TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема намалување на цените на горивата, ова е новата одлука на РКЕ

Курир - 25.10.2021

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука за цената на горивата. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) не се ...

Регулаторна донесе одлука: Ова се цените на горивата кои ќе важат следните 7 дена

Centar - 25.10.2021

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се менуваат, односно остануваат на исто ниво, како што биле утврдени со одлуката за утврдување на највисоки ...

ОДЛУКА ДЕНЕСКА: Ќе има ли повторно зголемување на цените на горивата?

Курир - 25.10.2021

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде познато денес после пладне. Речиси еден месец, секоја недела, цените на нафтените деривати ...

Денеска состанок на Регулаторна, од ноќеска нов ценовник за горивата

Алсат-М - 25.10.2021

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде познато денес после пладне. Речиси еден месец, секоја недела, цените на нафтените деривати ...

Ќе има ли повторно зголемување на цените на горивата?

Пулс24 - 25.10.2021

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде познато денес после пладне. Речиси еден месец, секоја недела, цените на нафтените деривати ...

Регулаторна денеска одлучува дали ќе има повисоки цени на горивата

Нетпрес - 25.10.2021

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде познато денес после пладне. Речиси еден месец, секоја недела, цените на нафтените деривати ...

Од полниќ нови цени на горивата

Lider - 25.10.2021

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде познато денес после пладне. Речиси еден месец, секоја недела, цените на нафтените деривати ...

Ќе се зголемат ли повторно цените на горивата?

Скопје1 - 25.10.2021

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде познато денес после пладне. Речиси еден месец, секоја недела, цените на нафтените деривати ...

Бензините поскапуваат за еден денар по литар

Нова ТВ - 25.10.2021

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-ЕV) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1,00 ден/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на ...

РКЕ: Се намалуваат цените на нафтените деривати

Локално - 25.10.2021

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,29 % во однос на Одлуката од 17.10.2021 година, соопштија РКЕ.

ДОЛАРОТ ГИ „СПАСИ“ ГОРИВАТА - бензините, дизелот и екстралесното остануваат со исти цени

Фактор - 25.10.2021

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0 , 29 отсто, се вели во соопштението од РКЕ.

Нема намалување на цените на горивата

Нетпрес - 25.10.2021

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука за цената на горивата. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) не се ...

Граѓаните бараат Владата да интервенира за поскапување

4NEWS - 24.10.2021

Граѓаните ја повикаа Владата на Косово да не дозволи раст на цените. Поскапувањето на струјата, маслото, маслото, шеќерот, брашното, но и многу други прехранбени производи во Косово продолжуваат да бидат проблем за граѓаните кои велат дека бизнисите ...

Бугарите стравуваат дека за Божиќ ќе плаќаат 75 денари за бензинот, кај нас веќе е поскап

Фактор - 24.10.2021

Цената на литар бензин во Бугарија на Божиќ ќе достигне 2,50 лева (75 денари) за литар. Ова го предвидува експертот од Бугарското здружение за нафта и гас Светослав Бенчев. Во земјава овие цени веќе се на важење, а се предвидува и нов раст.