TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таравари го возвраќа ударот: На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, се запнал со Гостивар

Фокус - 21.10.2019

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари преку Фејсбук му врати на премиерот Зоран Заев за вечерашната изјава во нтервјуто за Алсат дека само Таравари можел да го гушка Мицкоски во Гостивар.

Заев: Само Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар, веројатно не го препознал

Фокус - 21.10.2019

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на Алсат со доза на сарказам ја коментираше изјавата на Христијан Мицкоски дека Албанци му приоѓале во Гостивар и го гушкале. -Мицкоски веројатно не го препознал Таравари, може тоа Таравари го гушкал.

Заев: Мицкоски се препознал, само Таравари може да го гушкал во Гостивар

MakPress - 22.10.2019

При гостување во емисијата 360 степени на Телевизија Алсат, премиерот Зоран Заев ја коментираше изјавата на Христијан Мицкоски дека Албанците му приоѓале во Гостивар и го гушкале. Заев иронично искоментира дека тоа може да биде само Таравари.

Таравари му врати на Заев: На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски…

+инфо - 21.10.2019

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари пред малку на Фејсбук се огаси по изјавата на Заев вечерва во интервју за Алсат. „На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, ниту слободата на Велјановски, ниту затворот на Фета Халими, запнал ...

Заев го налути Таравари за гушкањето на Мицкоски во Гостивар

Либертас - 21.10.2019

Премиерот Заев прашан вечерва во интервјуто за 360 Степени да ја коментира изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека при посетата во Гостивар му пришле и Албанци, кои, како што рече, го прегрнувале и му рекле – сите не разочараа, ќе ...

Заев: Може Таравари го гушкал Мицкоски, или некој од неговиот тим, нема други Албанци тоа што ќе го направат

Centar - 21.10.2019

– Може Таравари го гушкал Мицкоски, или некој од неговиот тим, нема други Албанци тоа што ќе го направат, рече премиерот Зоран Заев. Ова премиерот го кажа откако Мицкоски објави дека бил гушкан од Албанци во Гостивар и му рекле дека ќе гласале за ...

Заев: Можеби Таравари го гушкал Мицкоски во Гостивар

+инфо - 21.10.2019

Премиерот Зоран Заев во интервју на Алсат иронично ја коментираше изјавата на лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека Албанци му приоѓале во Гостивар и го гушкале. – Мицкоски веројатно не го препознал Таравари, може тоа Таравари го гушкал.

Таравари за гушкањето со Мицкоски: Мурто Амнестија се фатил за Гостивар

Република - 21.10.2019

Откако Заев вечерва во интервјуто за 360 Степени ја коментираше изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека при посетата во Гостивар му пришле и Албанци, кои, како што рече, го прегрнувале и му рекле – сите не разочараа, ќе гласаме за ...

Заев: Само Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар, веројатно не го препознал

Press24 - 21.10.2019

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју во емисијата „360 степени“ на Алсат-М телевизија ја искоментира изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека Албанци му приоѓале во Гостивар и го гушкале.

Заев: Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар

24Инфо - 21.10.2019

Заев: Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на Алсат со доза на сарказам ја коментираше изјавата на Христијан Мицкоски дека Албанци му приоѓале во Гостивар и го гушкале.

Таравари: На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, му пречи Гостивар

MakPress - 22.10.2019

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека само Таравари можел да го гушка Мицкоски во Гостивар, поранешниот министер за здравство токму во Владата на Зоран Заев реагираше преку својот фејсбук профил.