TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Епилог од долгиот состанок: Борусија остана без тренер, клубот излезе со објаснување

Дерби - 20.05.2022

Бундеслигашот Борусија Дортмунд и тренерот Марко Розе одлучија да тргнат по различни патишта, односно донесоа одлука за прекин на сорабоката која започна пред една година. Ова е епилогот од интензивниот состанок кој траел неколку часа вчеравечер, а ...

Марко Росе ја прекина соработката со Борусија Дортмунд

Слободен Печат - 20.05.2022

Има договор до 2024 година, Борусија Дортмунд ја прекина соработката со досегашниот тренер Марко Росе , информираа денеска од клубот. Само една година ги водеше „милионерите“ во која не успеа да освои трофеј, во Бундеслигата заврши второпласиран зад ...

Официјално: Борусија Дортмунд му врачи отказ на Марко Розе и неговиот стручен штаб

24Фудбал - 20.05.2022

Марко Розе веќе не е тренер на Борусија Дортмунд, клубот реши да се раздели со стратегот и неговите асистенти. Иако Борусија Дортмунд сезоната ја заврши на второто место во Бундеслигата, сепак раководството на клубот не е задоволно од работата на ...

Мораше да пукне во Дортмунд: Клубот го отпушти тренерот Розе

Спортклуб - 20.05.2022

Борусија Дортмунд ја заврши соработката со тренерот Марк Розе. „Милионерите“ сезоната ја завршија на 2. позиција во Бундеслигата, во купот беа елиминирани во осминафиналето, додека во Лигата на шампиони излегоа во групната фаза, што може да се смета ...

Борусија Дортмунд го смени тренерот Марко Розе

Sport 1 - 20.05.2022

Борусија Дортмунд бара нов кормилар откако денеска го избрка досегашниот тренер Марко Розе, после серија на консултации на најтесното раководство на клубот. „Милионерите“ објавија дека Розе повеќе не е тренер откако таков заклучок донеле Ханс-Јоаким ...

Борусија Дортмунд му даде отказ на тренерот Марко Росе

МакФудбал - 20.05.2022

Германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд ја прекина соработката со досегашниот тренер Марко Росе, кој заминува од клубот по разочарувачките резултати оваа сезона. „Борусија Дортмунд и тренерот Марко Росе ја завршуваат својата соработка.

Марко Розе доби отказ од Борусија Дортмунд

Екипа - 20.05.2022

Марко Розе доби отказ од Борусија Дортмунд, потврдија денеска од Бундеслигашот. Росе на клупата на „милионерите“ дојде на стартот на сезоната, но не успеа да ги задоволи барањата на раководството и навивачите.

Каков гест на Халанд: На заминување од Дортмунд, ги воодушевил сите играчи и вработени во клубот

Спортклуб - 20.05.2022

Одличниот норвешки фудбалери Ерлинг Халанд од следната сезона ќе настапува за Манчестер Сити, а на заминување од Дортмунд, ги воодушевил своите доскорашни соиграчи. Тој за Борусија Дортмунд успеа да постигне на 89 натпревари 86 голови и 23 ...

Халанд се прости од Дортмунд со „стил“: На секој соиграч подарок од 15.000 евра, не ги заборави ниту вработените

Екипа - 20.05.2022

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд со стил се прости од Борусија Дортмунд, за кој претходниот викенд го одигра и последниот натпревар. Од идната сезона ќе биде нов играч на Манчестер Сити, а пред да го напушти Дортмунд се одлучи да ги „чести“ ...

Халанд потрошил 500.000 евра на скапи подароци за разделба во Борусија Дортмунд

TopSport - 20.05.2022

Одличниот норвешки напаѓач Ерлинг Халанд кариерата ја продолжува во Манчестер Сити, а со стил се збогува со соиграчите, стручниот штаб и вработените во Борусија Дортмунд. Халанд им поделил подароци вредни околу 500.000 евра на сега веќе поранешните ...

Дортмунд го отпушти Марко Росе

SportMedia - 20.05.2022

Неколку европски медиуми јавуваат во моментов дека тимот на Борусија Дортмунд денеска му врачил отказ на досегашниот тренер Марко Росе. Информацијата најверојатно ќе биде потврдена од страна на клубот во следните час, два но е речиси сигурно дека ...

Халанд потроши пола милион евра пред да замине од Дортмунд

СуперСпорт - 20.05.2022

Одличниот фудбалер Ерлинг Халанд си заминува од Борусија Дортмунд, каде што игра неколку сезони и постигна 86 голови и 23 асистенции на 89 меча. Халанд доби богат договор од Манчестер сити, па пред да замине од Дортмунд реши да подели подароци на ...

Халанд спискал половина милион евра на заминување од Борусија

Дерби - 20.05.2022

Ерлинг Халанд беше испратен од „Сигнал Идуна парк“ со сите почести од страна на раководните структури и навивачите на Борусија Дортмунд, но покрај класата на клубот, џентлменски постапил и младиот норвешки напаѓач.

Халанд ги воодушеви соиграчите, потрошил половина милион евра на подароци!

SportMedia - 20.05.2022

После две и пол години, Ерлинг Халанд ја напушта Борусија Дортмунд. Одличниот норвешки напаѓач кариерата ја продолжува во Манчестер Сити, откако остави голем белег во бундес-лигашот. За овој тим одигра 86 голови и 23 асистенции на 89 меча.

Халанд ги воодушеви соиграчите во Борусија, потроши 500.000 евра на подароци

Sport M - 20.05.2022

По две и пол години Ерлинг Халанд ја напушта Борусија Дортмунд. Одличниот норвешки напаѓач кариерата ја продолжува во Манчестер Сити, а претходно остави голема трага во дресот на Борусија во Дортмунд.

Халанд се прости од Дортмунд во стил: Подарок од 15.000 евра за секој соиграч, не го заборави ниту персоналот

Локално - 20.05.2022

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд во голем стил се прости од Борусија Дортмунд, тим кој официјално го напушти претходниот викенд! Халанд од следната сезона ќе биде играч на Манчестер Сити, а пред да замине засекогаш од Дортмунд, реши да ги „почести“ ...

Борусија Дортмунд му врачи отказ на Марко Розе и неговиот стручен штаб

МКД - 20.05.2022

Марко Розе веќе не е тренер на Борусија Дортмунд, клубот реши да се раздели со стратегот и неговите асистенти. Иако Борусија Дортмунд сезоната ја заврши на второто место во Бундеслигата, сепак раководството на клубот не е задоволно од работата на ...

Халанд потрошил 500.000 евра на скапи подароци за разделба во Борусија Дортмунд

Макфакс - 20.05.2022

Одличниот норвешки напаѓач Ерлинг Халанд кариерата ја продолжува во Манчестер Сити, а со стил се збогува со соиграчите, стручниот штаб и вработените во Борусија Дортмунд. Халанд им поделил подароци вредни околу 500.000 евра на сега веќе поранешните ...

Борусија Дортмунд го смени тренерот

TopSport - 20.05.2022

Германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд изненадувачки објави разделба со досегашниот тренер Марко Росе, кој заминува од клубот по завршувањето на сезоната во Бундеслигата. „Борусија Дортмунд и тренерот Марко Росе ја завршуваат својата соработка.