TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сашко Николов: Штип ќе го шириме во модерна и убава европска општина

Centar - 13.10.2021

Сашко Николов, актуелен градоначалник на Штип и кандидат за нов мандат од колаицијата СДСМ е задоволен што за само девет мсеци откако ја има преземено функцијата градоначалник на Штип реализирале 70 % од програмата што ја имаат изготвено.

Јорданов: Николов нема допир со реалниот човек, на вработените во неговата Баргала им дава 2 денари плата, а тој ужива ...

Курир - 13.10.2021

Тоа што јас го ветувам е дека ќе имаме нормална локална власт која што ќе функционира во нормални услови, ќе бидеме достапни за нашите сограѓани, ќе ги рационализираме трошоците затоа што во време на финансиска криза не можат локалните власти се ...

Вечерва во „Само вистина“ гости беа Иван Јорданов, Симон Поликарп и Сашко Николов

Канал5 - 13.10.2021

Иван Јорданов, Симон Поликарп и Сашко Николов во „Само Вистина“ Николов: Обезбедивме водоводна мрежа, која што преостана само да се приклучи со водоводното претпријатие, не е во ред Штип на нема вода во 21век.

ВИДЕО: Дебата на кандидатите за Штип: Ред планови и ветувања, ред зајадливост и обвинувања

Слободен Печат - 13.10.2021

Кандидатите за градоначалник на Штип, Сашко Николов од СДСМ, Иван Јорданов од ВМРО-ДПМНЕ и Симон Поликарп-Џими од Интегра вечерва ги соочија своите изборни програми во дебата на телевизијата Канал 5.

Јорданов до Николов: Наместо да смените водоводна мрежа во Штип, вие купивте метларка од 90 илјади евра и цвеќиња за 3 ...

Република - 13.10.2021

На вечерашното изборно соочување во Канал 5 телевизија, кандидатот за градоначалник на Штип од ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, остро му се спротивстави на кандидатот и досега актуелен градоначалник на Штип Сашко Николов и му порача дека наместо до сега ...

Николовски: Со подобрување на условите на живеење граѓаните ќе останат во Кратово, ќе се прекине егзодусот на ...

Курир - 13.10.2021

„Мојата кандидатура за градоначалник на Кратово доверена од ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистичката партија на Македонија ја доживувам како огромна чест но истовремено и голема одговорност и обврска, сериозна должност која ќе ја оправдам пред вас граѓаните на ...

Николовски: Со подобрување на условите на живеење граѓаните ќе останат во Кратово

Канал5 - 13.10.2021

„Мојата кандидатура за градоначалник на Кратово доверена од ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистичката партија на Македонија ја доживувам како огромна чест но истовремено и голема одговорност и обврска, сериозна должност која ќе ја оправдам пред вас граѓаните.

Николовски: Со подобрување на условите на живеење граѓаните ќе останат во Кратово

Нетпрес - 13.10.2021

„Мојата кандидатура за градоначалник на Кратово доверена од ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистичката партија на Македонија ја доживувам како огромна чест но истовремено и голема одговорност и обврска, сериозна должност која ќе ја оправдам пред вас граѓаните на ...

Николовски: Со подобрување на условите на живеење граѓаните ќе останат во Кратово, ќе се прекине егзодусот на ...

Република - 13.10.2021

Мојата кандидатура за градоначалник на Кратово доверена од ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистичката партија на Македонија ја доживувам како огромна чест но истовремено и голема одговорност и обврска, сериозна должност која ќе ја оправдам пред вас граѓаните на ...

Николовски: Создаваме нова иднина – Со подобрување на условите на живеење граѓаните ќе останат во Кратово, ќе се ...

Опсервер - 13.10.2021

„Мојата кандидатура за градоначалник на Кратово доверена од ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистичката партија на Македонија ја доживувам како огромна чест но истовремено и голема одговорност и обврска, сериозна должност која ќе ја оправдам пред вас граѓаните на ...

Николовски: Со подобрување на условите на живеење граѓаните ќе останат во Кратово, ќе се прекине егзодусот на ...

MakPress - 13.10.2021

„Мојата кандидатура за градоначалник на Кратово доверена од ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистичката партија на Македонија ја доживувам како огромна чест но истовремено и голема одговорност и обврска, сериозна должност која ќе ја оправдам пред вас граѓаните на ...

Јорданов до Николов: Наместо да смените водоводна мрежа во Штип, вие купивте метларка од 90 илјади евра и цвеќиња за 3 ...

Курир - 13.10.2021

На вечерашното изборно соочување во Канал 5 телевизија, кандидатот за градоначалник на Штип од ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, остро му се спротивстави на кандидатот и досега актуелен градоначалник на Штип Сашко Николов и му порача дека наместо до сега ...

Јорданов: Николов на вработените во неговата „Баргала“ им дава 2 денари плата, а тој ужива во привилегии

Нетпрес - 13.10.2021

Тоа што јас го ветувам е дека ќе имаме нормална локална власт која што ќе функционира во нормални услови, ќе бидеме достапни за нашите сограѓани, ќе ги рационализираме трошоците затоа што во време на финансиска криза не можат локалните власти се ...

Сашко Николов: Штип ќе го шириме во модерна и убава европска општина

Бриф - 13.10.2021

Сашко Николов, актуелен градоначалник на Штип и кандидат за нов мандат од колаицијата СДСМ е задоволен што за само девет месеци откако ја има преземено функцијата градоначалник на Штип реализирале 70 % од програмата што ја имаат изготвено.

Николовски: Со подобрување на условите на живеење граѓаните ќе останат во Кратово, ќе се прекине егзодусот на ...

Lider - 13.10.2021

Николовски вети поинаков пристап кон суштинските проблеми на градот и кратовските села. Мојата кандидатура за градоначалник на Кратово доверена од ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистичката партија на Македонија ја доживувам како огромна чест но истовремено и ...

Јорданов: Николов на вработените во неговата Баргала им дава 2 денари плата, а тој ужива во привилегии, тој не може да ...

Република - 13.10.2021

Тоа што јас го ветувам е дека ќе имаме нормална локална власт која што ќе функционира во нормални услови, ќе бидеме достапни за нашите сограѓани, ќе ги рационализираме трошоците затоа што во време на финансиска криза не можат локалните власти се ...

КАНДИДАТОТ НА СДСМ ДАВА ПЛАТА ОД 2 ДЕНАРИ ВО БАРГАЛА Јорданов ветува нормална локална власт во Штип

+инфо - 13.10.2021

Ако вработените во Баргала во семејната фирма на Николов добиваат плата од 2 денари не може градоначалникот да не даде личен пример и тој да не биде дел и да се сочувствува со тие вработени, вели Јорданов.

Сашко Николов: Штип ќе го шириме во модерна и убава европска општина

Frontline - 13.10.2021

Сашко Николов, актуелен градоначалник на Штип и кандидат за нов мандат од колаицијата СДСМ е задоволен што за само девет мсеци откако ја има преземено функцијата градоначалник на Штип реализирале 70 % од програмата што ја имаат изготвено.

Јорданов до Николов: Наместо да смените водоводна мрежа во Штип, вие купивте метларка од 90 илјади евра од Кочо Анѓушев

MakPress - 14.10.2021

На вечерашното изборно соочување во Канал 5 телевизија, кандидатот за градоначалник на Штип од ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, остро му се спротивстави на кандидатот и досега актуелен градоначалник на Штип Сашко Николов и му порача дека наместо до сега ...

„Само Вистина“ вечерва со Иван Јорданов, Симон Поликарп и Сашко Николов

Канал5 - 13.10.2021

Во вечерашната „Само Вистина“ ќе дебатираат Иван Јорданов, Симон Поликарп и Сашко Николов. Почитувани гледачи, вечерва во Само Вистина, гледајте политички тробој на кандидатите за градоначалници на Штип, Симон Поликарп од Интегра, Иван Јорданов ...