TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинетиот за смртта на Алмир ќе може да се казни со најмногу 5 години затвор, доколку се случи преквалификација на ...

Фокус - 14.03.2018

Судскиот случајот со смртта на малиот Алмир Алиу , се води согласно законите и обезбедени се сите можни докази, сведочења и вештачења, кои откриваат што се случило вечерта кога 4-годишниот Алмир беше прегазен, а набрзо и почина, уверуваат од ...

За какво дело ќе одговара обвинетиот за смртта на малиот Алмир ќе се знае утре

Сител - 14.03.2018

Јавно обвинителство не открива дали обвинетиот за смртта на малиот Алмир од Куманово ќе одговара за убиство или сообраќајна несреќа со смртни последици. Дали ќе биде побарана преквалификација на кривичното дело ќе се знае утре, за кога е закажано ...

Случај “Алмир”, за утре закажани завршните зборови

Алсат-М - 14.03.2018

Обвинителката во случајот на Алмир Алиу, Сузана Кусигерска утре на рочиштето за завршните зборови, се очекува да бара преквалификација на случајот од „убиство“ во „сообраќајна несреќа со смртни последици“.

Утре завршни зборови за случајот „Алмир“

Курир - 14.03.2018

Во Судот во Куманово утре ќе бидат изнесени завршни зборови на судењето против обвинетиот Бобан Илиќ, кого Обвинителството го гони за убиство на четиригодишниот Алмир. Од Јавното обвинителство велат дека ги презеле сите потребни дејствија во врска ...

Пред Собрание оставени потсетници за убиството на малиот Алмир

ТВ21 - 14.03.2018

Пред Собранието, Владата и Министерството за правда, организацијата „Правда за Алмир“ потставија потсетници за овој случај. Од бараат на обвинетиот Бобан Илиќ да му се суди за убиство со умисла, а не за сообраќајна несреќа со смртни последици, како ...

Протестен марш за малиот Алмир

ТВ21 - 14.03.2018

Граѓанската иницијатива „Правда за Алмир“ организираше протестен марш, за како што велат, неправедниот судски процес за убиството на четиригодишното дете. Пред Собранието, Владата и Министерството за правда потставија потсетници за овој случај.

УБИСТВО ИЛИ СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА СО СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ: Каква завршница ќе добие случајот со смртта на малиот Алмир?

Фактор - 14.03.2018

Убиство или сообраќајна несреќа со смртни последици? Утре Јавното обвинителство ќе го даде одговорот на ова прашање. На утрешното рочиште ќе се знае дали обвинетиот за смртта на малиот Алмир ќе одговора за убиство или сообраќајна несреќа со смртни ...

Во кумановскиот Суд утре завршни зборови за случајот „Алмир“

А1 On - 14.03.2018

Во Судот во Куманово утре ќе бидат изнесени завршини зборови на судењето против обвинетиот Бобан Илиќ, кого Обвинителството го гони за убиство на четиригодишниот Алмир. Од Јавното обвинителство велат дека ги презеле сите потребни дејствија во врска ...

Во кумановскиот Суд утре завршни зборови за случајот „Алмир“

Press24 - 14.03.2018

Во Судот во Куманово утре ќе бидат изнесени завршини зборови на судењето против обвинетиот Бобан Илиќ, кого Обвинителството го гони за убиство на четиригодишниот Алмир. Од Јавното обвинителство велат дека ги презеле сите потребни дејствија во врска ...

Во кумановскиот Суд утре завршни зборови за случајот „Алмир“

Стандард - 14.03.2018

Во Судот во Куманово утре ќе бидат изнесени завршини зборови на судењето против обвинетиот Бобан Илиќ, кого Обвинителството го гони за убиство на четиригодишниот Алмир. Од Јавното обвинителство велат дека ги презеле сите потребни дејствија во врска ...

Во кумановскиот Суд утре завршни зборови за случајот „Алмир“

+инфо - 14.03.2018

Во Судот во Куманово утре ќе бидат изнесени завршини зборови на судењето против обвинетиот Бобан Илиќ, кого Обвинителството го гони за убиство на четиригодишниот Алмир. Од Јавното обвинителство велат дека ги презеле сите потребни дејствија во врска ...

Обвинителството ден пред завршните зборови ветува целосна правда за смртта на 4-годишниот Алмир

Телма - 14.03.2018

Обвинителката на случајот за смртта на 4-годишниот Алмир Алиу во Куманово денеска не соопшти дали ќе ја промени квалификацијата „убиство со премисла“ на утрешните завршни зборови на судењето.