TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брена во шестата деценија може да направи тоа што не можат нејзините помлади колешки

Скопје24 - 11.10.2018

Пејачката Лепа Брена иако е на прагот на седмата деценија може да направи некои работи на кои и завидуваат како помладите колешки, така и девојките кои немаат врска со естрадата. Со оглед на тоа дека Брена на големо се подготвува за престојниот ...

Цеца Ражнатовиќ за младите пејачи: „Не планирам да се пензионирам“

Убавина и Здравје - 11.10.2018

Цеца Ражнатовиќ искрено проговори за младите пејачи на естрадата, во кои спаѓа и нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ . Сепак, нејзиниот одговор на прашањето со кого би сакала да сними дует ги изненади ...

Што се’ Брена може и на тие години, што ни многу други млади девојки не можат?! (ВИДЕО)

Вистина.мк - 11.10.2018

Балканската фолк ѕвезда Лепа Брена, иако е на прагот на седмата деценија, може да направи некои работи на кои и завидуваат многу од помладите женски колешки, па и обичните девојки и жени кои немаат никаква врска со естрадата, а се повеќе од двојно ...

Синот на Цеца ги изненади сите со овој стајлинг

Убавина и Здравје - 11.10.2018

Вељко Ражнатовиќ вчеравечер присуствуваше на роденденот на близок семеен пријател со девојка си Богдана , мајка си Цеца Ражнатовиќ и сестра си Анастасија . Но, и покрај тоа што беше опкружен со три прекрасни дами, од кои едната, неговата мајка, е ...

Првите зборови на Цеца кога го здогледала Аркан: „Ух, какво маче!“

Убавина и Здравје - 11.10.2018

Љубовната приказна меѓу Цеца Ражнатовиќ, тогаш Величковиќ , и Жељко Ражнатовиќ Аркан почна во 1993 година во еден ресторан каде што се свршија и веќе планираа да се венчаат, по што Цеца одлуката им ја соопштила на своите родители, кои не ја ...

Тоа сите го очекуваа, но еве зошто Лепа Брена и Александра Пријовиќ не снимија дует

MTM - 11.10.2018

Иако станаа роднини, Лепа Брена и Александра Пријовиќ уште ги немаат вкрстено вокалите во заедничка песна. Озборувањата за овој дует беа уште пред две години, а гласините се засилија откако фолк дивата и Александра заедно запејале заедно на свадбата ...

ТАБУ ТЕМА НЕМА! Цеца открива за што разговара со Анастасија и Вељко во четири ѕида

MTM - 10.10.2018

Цеца годинава градеше нераскинлива врска со наследниците Анастасија и Вељко, на што е посебно горда. -Моите деца се веќе возрасни, имаме феноменален однос. Заедно излегуваме, можеме да разговараме за се, открива пејачката.

„Велат дека Северина сама ги пратила фотографиите во медиумите“: Дара Бубамара се огласи за скандалот на хрватската ...

Вистина.мк - 10.10.2018

Периодов Северина Којиќ повторно е во центарот на вниманието поради експлицитните фотографии кои се појавија на социјалните мрежи. По тој повод, се огласи и нејзината колешка, пејачката Дара Бубамара. „Јас не знам кој ги праќа тие фотографии.

Лепа Брена наскоро ќе добие внуче, а сега откри какви деца биле Виктор и Стефан

Вистина.мк - 10.10.2018

Пејачката Лепа Брена периодов има големи причини за славење. Наскоро ја очекуваат два концерти во „Штарк Арена“, а следната година ќе го добие своето прво внуче. Во март, Александра Пријовиќ и посинокот на Брена, Филип Живојиновиќ ќе станат родители ...

Спотот на Брена за „Робинка“ добил награда во 1989 година, а овие слики од снимањето никогаш не сте ги виделе! (фото и ...

Хитпортал - 09.10.2018

Малку познати детали од биографијата на Лепа Брена се дека нејзиниот спот за песната „Робинка“ кој е снимен во Истанбул, и е претставен во филмот „Ајде да се сакаме 3“, добил меѓународна нагрда за видео продукција.

НЕПРИСТОЈНА ПОНУДА: Цеца открива што и кажале за Анастасија во клубовите каде што настапува

Хитпортал - 09.10.2018

Цеца Ражнатовиќ вели дека сопствениците на клубовите каде што таа настапува нудат многу пари само да запее со неа на сцена ќерка и Анастасија. Пејачката открила дека нејзината наследничка е многу барана, откако го објави хитот „Совршен пар“, ...

И Дара Бубамара се огласи по повод голите фотки на Северина Којиќ

Убавина и Здравје - 09.10.2018

Северина Којиќ речиси една недела е во центарот на вниманието благодарение на најновата, трета по ред, серија провокативни фотографии што осамнаа во јавноста. Освен Милица Тодоровиќ , која јавно го изрази своето мислење за скандалот (повеќе ...