TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фото на денот: Костимот за капење на Џенифер Лопез е вистински хит

Хитпортал - 13.08.2019

Таа има 50 години и изгледа беспрекорно. Во костим за капење, Џенифер Лопез ги привлече сите ...

ФОТО: Деколтето на Нивес не го собира во ниеден костим за капење

Press24 - 13.08.2019

Нивес Целзиус со најбујно деколте до сега. Хрватската актерка, пејачка и старлета во провокативно ...

Која е разликата помеѓу костим за капење од 13 и од 300 долари?

Fashionel - 13.08.2019

Во текот на летната сезона, жените се во потрага по идеалниот костим за капење. Сепак, колку и да звучи чудно, не секогаш е лесно да се најде тоа што ќе ни одговара на телото, но и на џебот.

Костимите за капење по кои “полудеа“ сите девојки ширум светот: Долниот дел е предлабок, но тоа е модата

Точка - 13.08.2019

Костимите за капење кои повеќе сокриваат отколку што откриваат се апсолутен хит на Инстаграм. Овој автралиски моден бренд набрзо станал најпосакуваниот костим за капење. View this post on Instagram Last day of what has been a really special and much ...

Џенифер Лопез: Со овој костим за капење нема утка (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.08.2019

Летото секогаш ја донесува истата дилема – каков костим за капење да избереме: бикини или едноделен? Бикини за сончање, едноделен за позирање? Ако имате тело како актерката и пејачка Џенифер Лопез , буквално можете да избирате, па затоа таа редовно ...

(ФОТО) ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈ: „Супер бабичка“ повторно позирала во костум за капење

Екран - 13.08.2019

Покрај море позира во едноделен костум за капење и покажала дека годините за неа се само број. Со фотографијата ги најавила настапите, а нејзините следбеници не се либеле да коментираат… Пејачката на забавна музика Неда Украден (69), на својот ...

Костим за капење по кој полудеа девојките ширум светот (ФОТО)

Кумановски м. - 13.08.2019

Овој астралиски моден бренд многу бргу стана најпосакуваниот костим за капење годинава. Минијатурниот модел, изглед падна во заборав, додека ретро гаќичките со висок струк и градник по пример на некогашните „пин-ап“ модели станаа апсолутен хит оваа ...

3 најчести грешки со кои ги уништувате костимите за капење

Црнобело - 13.08.2019

Овие грешки многу луѓе ги прават, кога станува збор за костими за капење, а веројатно не ни знаат. Експертот за костими за капење и сопственичката на Бикини Хаус бутикот во Торонто, Меријен Терзис, ги открива трите вообичаени грешки што луѓето ги ...

Стил на денот: На плажа во пастелен костим за капење

Женски магазин - 13.08.2019

Има ли подобар избор од пастелен едноделен костим за капење? Овој вторник изборот падна на овој специфичен костим со панделка и карнери на ...

(ФОТО) Луксузен одмор во хит-костим за капење: Елена Стефановска најпровокативна до сега

Женски магазин - 12.08.2019

Водителката Елена Стефановска ужива во летниот одмор во Хрватска. Елена сподели фотографија како се сонча покрај базен во луксузниот “Гранд парк“ хотел во Ровињ. „Ми требаш само ти и зајдисонцето“, напишаа таа под една од фотографиите.

Се фали со фотографии во костим за капење, а фановите ѝ порачуваат: "Сè ти 'претекува'"

Точка - 12.08.2019

Па сè ти претекува надвор. Треба да носиш примерни костими за капење, бидејќи ова не изгледа привлечно, коментирале фановите на плус-сајз моделот Ешли Греам. Американката Ешли Греам, модел за пополни жени, нема проблеми со своите килограми.

Ги покажаа ОБЛИНИТЕ во коцкесто бикини (ФОТО)

Слободен Печат - 12.08.2019

Најголемо внимание привлекоа фотографиите на кои девојките позираат во исти костими за капење во знакот на хрватската фудбалска репрезентација Хрватската пејачка и писателка Нивес Целзиус (37) одлучила да побегне од Загреб и неколку дена да се ...

(ФОТО) ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈ: „Супер бабичка“ повторно позирала во костум за капење

Скопје24 - 13.08.2019

Покрај море позира во едноделен костум за капење и покажала дека годините за неа се само број. Со фотографијата ги најавила настапите, а нејзините следбеници веднаш коментирале… Пејачката на забавна музика Неда Украден (69), на својот профил на ...

(ФОТО) СЕ ФАЛИ СО ФОТКИ ВО КОСТУМ ЗА КАПЕЊЕ А ФАНОВИТЕ И ПОРАЧАЛЕ: „Се ти протекува!“

Екран - 13.08.2019

„Па, се ти протекува надвор. Треба да носиш соодветни костуми за капење бидејќи ова воопшто не е привлечно“, коментирале пријателите на плус сајз моделот Ешли Грахам. Американката Ешли Грахам (31), модел за пополни жени нема проблеми со своите ...