TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвиненија за тројца турски државјани со фалсификувани ПЦР тестови на скопскиот аеродром

Република - 03.03.2021

Тројца државјани на Турција добиле обвиненија за сторено кривично дело фалсификувана потврда за негативен тест за Ковид-19. Од Јавното обвинителство информираат дека ОЈО Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднело обвинителни предлози против ...

Поднесено обвинение против тројца државјани на Турција – прикажувале фалсификувни ПЦР тестови

Курир

Тројца турски државјани обвинети за прикажување фалсификувани ПЦР тестови​

24Инфо

Тројца турски државјани обвинети за прикажување фалсификувани ПЦР тестови​

Скопје1

Тројца турски државјани на аеродромот во Скопје прикажале лажен негативен тест на Ковид-19

Алсат-М

Тројца турски државјани на аеродромот во Скопје прикажале лажен негативен тест на Ковид-19

Независен

Тројца турски државјани на аеродромот во Скопје прикажале лажен негативен тест на Ковид-19

Опсервер

МКД Frontline ММС Либертас MakPress

Пет македонски и еден британски државјанин на аеродромот во Скопје приложиле лажен негативен тест за Ковид-19

24Инфо - 03.03.2021

Кривична пријава против пет македонски и еден британски државјанин заради приложување на лажен негативен тест за Ковид-19 на аеродромот во Скопје. – Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против Е.Д.

Пет македонски и еден британски државјанин на аеродромот во Скопје приложиле лажен негативен тест за ковид-19

Слободен Печат

Пет македонски и еден британски државјанин на аеродромот во Скопје приложиле лажен негативен тест за Ковид-19

iPortal

Пет македонски и еден британски државјанин на аеродромот во Скопје приложиле лажен негативен тест за Ковид-19

Frontline

Пет македонски и еден британски државјанин на аеродромот во Скопје приложиле лажен негативен тест за Ковид-19

Независен

Пет македонски и еден британски државјанин на аеродромот во Скопје приложиле лажен негативен тест за Ковид-19

Курир

Фатени патници со лажни ПЦР тетсови на скопскиот аеродром

Нетпрес

Скопје инфо Канал5 Press24 МКД Вечер Прес Либертас MakPress

Шест лица обвинети за прикажување фалсификувани ПЦР тестови за коронавирус

Слободен Печат - 02.03.2021

Против шест лица, меѓу кои четворица македонски државјани, една државјанка на Швајцарија и една на Велика Британија, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог за кривично дело – Фалсификување исправа согласно член 378 став 1 ...

Обвинети шест лица, прикажале фалсификувани ПЦР тестови за коронавирус

24Инфо

ОЈО:Обвинети шест лица, прикажале фалсификувани ПЦР тестови за коронавирус

Канал5

Шест лица обвинети за прикажување фалсификувани ПЦР тестови за коронавирус

Скопје1

Обвинети шест лица за прикажување фалсификувани ПЦР тестови

Канал5

Четворица македонски државјани и две странски државјанки прикажале лажни ПЦР тестови – поднесено обвинение

Курир

Обвинети шест лица за прикажување фалсификувани ПЦР тестови

ММС

Press24 Сител 360 степени Кајгана iPortal Фокус Press24 Опсервер

Во Загреб 25 % од позитивните случаи се од британскиот сој, владата ќе купува руски вакцини

24Инфо - 03.03.2021

Британскиот сој е пронајден кај една четвртина од позитивните случаи на коронавирус во Загреб, а на ниво на цела Хрватска, таа бројка е околу 20 проценти, рече Јасмина Вранеш, раководител на референтниот центар за тестирање на вирусот во Хрватска.

Во Загреб 25 % од позитивните случаи се од британскиот сој, владата ќе купува руски вакцини

Точка

Во Загреб 25 % од позитивните случаи се од британскиот сој, владата ќе купува руски вакцини

Centar

Во Загреб 25 отсто од позитивните случаи се од британскиот сој, владата ќе купува руски вакцини

MTM