TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УХМР издаде метео предупредување: Доаѓа невреме

Centar - 14.08.2019

Кон крајот на денешниот ден ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд грмежи и засилен ветер, претежно во северните делови, се вели во издаденото метео предупредување од страна на Управата за хидрометеоролошки работи.

НАЈАВА ОД УХМР: Ќе има ли невреме и утре?

Фактор - 14.08.2019

За утре од УХМР најавуваат значително посвежо, ветровито и променливо облачно време со засилен северен ветер. Метеоролозите за утре најавуваат и локални врнежи од дожд и грмежи. Во петок ќе има услови за локален дожд.

Облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Независен - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Силен град и грмежи – метеоролозите најавуваат заладување, УХМР издаде метео предупредување

Centar - 14.08.2019

Попладне и кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во северните делови. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Попладне промена на времето со услови за невреме

OhridNews - 14.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со умерена облачност. Попладне и особено на југ ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Индексот на УВ зрачење ќе изнесува 7.

Облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Временска до крајот на неделата - До кога ќе врне

Press24 - 14.08.2019

Умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе имаме до доцна вечерва. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

А1 On - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Опсервер - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Нетпрес - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Вечер - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

До крајот на денот нестабилно време со поројни дождови, грмежи и силен ветер

Слободен Печат - 14.08.2019

Во Скопската котлина ќе продолжи да биде ветровито со засилен северен ветер, а до крајот на денот ќе има и појава на пороен дожд и грмежи. Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ...

Облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

24Инфо - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Сител - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

4NEWS - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Вонредна најава: Спремете се за силно невреме со град и грмежи

Курир - 14.08.2019

Умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе имаме до доцна вечерва. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Утре посвежо, со дожд и грмежи

Макфакс - 14.08.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Силниот ветер откорна и неколку дрвја во Општина Центар (ФОТО)

Скопје24 - 14.08.2019

Денеска во попладневните часови, како што беше најавено и од порано, Скопје го зафати кратко невреме проследено со силен ветер и пороен дожд. Силниот ветер предизвикал паѓање на неколку дрва во општина Центар, информираше градоначалникот Саша ...

До крајот на денов облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Нестабилно време со пороен дожд, грмежи и северен ветер

+инфо - 14.08.2019

Во Скопската котлина ќе продолжи да биде ветровито со засилен северен ветер, а до крајот на денот ќе има и појава на пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР. Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален ...

Вонредна најава: Спремете се за силно невреме со град и грмежи

Пулс24 - 14.08.2019

Умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе имаме до доцна вечерва. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Утре посвежо, со дожд и грмежи

Точка - 14.08.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Од утре посвежо, со дожд и грмежи

Н.Македонија - 14.08.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

ТВ21 - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Вонредна временска прогноза: Силно невреме со град и грмежи

iPortal - 14.08.2019

Умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе имаме до доцна вечерва. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Нестабилно време со пороен дожд, грмежи и северен ветер

ММС - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Подгответе се за невреме – Синоптичарите излегоа со најнова прогноза

Centar - 14.08.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

УХМР: Пороен дожд, грмежи и засилен ветер до доцна вечерва

МКД - 14.08.2019

Умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе имаме до доцна вечерва. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Ветрот корнеше дрвја во Скопје

Република - 14.08.2019

Невремето кое го зафати Скопје започна со силен ветер кој во Буњаковец откорна дрво. Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови.

Време: Променливо, со дожд и 33 степени

Денешен - 15.08.2019

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен до засилен северен ветер и УВ индекс 7.

УХМР со временска за утре: Пеколот е зад нас

Press24 - 14.08.2019

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

И утре со дожд и грмежи, во Скопје температурата до 28, низ Македонија до 33 степени

Денешен - 14.08.2019

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи во јужните делови

Локално - 15.08.2019

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен до засилен северен ветер. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од 12 до 20 степени, а ...

УХМР со временска за утре: Пеколот е зад нас

Курир - 14.08.2019

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.