TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск најави поддршка за противникот на Трамп од Републиканската партија

Фокус - 26.11.2022

Милијардерот Илон Маск потврди дека на претседателските избори во Америка во 2024 година поддршка би му дал на Рон Десантис, доколку гувернерот на Флорида се кандидира за претседател на САД.

Илон Маск: На изборите во 2024 година би го поддржал Десантис

МКД

Илон Маск ќе го поддржи републиканецот ДеСантис на претседателските избори во САД во 2024 година

Еспресо

МАСК МУ СЕ ОДМАЗДУВА НА ТРАМП ПРЕКУ НЕГОВИОТ РИВАЛ „Ќе го поддржам Де Сантис, сакам некој што е разумен центрист“

+инфо

Маск со поддршка за ривалот на Трамп за претседателската трка во 2024 година

Макфакс

Маск би го поддржал Рон де Сантис на изборите во САД во 2024 година

Н.Македонија

Маск со поддршка за ривалот на Трамп за претседателската трка во 2024 година

MTM

Точка Фактор Курир Нетпрес Локално Во Центар 360 степени

Му роди пет деца, ја остави за помлада и без скршен денар: Првата сопруга на генијот Илон Маск ја откри неговата темна ...

Женски магазин - 26.11.2022

Не е тајна дека љубовен живот на Илон Маск често беше мета на медиумите, а тој не остана имун на шармот од познатите дами. По тригодишна врска, Илон се раздели со пејачката Клер Елис Баучер, попозната како Грајмс.

Дали новиот шеф на „Твитер“ може да предизвика политичка поларизација во САД

Н.Македонија

ШИРУМ ОТВОРЕНИ ВРАТИ: Илон Маск најави „општа амнестија“ за претходно забранетите профили на Твитер

Пари

Маск најави „општа амнестија“ за блокираните профили на Twitter

Deutsche Welle

Не се само сини: Маск објави продажба на ознаки за верификација на Твитер во различни бои, продажбата почнува следниот петок

Еспресо

Твитер ја испразни канцеларијата во Брисел

Нова ТВ

„ГЛАС НА НАРОДОТ, ГЛАС БОЖЈИ“: Илон Маск воведе амнестија за суспендираните профили на Твитер

Во Центар

Локално Фактор Autofocus Во Центар Пулс24 Независен Кајгана Денар