TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск го испочитува својот технолошки ривал

Таратур - 12.04.2021

Кинескиот произведувач на електрични возила NIO се пофали со 100.000 произведени автомобили, на што следеше реакција и од првиот човек на компанијата Tesla, Илон Маск. Еден од најновите произведувачи на електрични автомобили, кинески NIO , одбележа ...

NIO побрзо од очекувањето до 100.000 примерок на ES8

24auto - 12.04.2021

NIO е кинески производител основан во ноември 2016 година. За нешто повеќе од шест години успеа да се постави како значаен играч во дејноста на производство на електрични автомобили. Доказ за тоа се продажните успеси на неговите четири модели, како ...