни ториевци го повикуваат Џонсон да поднесе оставка

Во Центар

Течат детали од спорната забава на Борис Џонсон, се плашеле да не ги снимат со дрон, сега бараат негова оставка

Во Центар

Расте притисокот врз Џонсон да си поднесе оставка од фунцијата премиер на Велика Британија

Сител

Конзервативците бараат оставка од премиерот Џонсон за забавата во Даунинг стрит во време на карантин

Вечер Прес

Конзервативците бараат оставка од премиерот Џонсон за забавата во Даунинг стрит во време на карантин

MakPress

Додека кралицата тагувала, тие славеле: Британската влада упатила извинување до Бакингемската палата поради забавата

Точка - 14.01.2022

Портпаролот на британскиот премиер Борис Џонсон денеска упатил извинување до Бакингемската палата поради двете забави организирани во градината на Даунинг стрит пред погребот на принц Филип минатата година.

Кралицата Елизабета доби извинување од Даунинг 10, но не и од Џонсон за двете забави додека траеше карантинот

Слободен Печат

Даунинг стрит ѝ се извини на кралицата за забавите

Макфакс

Британската влада ѝ се извини на кралицата за забавите пред погребот на принцот Филип

Нова ТВ

Даунинг стрит ѝ се извини на кралицата за забавите

24Инфо

Даунинг стрит ѝ се извини на кралицата за забавите

Н.Македонија

Даунинг стрит ѝ се извини на кралицата за забавите

Точка

Вечер Прес MakPress Press24 Независен Press24

Алкохол, гласна музика и забави пред погребот на принцот Филип, жестоки критики за службенците на Џонсон

Макфакс - 14.01.2022

Официјални лица на Даунинг стрит, седиштето на премиерот Борис Џонсон, одржале две прослави за да испратат двајца службеници со алкохол и гласна музика, пренесуваат британските медиуми. Тоа се случило ноќта пред погребот на принцот Филип во април ...

Алкохол, гласна музика и забави пред погребот на принцот Филип, жестоки критики за службенците на Џонсон

24Инфо

Алкохол, гласна музика и забави пред погребот на принцот Филип, жестоки критики за службенците на Џонсон

Точка

Жестоки критики за службенците на Џонсон, алкохол гласна музика и забави пред погребот на принцот Филип

Press24

Музика и забава ноќта пред погребот на принцот Филип, жестоки критики за службениците на Џонсон

А1 On

Алкохол, гласна музика и забави пред погребот на принцот Филип, жестоки критики за службенците на Џонсон

Денар

Алкохол, гласна музика и забави пред погребот на принцот Филип, жестоки критики за службенците на Џонсон

Centar