TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сиријци на социјалните мрежи: “Ќе ги објави ли Америка и Европа овие фотографии?!” (ФОТО ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Маркукуле - 17.04.2018

Илјадници Сиријци се собраа вчера на плоштадот Омајд во центарот на Дамаск, како и во градот Алепо, за да изразат поддршка на воените сили на земјата, кои како што тие тврдат, успеале да се спротистават на заедничкиот воздушен напад на Западот.

Видео: Сиријците излегоа во центарот на Дамаск да прослават победа и да му пркосат на Трамп

Маркукуле - 16.04.2018

Стотици Сиријци се собраа денеска на плоштадот Омајд во центарот на Дамаск за да изразат поддршка на воените сили на земјата, кои како што тие тврдат, успеале да се спротистават на заедничкиот воздушен напад на Западот.