TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пристигнува млада месечина во Стрелец: Клучниот датум е 13 декември, следуваат радикални промени за овие три знаци

Попара - 08.12.2023

Истиот ден кога Меркур оди ретроградно, односно на 13 декември, пристигнува Младата Месечина во Стрелец, симболизирајќи нов почеток во животот. Младата месечина во Стрелец носи енергија на проширување, оптимизам и авантуристички дух.

Млада Месечина на 13 декември: Четири знаци кои ќе имаат среќа во љубовта

Слободен Печат - 08.12.2023

Последната Млада Месечина во 2023 година може да го промени животот на неколку хороскопски знаци засекогаш, бидејќи се случува со конјункцијата со Марс. Тоа значи дека кармичките задачи на иднината ќе бидат решени во средината на декември, па врзете ...

Месечината денеска влегува во Вага: Следува неверојатен пресврт за три хороскопски знаци

Вечер Прес - 08.12.2023

Месечината, планетата која открива како се чувствуваме во животните ситуации, денеска влегува во Вага и носи промени за Вагата, Близнаците и Водолиите. Месечината во Вага носи длабока чувствителност на рамнотежа, убавина и хармонија.

Викенд хороскоп: 8-10 декември

Скопје инфо - 08.12.2023

Што ни носи викендот? Photo by Thought Catalog on Unsplash Овен Големи идеи чукаат на вашата врата. Денеска, имате можност да ги зголемите своите приходи и да ја подобрите својата репутација.

Месечината влегува во Вага: Следува неверојатен пресврт за некои хороскопски знаци

Трн - 08.12.2023

Месечината, планетата која открива како се чувствуваме во животните ситуации, денеска влегува во Вага и носи промени за Вагата, Близнаците и Водолиите. Месечината во Вага носи длабока чувствителност на рамнотежа, убавина и хармонија.