TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дембеле во уште еден неверојатен трансфер ја напушта Барселона

Sport M - 14.11.2018

Францускиот фудбалер Осман Дембеле (21) во јануарскиот преоден рок би можел да оствари уште еден голем трансфер. Овој 21-годишен фудбалер има доста проблеми во Барселона и се поголеми се шансите наскоро да го напушти клубот од „Ноу Камп“.

Дембеле добродојден на “Енфилд”

Вечер - 14.11.2018

Европскиот клупски вицешампион, тимот на Ливерпул, е најновиот клуб кој покажа интерес за услугите на францускиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Осман Дембеле.

Во сензационален трансфер, Дембеле го напушта „Камп Ноу“ и се сели на Островот…

СуперСпорт - 14.11.2018

Францускиот фудбалер, Осман Дембеле би можел во јануарскиот преоден рок да оствари уште еден голем трансфер. Овој 21-годишен фудбалер има доста проблеми во Барселона и се укажува на тоа дека наскоро ќе го напушти „Камп Ноу“.

Клоп дава 100 милиони евра за Дембеле

Екипа - 14.11.2018

Јирген Клоп планира да го ангажира Усман Дембеле за засилување на навалната линија на Ливерпул веќе во јануарскиот преоден рок. „Црвените“ играат многу послабо во нападот во однос на ланската сезона, па германскиот стратег сега е подготвен да плати ...

Ливерпул го руши клупскиот рекорд во јануари за ѕвезда на Барселона

Gol.mk - 14.11.2018

Англискиот прволигаш Ливерпул се соменува како главен фаворит за услугите на Осман Дембеле, кој не се снајде најдобро во дресот на Барселона, откако за него Каталонците платија 150 милиони евра.

Клоп ќе плати 100 милиони евра за фудбалерот кој му го уништи домот!

Sport 1 - 14.11.2018

Тренерот на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Јирген Клоп, планира да ангажира сериозно засилување во зимскиот преоден рок за кое би потрошил дури 100 милиони евра, со цел тимот од „Енфилд“ да биде уште поконкурентен во битката за шампионскиот ...

Ливерпул спреми „стотка“ за засилување од Барселона

Спортски - 14.11.2018

Луис Суарез пред четири години, Фелипе Кутињо минатата година, се споменуваше Роберто Фирмино во блиска иднина, но сега би можеле да видиме и трансфер во спротивен правец. Како што пренесуваат медиумите, Ливерпул е спремен да издвои 97 милиони евра ...

Ливерпул го враќа ударот: „Црвените“ го рушат клупскиот рекорд со ѕвездата на Барса

Спортклуб - 14.11.2018

Второпласираниот тим во англиското првенство Ливерпул планира повторно да биде активен во јануарскиот преоден рок. Лани во тој период го сруши клупскиот рекорд со Вирхил ван Дајк, а истото ќе го направи и оваа зима.

Дембеле нема да си замине од Барселона, тврди неговиот агент

24Фудбал - 13.11.2018

Подолг период се наведува дека Французинот не го бие добар глас во соблекувалната на Барселона, тој веќе доби „воспитна“ мерка од тренерот Ернесто Валверде кому, според неофицијалните информации, му е загубено трпението со фудбалерот кој има ...

Францускиот селектор проговори и ги „отвори очите“ на Барселона: Ги знам сите изговори на Дембеле

СуперСпорт - 13.11.2018

Селекторот на репрезентацијата на Франција, Дидиер Дешампс ја коментираше ситуацијата околу Осман Дембеле и неговите проблеми во Барселона. За потсетување, Дембеле го пропушти претохдниот меч на Барселона против Реал Бетис во Ла Лига, а челниците на ...

Дембеле добродојден на “Енфилд”

Sport M - 14.11.2018

Европскиот клупски вицешампион, тимот на Ливерпул, е најновиот клуб кој покажа интерес за услугите на францускиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Осман Дембеле.

И на Дешам му е доста од Дембеле: Сите знаеме дека секогаш доцниш

Макфакс - 12.11.2018

Францускиот селектор Дидие Дешам вели дека и тој добро ја познава „навиката“ на Усман Дембеле да доцни насекаде, откако фудбалерот на Барселона беше „казнет“ од Ернесто Валверде откако прво не се појави на тренингот на тимот, а потоа исто така ...