TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов хит на пазарот: Новогодишна елка, отпорна на мали деца и домашни миленици (ФОТО)

Хитпортал - 06.12.2018

Во онлајн маркетите годинава се појави вистински хит, новогодишна екла прилагодена за родители со мали деца или пак сопственици на мачки. Елката е доста практична, бидејќи украсите на неа не се на дофат на мали деца и домашни миленичиња.

Синот на Доналд Трамп и Ивана Трамп ја шокираше цела Америка: Погледнете што стави на врвот на новогодишната елка

Попара - 06.12.2018

Како што тврди, не можел да се одлучи помеѓу ангел и ѕвезда… Најстариот син на американскиот претседател од бракот со Ивана, помладиот Доналд Трамп, ја искористи Божиќната сезоната и новогодишните празници за да го испромовира својот татко.

Трите најголеми трендови за украсување новогодишна елка

Кајгана - 06.12.2018

Празничната сезона не можеме да ја замислиме без новогодишната елка. Без разлика дали сте љубител на празничното декорирање или не, во најмала рака ќе поставите елка. Некои сакаат да ја укасуваат елката традиционално, а други да експериментираат.

Богата програма за новогодишните празници во Кавадарци

MTM - 06.12.2018

Греани вино и ракија со закуска, ќе се нудат за време на новогодишните празници во Кавадарци, во специјална новогодишна куќарка на градскиот плоштад, од страна на локален ресторан по симболични цени, информираа за МИА од локалната самоуправа.

Елките за Нова Година кои го освојуваат Инстаграм

Fashionel - 06.12.2018

Кој ќе биде подобар во китење на оригинална елка најдобро може да се види на Инстаграм низ фотографиите од оригиналните елки кои ја освоија оваа мрежа! Новогодишната креативност е еден од омилените предизвици за сите оние кои уживаат во уредување и ...

Фото: Новогодишна елка „тешка“ 2,3 милиони евра!!

Канал5 - 06.12.2018

Елка украсена со 2018 златници од Виенската филхармонија, чија вкупна вредност изнесува неверојатни 2,3 милиони евра е поставена во Минхен. Вработените во компанијата „Про Ауром“ која се занимава со трговија на злато и други драги метали ја накитија ...

(Видео) Божикната елка пристигна во Бакингемската палата

Независен - 06.12.2018

Англија - Во кралски стил, од имотот на Виндзор пристигна божикната елка во Бакимгенската палата во Лондон. Со кралски симболи, многу лампиони е накитен влезот во Палатата, а елката е сместена во Марбел хол.

Утревечер ќе се отвори Винтерленд, новогодишната населба на Град Скопје

ТВ21 - 06.12.2018

Со осветлувањето на Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“, закажано за утревечер во 19 часот, ќе се отвори и Винтерленд – новогодишната населба што ќе придонесе за празничниот амбиент во градот, во пресрет на Новогодишните и ...

Невообичаено и бизарно: Маж влегол во новогодишно декориран двор и сексуално ја злоставувал елката

Точка - 06.12.2018

Ова несекојдневно кривично дело е снимено со камера во Ланкашир во Англија. Непознат маж ја уништил новогодишната декорација во дворот на една семејна куќа, а потоа симулирал секс на балон во облик на елка.

Утревечер ќе светне новогодишната елка на плоштадот "Македонија"

Скопје инфо - 06.12.2018

Од Град Скопје известуваат дека утревечер ќе светне новогодишната елка на плоштадот "Македонија". Со осветлувањето на Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“, закажано за утревечер во 19 часот, ќе се отвори и Винтерленд - ...

Најскапата новогодишна елка од злато

Н.Македонија - 06.12.2018

Во Минхен е поставена елка украсена од 2.018 златници, чија вредност изнесува 2,3 милиони евра, со златна ѕвезда на врвот. Оваа новогодишна елка е создадена од вкупно 63 килограми злато. Елката ја направија вработените од златарата „Про Аурум“, ...

Креирајте невообичаени елки со новогодишни орнаменти!

Divian Arts - 06.12.2018

Кога ќе посакате да внесете невообичаени новогодишни детали или едноставно да креирате нова празнична елка за празниците, постојат прекрасни идеи кои можат да ви помогнат во тоа, на пример да креирате елка само од лампиони … Во секој случај, ...

Магијата на украсните ленти (ВИДЕО)

Нетпрес - 06.12.2018

Декорацијата на новогодишната елка е дел од традицијата на секој дом. Не постои подобар начин да ја пренесете магијата на божикната атмосфера од сите оние светкави лампиони и ленти украсени на елката.

Најскапата новогодишна елка е направена од злато

Кајгана - 06.12.2018

Во Минхен е поставена елка украсена од 2.018 златници, „тешка“ 2.3 милиони евра. Елката ја направија вработените од Pro Aurum, компанија која се занимава со трговија на ...

Гламурозни идеи за украсување на новогодишната елка

Локално - 06.12.2018

Истражувавме некои малку поразлични украси на елката. Пробајте нови бои, нови играчки, украси и зошто да не се одлучите годинава за алтернативни начини на ...

Мисла на денот за очекуваниот Божиќ

Локално - 06.12.2018

“Најдоброто од сите подароци околу секоја новогодишна елка: е присуството на среќно семејство во кое сите се прифаќаат.” – Брент ...

Кајли Џенер ги отвори вратите од својот дом и ја покажа новогодишната елка (фото)

Вистина.мк - 06.12.2018

Се гледа крајот на 2018 година, а големите наши и светски ѕвезди веќе се подготвуваат за новогодишните празници. Кајли Џенер одлучи оваа година својот дом да го украси со невообичаена елка.

Новогодишната елка во Скопје ќе блесне за два дена

Press24 - 05.12.2018

Почна да се кити Скопје, а новогодишната елка ќе блесне за два дена. Денеска почна да се поставува елката која ќе блесне во полн ек веќе в петок, а новогодишната магија дополнително ќе биде збогатена со малата населба Винтерленд, пренесе Канал5.

Новогодишната елка ќе светне за два дена

Канал5 - 05.12.2018

На плошатдот Македонија во Скопје за два дена ќе светне новогодишната елка.. Триесет и први декември е на самиот праг. Плоштадот во Скопје веќе почна да се кити во пресрет на новогодишните празници.

ФОТО На плоштад почна да никнува Божиќно село со 60 зимски куќички

Фокус - 05.12.2018

На плоштадот почна да никнува Божиќно село со 60 зимски куќички, насловени како „Зимска земја“ кои како што најави градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов треба да го красат пред новогодишните празници.

Новогодишната елка во Скопје ќе светне за два дена

Канал5 - 05.12.2018

На плоштадот Македонија во Скопје за два дена ќе светне новогодишната елка. За новогодишниот амбиент ќе се погрижат градските власти но каква е и дали се насетува новогодишната еуфорија кај скопјани. Деталите ги има тамара Стојкова.

Зошто Рудолф има црвен нос? И уште некои малку познати работи поврзани со новогодишните празници…

Хитпортал - 05.12.2018

Дали сте знаеле дека најголемата новогодишна елка била висока 67 метри? Научниците веруваат дека ирвасот Рудолф има инфекција, а вие? Овие и многу други „непознаници“, навираат со наближувањето на празничните денови.

ФОТО: Ова е најголемата елка на естрадата - пејачката не можеше да ја собере во кадар

Press24 - 05.12.2018

Сека Алексиќ се спреми за новогодишните празници, а потоа на социјалните мрежи ја покажа елката која не можеше да ја собере во кадар. Пејачката се одлучи за бели и сребрени украси, на кои сигурно најмногу се радува синчето ...

Модерни и шик новогодишни декоративни идеи!

Divian Arts - 05.12.2018

Иако секогаш ќе имаме посебно место во нашите срца за класичната новогодишна и божиќна декорација, но оваа година сите сме за нова, свежа и иновативна празнична декорација. Модерното божиќно украсување го поврзуваме со едноставност, минимализам и ...

Новогодишната елка на желби поставена во Рамстор Мол – Подарете насмевки на детските лица

Бизнис Вести - 05.12.2018

Најубавото нешто на светот е детската насмевка, а Новата година е вистинко време да подариме насмевки на детските лица. Оваа година по јубилеен 10-ти пат, Рамстор Мол во соработка со Црвен Крст на град Скопје ја организира хуманитарната акција за ...

Неверојатни 2,3 милиони евра вреди оваа елка во Минхен (ФОТО)

+инфо - 06.12.2018

Вработените во компанијата „Про Ауром“ која се занимава со трговија на злато и други драги метали, ја накитија и поставија една од највредните новогодишни елки на ...

Винтерленд - новогодишната населба ќе никне на плоштад „Македонија“ во Скопје а еве кога ќе светне и новогодишната елка

Фактор - 06.12.2018

Со осветлувањето на Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“, закажано за утревечер во 19 часот, ќе се отвори и Винтерленд - новогодишната населба што ќе придонесе за празничниот амбиент во градот, во пресрет на Новогодишните и ...

Кајли Џенер ги отвори вратите од својот дом

ЗаЗабава - 06.12.2018

Се ближи крајот на 2018 година, а големите наши и светски ѕвезди веќе се подготвуваат за новогодишните празници. Кајли Џенер одлучи оваа година својот дом да го украси со невообичаена елка.Огромно дрво со украсено со златна боја, која е висока од ...

Во Минхен направена елка од злато

MTM - 04.12.2018

Најскапата елка е сместена во Минхен. Нејзин творец е германска компанија која е меѓу лидерите во трговијата со злато. Симболичното дрво е направено од 2018 златни монети, а нивната вкупна вредност, според сегашната цена на скапоцени метали, ...

Новогодишен амбиент во Скопје (фото)

Скопје инфо - 06.12.2018

Град Скопје од 1 декември блесна во новогодишнен сјај. Украсените улици во Скопје се подготвени за новогодишната атмосфера. Вчера почна да се поставува елката која ќе блесне во полн ек веќе в петок, а новогодишната магија дополнително ќе биде ...

Почна да се кити Скопје: Се поставува новогодишната елка и малата населба Винтерленд (фото)

Скопје инфо - 06.12.2018

Почна да се кити Скопје, а новогодишната елка ќе блесне за два дена. Фото: Фокус/ Т.Георгиев Почна да се поставува елката која ќе блесне во полн ек веќе в петок, а новогодишната магија дополнително ќе биде збогатена со малата населба Винтерленд.

ФОТО: Ова е најголемата елка на естрадата – пејачката не можеше да ја собере во кадар

Курир - 06.12.2018

Сека Алексиќ се подготви за новогодишните празници, а потоа на социјалните мрежи ја покажа елката која не можеше да ја собере во кадар. Пејачката се одлучи за бели и сребрени украси, на кои сигурно најмногу се радува синчето Јаков.

Бидете дел од хуманитарната акција на Рамстор Мол и Црвен Крст: „Новогодишна елка на желби„

еМагазин - 05.12.2018

Најубавото нешто на светот е детската насмевка, а Новата година е вистинко време да подариме насмевки на детските лица. Оваа година по јубилеен 10-ти пат, Рамстор Мол во соработка со Црвен Крст на град Скопје ја организира хуманитарната акција за ...

Хор од 120 ученици ќе го најави осветлувањето на новогодишната елка во центарот на Скопје

Макфакс - 06.12.2018

Осветлувањето на новогодишната елка на плоштадот Македонија во Скопје, закажано за утревечер (7. декември) во 19 часот, ќе го означи почетокот на новогодишното празнување во главниот град.

Ова е најголемата елка на естрадата

Пулс24 - 06.12.2018

Сека Алексиќ се подготви за новогодишните празници, а потоа на социјалните мрежи ја покажа елката која не можеше да ја собере во кадар. Пејачката се одлучи за бели и сребрени украси, на кои сигурно најмногу се радува синчето Јаков.

За Скопјани утре ќе светне новогодишната елка

Нетпрес - 06.12.2018

Утревечер, во 19 часот, на скопскиот плоштад ќе светне новогодишната елка. Со осветлувањето на Новогодишната елка ќе се отвори и Винтерленд – новогодишната населба што ќе придонесе за празничниот амбиент во градот, во пресрет на Новогодишните и ...

Утревечер ќе се отвори Винтерленд, новогодишната населба на Град Скопје

4NEWS - 06.12.2018

Со осветлувањето на Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“, закажано за утревечер во 19 часот, ќе се отвори и Винтерленд – новогодишната населба што ќе придонесе за празничниот амбиент во градот, во пресрет на Новогодишните и ...

Утревечер ќе светне новогодишната елка во Скопје

А1 On - 06.12.2018

Осветлувањето на Новогодишната елка на плоштадот „Македонија“ во Скопје, закажано за утревечер, во 19 часот, ќе го означи почетокот на новогодишното празнување во во главниот град. На осветлувањето на новогодишната елка ќе присуствува и ...

Новогодишната елка на плоштад ќе светне утре вечер

Курир - 06.12.2018

Со осветлувањето на Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“, закажано за утревечер во 19 часот, ќе се отвори и Винтерленд – новогодишната населба што ќе придонесе за празничниот амбиент во градот, во пресрет на Новогодишните и ...

Со средношколски хор утре ќе се отвори „Винтерленд“ на скопскиот плоштад

Радио МОФ - 06.12.2018

Со осветлувањето на новогодишната елка, поставена на плоштадот „Македонија“ во Скопје, утревечер во 19 часот, ќе се отвори и „Винтерленд“ – новогодишната населба што ќе придонесе за празничниот амбиент во градот, во пресрет на Новогодишните и ...

Елката ќе светне утревечер со хор од 120 средношколци и оркестар

+инфо - 06.12.2018

Со осветлувањето на Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“ закажано за утревечер во 19 часот, ќе се отвори и Винтерленд – новогодишната населба што ќе придонесе за празничниот амбиент во градот, во пресрет на Новогодишните и ...

ФИНИШИРААТ АКТИВНОСТИТЕ ВО НОВОГОДИШНАТА НАСЕЛБА “ВИНТЕРЛЕНД”: Утре вечер ќе светне новогодишната елка на плоштадот ...

Вечер - 06.12.2018

Привршува поставувањето на куќичките и другите пропратни содржини за новогодишната населба „Винтерленд“ во чија средина ќе биде поставена голема новогодишна елка која ќе светне утре вечер во 19 часот.