TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Касиљас и следната сезона на голот на Порто

24Фудбал - 15.03.2019

Поранешниот долгогодишен голман на Реал Мадрид ја игра својата четврта сезона во дресот на португалскиот шампион, а една клаузула од неговиот договор кој истекува на лето најавува негово останување и следната сезона.

ВИДЕО: Прво капетанот Елиф Елмас, па потоа сите останати од клупата на Фенер!

Спортклуб - 16.03.2019

Фенербахче вечерва со крајни напори во самиот финиш од средбата, успеа да слави против подобро пласираната Сиваспор на домашен терен со 2:1. Со овој триумф Фенербахче успеа да здивде, бидејки сега се одлепија од опасната зона па моментално со 31 бод ...

Зидан за ситуацијата на Иско и Бејл, евентуален трансфер на Мбапе и хет-трикот на Роналдо

МКД - 15.03.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан денеска се појави на прес конференција во пресрет на дуелот со Селта, Французинот доби неколку незгодни прашања од новинарите. Зизу ја имаше втората средба со новинарите откако се врати на Сантијаго Бернабеу.

Рано е за пензија: Касилјас наскоро потпишува нов договор

Sport 1 - 15.03.2019

Шпанска „Марка“ пишува дека голманот на Порто, Икер Касилјас нема да ја заврши кариерата, туку ќе потпише нов договор со португалскиот клуб. Искусниот голман има 38 години, но и понатаму е стандарден на голот на португалскиот тим, со кој неодамна ...

Касиљас не оди во пензија: Еве каде ќе брани следната сезона

Спортски - 15.03.2019

Легендарниот шпански голман Икер Касиља ќе потпише нов договор со Порто, пренесува добро информираната „Марка“. Иако во претходните месеци се шпекулираше со негово заминување во САД, по се изгледа 38-годишниот голман и наредната сезона ќе остане во ...

Се врати Зидан, се врати и харизмата во Реал: Зизу ги изнасмеа новинарите на првиот прес (Видео)

Дерби - 15.03.2019

Зинедин Зидан денеска ја одржа првата прес-конференција во Валдебебас по враќањето на кормилот на Реал Мадрид, а популарниот зизу уште на првото обраќање пред новинарите ја покажа својата харизма која на најголем дел од претставниците почна да им ...

Зинедин Зидан испрати порака до Иско и Бејл кои му го свртија грбот минатата сезона

СуперСпорт - 15.03.2019

Познато е дека Зинедин Зидан во првиот мандат на клупата на Реал Мадирд имаше проблем со Бејл и Иско кои исто така не беа во преден план и кај преостанатите тренери на „кралскиот клуб“. На прес конференцијата пред натпреварот со Селта, неизбежно ...

По трансферот на Милитао, Реал тргнува по уште еден млад играч, овојпат од Италија

Спортклуб - 15.03.2019

Реал Мадрид кон почетокот на неделата на тренерската позиција го врати Зинедин Зидан кој дојде на местото на Сантијаго Солари. Францускиот стручњак се врати на клупата на Мадриѓаните по само девет месеци, откако летоска само неколку дена по ...

„Бомба“ од Шпанија: Манчестер Јунајтед договорил „кралско“ засилување

Спортски - 15.03.2019

Со пристигнувањето на Зинедин Зидан во Реал Мадрид јасно е дека на лето ќе му биде отворена излезната врата на Герет Бејл. Како што тврди шпанскиот новинар Едуардо Инда, Бејл кариерата ќе ја продолжи во редовите на англискиот гигант, Манчестер ...

Реал Мадрид ја одреди цената за Родригез

24Фудбал - 15.03.2019

Се шпекулира дека Кралевите веќе ја одредиле цената за Колумбиецот кој се по извесно е дека се враќа во Мадрид, а Баерн Минхен нема намера да го откупи неговиот договор. Реал Мадрид на лето ќе го продаде Хамес Родригез за 50 милиони евра, откако тој ...

Бејл сака до крајот на кариерата да остане во Реал Мадрид

Екипа - 15.03.2019

Менаџерот на Герет Бејл, Џонатан Барнет, вели дека велшкиот фудбалер сака да ја заврши кариерата во Реал Мадрид. Агентот на Велшанецот вели дека тој нема да брза со донесување одлука за заминување од клубот, туку ќе почека да дознае какви се ...

Зидан “торпедиран” на првата прес-конференција: За Роналдо, Бејл, Иско, Мбапе…

Спортклуб - 15.03.2019

Тешко дека Флорентино Перез по дебаклот на Реал на сите фронтови можеше да извлече посилен адут од ракавот од Зинедин Зидан. Човекот кој ја одбележа најуспешната клупска ера во поново време не само што покрена некој нов ентузијазам во мадридскиот ...

Зидан најави враќање на важни фудбалери, а одговори и на прашања за Мбапе

СуперСпорт - 15.03.2019

Реал Мадрид утре го пречекува Селта виго од 16.15 часот, а тоа ќе биде шанса за успешен почеток на Зинедин Зидан, кој направи неколку промени. Зидан се врати неодамна на тренерското место во Реал Мадрид и утре ќе има „деби“, а тоа што е сигурно е ...

Зидан проговори отворено за Иско, Бејл и за дуото на ПСЖ

Дерби - 15.03.2019

Зинедин Зидан на почетокот на оваа седмица го презема кормилото на Реал Мадрид, а својот прв предизвик како тренер на „кралевите“ ќе го има против Селта Виго на „Сантијаго Бернабеу“. Оваа средба се игра утре со почеток од 16:15 часот, но пред истата ...

Зидан отворено за Иско, Марсело и Мбапе (видео)

Спортски - 15.03.2019

Старо-новиот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан денес ја имаше првата пресконференција после неговото враќање на кормилото на „кралскиот“ клуб. Очекувано францускиот стратег зборуваше дипломатски и не им даде многу вести и повод за шпекулации на ...

Бејл откри каде сака да ја заврши кариерата и – сите ги шокира!

Sport 1 - 15.03.2019

Велшката ѕвезда Герет Бејл е на излезна врата од „Сантјаго Бернабеу“, нешто што веќе подолго време се најавува од шпанските медиуми, па во последните неколку недели се посочуваа Манчестер јунајтед и Тотнем како можни дестинации за офанзивниот ...

Зизу го потенцира единствениот приоритет до крајот на сезоната

Спортклуб - 15.03.2019

Ново-стариот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, веќе неколку дена е на кормилото на клубот од Мадрид, а очекувањата кај навивачите по неговото доаѓање се енормно високи. Тој со Реал направи неверојатна историја и бројки во ЛШ, по што ќе биде ...

Зидан мора да пресече: Реал Мадрид има проблеми со странците…

СуперСпорт - 15.03.2019

Реал Мадрид направи лош избор на клупата кога по заминувањето на Зинедин Зидан пристигна Јулен Лопетеги. Баск траеше три месеци, не помогна ниту шок-терапијата во вид на Сантијаго Солари, па во Мадрид се врати Зизу за да успее колку-толку да ја ...

Зидан лобира за Фекир

Вечер - 15.03.2019

Стандардниот првотимец во дресот на францускиот прволигаш Олимпик од Лион, Набил Фекир, е најновата желба на новиот предводник на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Зинедин Зидан.

Челси ја одбиле првата понуда за Азар

TopSport - 15.03.2019

Реал Мадрид не кријат дека се заинтересирани за најдобриот фудбалер на Челси, Еден Азар. Исто така и Белгиецот флертува со „кралскиот клуб“, со изјавите дека уште како дете сонувал да игра во белиот дрес.

Реал тргна по Азар: „Кралевите“ ја испратија првата понуда за белгиската ѕвезда

Sport 1 - 15.03.2019

Најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид тргна во остварување на својата голема трансфер цел, а тоа е белгиската ѕвезда Еден Азар, откако „кралевите“ веќе ја испратиле првата понуда на „Стемфорд бриџ“ за ангажман за извонредниот офанзивен фудбалер.

„Бејл сакаше да игра на еден начин, Зидан на друг, затоа имаа недоразбирање и со тек на време стана полошо...“

24Фудбал - 15.03.2019

Агентот на Герет Бејл, Џонатан Барнет објасни зошто Велшанецот имал конфликт со Зинедин Зидан во минатото и додава дека фудбалерот сака да продолжи со Реал и покрај тоа што Французинот се врати на клупата.

Реал Мадрид ја испратил првата понуда за Еден Азар!

Спортски - 15.03.2019

Во Мадрид знаат дека од Лондон ќе пристигне негативен одговор на оваа понуда, но официјално започна проверувањето на „пулсот“ од страна на „кралевите“. Реал Мадрид ги направи првите конкретни чекори во преговорите со Челзи околу купувњето на Еден ...

Кој е новиот дефанзивец на Реал кој го платија 50 милиони евра?

Оff.net - 15.03.2019

Се вика Едер Милитао, има само 21 година, стартер е во Порто со кој стигна до четвртфиналето во ЛШ. Кралевите дознаа дека во Португалија го следеле скаути на Манчестер Јунајтед и побрзаа со засилувањето во задната линија која им ја осакати ...

Бејл сакал целата кариера да ја помине во Реал

Локално - 15.03.2019

Герет Бејл сака да ја помине целата своја кариера во Реал Мадрид, и покрај враќањето на Зинедин Зидан како менаџер. Тоа е она што го тврди агентот на напаѓачот – Џонатан Барнет. Според гласините од извори блиски до кујната на шпанскиот гигант, ...

Агентот на Бејл конечно се огласи за иднината на својот клиент во Реал Мадрид

Дерби - 15.03.2019

Герет Бејл игра катастрофална сезона во дресот на Реал Мадрид во која има запишано само седум лигашки погодоци на 21 средба. Велшанецот се вклопи во сивилото на целиот тим на „кралевите“ во изминатиов период, па се погласни беа шпекулациите дека тој ...

Пристигна првата офцијална понуда за Азар – во Челзи не се воодушевени

Спортклуб - 15.03.2019

Екипата на Реал Мадрид откако пред неколку дена го врати за тренер Зинедин Зидан, не чека премногу да губи време, па веднаш започна да го склопува тимот за следната сезона. Во текот на вчерашниот ден од „кралскиот“ клуб стигна потврда за ...

Лестер преговара со Фенер, а „АС“ пишува: Реал Мадрид го следи Елмас!

SportMedia - 15.03.2019

И покрај информациите од Истанбул дека Лестер веќе ги започнал преговорите со Фенербахче, она што „Спортмедиа“ го објави вчера, се чини дека Реал Мадрид не се откажува така лесно од Елиф Елмас.

Мурињо: Реал и Зидан се совршена приказна

Екипа - 15.03.2019

Жозе Мурињо смета дека Зинедин Зидан е вистинското решение во овој момент за Реал Мадрид. Португалецот го предводеше тимот од главниот шпански град од 2010 до 2013, а беше и прв претендент за замена на избрканиот Сантијаго Sолари.

Бејл сакал да ја заврши кариерата во Реал

TopSport - 15.03.2019

Џонатан Барнет, менаџерот на фудбалерот на Реал Мадрид Герет Бејл, рекол дека желбата на неговиот клиент била кариерата да ја заврши на „Сантијаго Бернабеу“. Барнет дополнил дека Бејл немало да брза со одлуката околу евентуалното заминување, туку ќе ...

Зидан не бил прв избор: Калдерон објасни што го натерало Перез да се откаже од Мурињо

Точка - 15.03.2019

Рамон Калдерон со денови наназад прогнозираше дека Жозе Мурињо ќе биде назначен за нов тренер на Реал Мадрид, а откако Португалецот остана без оваа работа, поранешниот претседател на „кралскиот клуб“ се обиде да ја поткрепи својата теорија со едно ...

Роналдо им донесе пари на Барса и Реал

Локално - 15.03.2019

Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо донесе речиси 600 илјади евра на „белите“, иако веќе не игра за Реал. Португалецот ги постигна и трите гола за успехот со 3:0 над Атлетико (Мадрид) и речиси сам ги елиминираше „јорганџиите“, а од ...

Шпанците пишуваат: Елмас голема желба на Зидан и Реал Мадрид

Gol.mk - 15.03.2019

Реал Мадрид пред една седмица започна нова ера и на чело на тимот го назначи човекот со кого го направија најголемиот успех во историјата (трите врзани титули во Лигата на шампионите), Зинедин Зидан.

Реал Мадрид останува во трката по Елмас!

Екипа - 15.03.2019

Реал Мадрид останува во игра за потписот на Елиф Елмас, по најавите дека македонскиот репрезентативец летово би можел да си замине од редовите на Фенербахче. Оваа информација ја објави мадридскиот весник „Ас“, посочувајќи дека интересот од Реал ...

Зинедин Зидан ќе го подмладува Реал Мадрид: Елмас опција за францускиот стратег

Дерби - 15.03.2019

Медиумите во Турција и Шпанија пренесуваат дека Зинедин Зидан ќе ја разгледа опцијата во Реал Мадрид да го донесе нашиот репрезентативец, Елиф Елмас. Сосема јасно е дека Зидан ќе прави сериозен „ремонт“ на играчкиот кадар на Реал Мадрид следното ...

Се чека Зидан да даде знак: Македонскиот бисер е приоритет на Реал Мадрид! (ФОТО)

Sport 1 - 15.03.2019

Македонскиот фудбалски бисер Елиф Елмас веќе подолго време е на радарот на најголемите европски клубови, кои посакуваат да го ангажираат, особено откако неодамна турските медиуми објавија дека Фенербахче донел одлука за да го продаде екстра ...

Од повеќе страни пристигнува иста вест: Елмас е на листата желби на Реал Мадрид!

Спортски - 15.03.2019

Македонскиот фудбалски бисер Елиф Елмас го носи дресот на Фенербахче на кој оваа сезона не му оди, но Елмас може да биде среќен затоа што за него се заинтересирани најголемите европски клубови.

Агентот на Бејл не исклучува заминување од Реал Мадрид

Спортски - 14.03.2019

Иднината на Герет Бјел во Реал Мадрид е неизвесна, особено откако на кормилото на „кралскиот“ клуб се врати Зинедин Зидан. Познато е дека двајцата не се во добри односи и минатото лето Бејл јавно го призна тоа, па веднаш по враќањето на Зидан ...

Започна реконструкцијата: Реал Мадрид го потврди засилувањето од 50 милиони евра!

Спортски - 14.03.2019

Трансферот кој долго време се најавуваше денес е официјално потврден. Ако враќањето на Зинедин Зидан на клупата на Реал Мадрид се смета за прв чекор кон големата реконструкција тогаш овој долго најавуван трансфер на стоперот Едер Милитао е потгот ...

Мурињо: Зидан во Реал, тоа е за мене совршено!

Макфакс - 14.03.2019

Португалскиот тренер, Жозе Мурињо за шпанска „Марка“ изјави дека враќањето на Зинедин Зидан во Реал Мадрид е совршен спој. „Мислам дека тоа е совршено со сите тие работи кои Зидан ги направи претходните години“ – вели Мурињо.

Реал и Зидан договориле дефанзивец од 50 милиони евра

Макфакс - 14.03.2019

Зинедин Зидан, во понеделникот, го започна својот втор мандат на клупата на Реал Мадрид, а клубот денес објави дека го договорил првото засилување за наредната сезона. Дефанзивецот на Порто, Едер Милитао (23), на 30 јуни официјално ќе стане член на ...

Милитао првото засилување на Реал кое го носи Зидан

Нетпрес - 14.03.2019

Фудбалерот на Порто, 21-годишниот Бразилец Едер Милитао договорил трансфер во Реал Мадрид на крајот од сезоната, објави португалскиот клуб на своите официјални интернет страници. Од мадрискиот „Кралски клуб“, пак, навеле за шпанските медиуми дека ...

Официјално: Реал Мадрид привлече дефанзивец од Порто

Бриф - 14.03.2019

Реал Мадрид официјално го привлече дефанзивецот Едер Милитао, објави гигантот од Шпанија. „Белите“ се договорија со Порто за трансферот на дефанзивецот, кој потпишал за шест сезони со „белиот балет“. Неговиот договор е до 30 јуни 2025 година.

ОФИЦИЈАЛНО: Потврдено е првото засилување во втората ера на Зидан

ММС - 14.03.2019

Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид и раководството на клубот веќе почна да трча по засилувања за идната сезона кога веќе оваа е пропадната. Французинот не стигна ни да дебитира, првиот меч е викендов на Бернабе, а веќе е потврдено ...

Мурињо со коментар за назначувањето на Зидан

Бриф - 14.03.2019

Жозе Мурињо, кој беше поврзуван дека е еден од фаворитите за тренерската позиција во Реал Мадрид, го определи враќањето на Зинедин Зидан на „Сантијаго Бернабеу“ како „совршено“. Според медиумите во Шпанија, некои од лидерите на „белите“ биле против ...

Зидан отворено за Иско, Марсело и Мбапе (видео)

Таратур - 15.03.2019

Старо-новиот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан денес ја имаше првата пресконференција после неговото враќање на кормилото на „кралскиот“ клуб. Очекувано францускиот стратег зборуваше дипломатски и не им даде многу вести и повод за шпекулации на ...

Зизу го потенцира единствениот приоритет до крајот на сезоната

ММС - 15.03.2019

Ново-стариот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, веќе неколку дена е на кормилото на клубот од Мадрид, а очекувањата кај навивачите по неговото доаѓање се енормно високи. Тој со Реал направи неверојатна историја и бројки во ЛШ, по што ќе биде ...

Бејл сакал целата кариера да ја помине во Реал

А1 On - 15.03.2019

Герет Бејл сака да ја помине целата своја кариера во Реал Мадрид, и покрај враќањето на Зинедин Зидан како менаџер. Тоа е она што го тврди агентот на напаѓачот – Џонатан Барнет. Според гласините од извори блиски до кујната на шпанскиот гигант, ...

Агентот на Бејл конечно се огласи за иднината на својот клиент во Реал Мадрид

Точка - 15.03.2019

Герет Бејл игра катастрофална сезона во дресот на Реал Мадрид во која има запишано само седум лигашки погодоци на 21 средба. Велшанецот се вклопи во сивилото на целиот тим на „кралевите“ во изминатиов период, па се погласни беа шпекулациите дека тој ...

Реал Мадрид испратил понуда до Челси за Еден Азар!

ЗаЗабава - 15.03.2019

Екипата на Реал Мадрид откако пред неколку дена го врати за тренер Зинедин Зидан, не чека премногу да губи време, па веднаш започна да го склопува тимот за следната сезона. Во текот на вчерашниот ден од кралскиот клуб стигна потврда за ...