TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бока дури и да загуби од Ривер - ќе го бара трофејот во Копа Либертадорес!

Sport 1 - 07.12.2018

Суперкласико меѓу Ривер плејт и Бока јуниорс ќе се одигра во недела во Мадрид на „Сантијаго бернабеу“, откако веќе неколку пати беше одложуван дуелот, кој најпрво требаше да се одржи на „Монументал“ во Буенос Аирес.

Во Бока спремаат сценарио во случај на пораз: Сигурни се дека трофејот ќе биде нивни!?

Спортски - 07.12.2018

Клубот е спремен за секое сценарио. Изгледа конечно ќе дочекаме реваншот помеѓу Ривер и Бока да биде одигран. Во Аргентина не беше безбедно, па домаќин на двата најголеми аргентински клубови ќе биде „Сантијаго Бернабеу“.

Tренерот на Бока: „Бернабеу“ е одличен, но финалето и припаѓа на Јужна Америка

Sport M - 07.12.2018

Тренерот на Бока Јуниорс, Гилермо Скелото изрази разочарување од фактот дека финалето за Копа Либертадорес ќе се игра во Европа. – „Бернабеу“ е одличен, но финалето и припаѓа на Јужна Америка.

По што го препознале напаѓачот на автобусот на Бока во Буенос Аирес

Оff.net - 07.12.2018

Извесен Мартин Фирпо е човекот кој фрла голем камен кон автобусот на Бока Јуниорс при што неколку фудбалери се повредени од скршените стакла. Полицијата го препознала и го уапсила, а тој изјавил дека се кае за тоа што го направил затоа што не ...

Хулиган на Ривер проговори за каменувањето: Тоа беше момент на лудило!

Sport 1 - 07.12.2018

Матијас Фирпо е еден од аргентинските хулигани на Ривер плејт, кој заврши во 48 часовен притвор по нападот на автобусот со играчи на Бока јуниорс пред две недели пред стадионот „Монументал“.

Чудна изјава на Тевез пред епскиот реванш на „Бернабеу“

Спортски - 07.12.2018

Напаѓачот на Бока Јуниорс даде навистина чудна изјава пред големиот реванш во финалето на Копа Либертадорес. Најискусниот фудбалер на Бока Јуниорс, Карлос Тевез смета дека реваншот од ова финале требало да се игра на „Монументал“ и дека сега Ривер ...

Претседателот на Ривер шокантно откри: 200 хулигани на Бока сакаат да ме убијат!

Sport 1 - 07.12.2018

Претседателот на аргнтинскиот великан Ривер плејт, Родолфо Д'Онофрио шокантно обелодени дека има смртни закани од 200 до 250 хулигани на Бока јуниорс, по хаосот што се случи со Суперкласико пред две недели и се одложи дуелот на „Монументал“ по ...

КОНМЕБОЛ ја одби жалбата на Бока – ќе се игра Суперкласико во Мадрид!

СуперСпорт - 07.12.2018

Жалбата на Бока јуниорс и барањето титулата да им биде доделена шампионската титула во Копа Либертадорес без да го одиграат реваншот од мечот со Ривер плејт е одбиена. Откако реваншот во финалето беше откажан поради напад на фудбалерите, Бока се ...

Тевез: Чудно е тоа што ќе играме во Шпанија, ние фудбалерите не заслужуваме вакво нешто…

СуперСпорт - 07.12.2018

Напаѓачот на Бока јуниорс, Карлос Тевез кажа дека е добро тоа што Суперкласико меѓу Ривер плејт и Бока јуниорс ќе се игра во Шпанија. По инцидентите во кои навивачите на Ривер повредија неколку фудбалери на Ривер беше одложен дуелот на „Монументал“, ...

Од тоа што ни беше свето остана само месото и чајот

Вечер - 07.12.2018

Хуан Роман Рикелме е последната “десетка” на аргентинскиот гигант Бока Јуниор, која дури три пати го има освоено пехарот во Копа Либертадорес. Поранешниот фудбалер на каталонскиот гигант Барселона не крие дека е огорчен од фактот дека реванш дуелот ...

Шпанските власти очекуваат околу 500 агресивни фанови да допатуваат на дербито Ривер-Бока

А1 On - 07.12.2018

Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. Ова го соопшти претставникот на шпанската влада во главниот град Хозе Мануел Родригез Урибес на радио станицата „Кадена Цер“.

КАРЛОС ТЕВЕЗ: Се надевам на голем спектакл, Ривер сега нема притисок!

SportMedia - 07.12.2018

Фудбалерите на Бока Јуниорс не сакаат повеќе да зборуваат за нередите, туку само се фокусираат на возвратната пресметка од „Копа Либертадорес" против Ривер Плата. Тие во четвртокот го имаа првиот тренинг на „Сантјаго Бернабеу", каде в недела од ...

Мадрид трепери пред доаѓањето на 500 „особено насилни“ фанови на Бока и Ривер

SportMedia - 07.12.2018

Мадрид, но и Аргентина се на нозе. Со нетрпение се очекува вториот финален меч од Копа Либертадорес меѓу екипите на Ривее Плата и Бока Јуниорс кој во недела од 20.30 часот треба да се одигра на „Сантијаго Бернабе".

Тевез: Жал ми е за навивачите, тие не заслужуваат ваков третман од КОНМЕБОЛ

Gol.mk - 07.12.2018

Живата легенда на Бока Јуниорс, Карлос Тевез, повторно јавно удри по Јужноамерикаснкиот фудбалски сојуз (КОНМЕБОЛ), велејќи дека раководството на оваа структура недоволно се интересира за своите фудбалери и навивачи.

Одбиена жалбата на Бока, Суперкласико ќе се игра в недела

TopSport - 07.12.2018

КОНМЕБОЛ, фудбалската федерација на Јужна Америка, ја одбиле жалбата на Бока Јуниорс, со што е отстранета последната пречка финалниот-реванш во Копа Либертадорес да биде одигран в недела, во Мадрид.

Рикелме: Супер Класико беше наша забава, и ни ја украдоа

Екипа - 07.12.2018

Фудбалските натпревари меѓу Ривер Плата и Бока јуниорс се многу повеќе од фудбал во Аргентина и во цела Јужна Америка. По скандалот што се случи на „Монументал“, откако не се одигра реванш натпреварот од финалето на Копа Либертадорес меѓу овие ...

Тевез: Бока - Ривер во Мадрид е чудно финале

24Фудбал - 07.12.2018

Напаѓачот на Бока Јуниорс, Карлос Тевез вели дека реваншот од финалето на Копа Либертадорес ќе биде чуден поради фактот што се игра на Сантијаго Бернабеу во Мадрид. Во недела со почеток од 20:30 на Сантијаго Бернабеу ќе се одигра реваншот од ...

Бока во Мадрид, Ривер со полициска придружба

Кајгана - 07.12.2018

Финалето на Копа Либертадорес ќе се одигра на 9 декември на Сантијаго Бернабеу. И додека фудбалерите на Бока имаат тренинг во Мадрид, тимот на Ривер Плата со полициска придружба е испратен до аеродромот во Буенос ...

Бока сакаше службена победа, но КОНМЕБОЛ го одби нивното барање!

Sport 1 - 06.12.2018

Јужноамериканската фудбалска конфедерација (КОНМЕБОЛ) го одби барањето на Бока јуниорс да им ја додели победата без одигрување на реваншот од финалето во Копа Либертадорес. Да потсетиме, во првиот меч на „Бомбоњера“ дуелот заврши 2-2, а реваншот ...

Аргентинците го окупираа Мадрид: Навивачите ја загреваат атмосферата пред Суперкласико (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.12.2018

Фудбалерите на Ривер плејт и Бока јуниорс ги имаа првите тренинзи во Мадрид, каде што ќе го играат реваншот од финалето во Копа Либертадорес. Познато е дека во Мадрид и Шпанија живеат многу Аргентинци, а сите тие кои ги сакаат аргентинските гиганти ...

(ВИДЕО) Еуфоричен пречек на Бока Јуниорс во Мадрид

Нетпрес - 06.12.2018

Играчите на Бока Јуниорс пристигнаа во Мадрид, а беа дочекани далеку поеуфорично отколку колегите од Ривер Плата. Голем број обожаватели со транспаренти и шалови го поздравија тимот уште на аеродромот, а потоа и пред хотелот во главниот град на ...

Tренерот на Бока: „Бернабеу“ е одличен, но финалето и припаѓа на Јужна Америка

Локално - 07.12.2018

Тренерот на Бока Јуниорс, Гилермо Скелото изрази разочарување од фактот дека финалето за Копа Либертадорес ќе се игра во Европа. – „Бернабеу“ е одличен, но финалето и припаѓа на Јужна Америка.

Бока Јуниорс пристигна во Мадрид со „друштво“ од 2 500 полицијаци

OhridNews - 06.12.2018

Градот домаќин на финалната битка во Копа Либертадорес, Мадрид и шпанската полиција ги презедоа сите потребни мерки за заштита и ред и мир после пристигнување на Бока Јуниорс во Шпанија. Вкупно 2 500 полицајци се грижеа клупскиот автобус на Бока ...

Од тоа што ни беше свето остана само месото и чајот

Sport M - 07.12.2018

Хуан Роман Рикелме е последната “десетка” на аргентинскиот гигант Бока Јуниор, која дури три пати го има освоено пехарот во Копа Либертадорес. Поранешниот фудбалер на каталонскиот гигант Барселона не крие дека е огорчен од фактот дека реванш дуелот ...

Ќе се одржи ли натпреварот? 500 агресивни навивачи ќе дојдат на натпреварот Ривер – Бока

Курир - 07.12.2018

Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. Ова го соопшти претставникот на шпанската влада во главниот град Хозе Мануел Родригез Урибес на радио станицата „Кадена Цер“.

Одбиена жалбата на Бока, Суперкласико ќе се игра в недела

Макфакс - 07.12.2018

КОНМЕБОЛ, фудбалската федерација на Јужна Америка, ја одбиле жалбата на Бока Јуниорс, со што е отстранета последната пречка финалниот-реванш во Копа Либертадорес да биде одигран в недела, во Мадрид.

Тевез: Чудно е Ривер и Бока да играат во Мадрид, но мора да останеме фокусирани

МКД - 07.12.2018

Напаѓачот на Бока Јуниорс, Карлос Тевез вели дека реваншот од финалето на Копа Либертадорес ќе биде чуден поради фактот што се игра на Сантијаго Бернабеу во Мадрид. Во недела со почеток од 20:30 на Сантијаго Бернабеу ќе се одигра реваншот од ...

Tренерот на Бока: „Бернабеу“ е одличен, но финалето и припаѓа на Јужна Америка

А1 On - 07.12.2018

Тренерот на Бока Јуниорс, Гилермо Скелото изрази разочарување од фактот дека финалето за Копа Либертадорес ќе се игра во Европа. – „Бернабеу“ е одличен, но финалето и припаѓа на Јужна Америка.

Ќе се одржи ли натпреварот? 500 агресивни навивачи ќе дојдат на натпреварот Ривер – Бока

Sport M - 07.12.2018

Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. Ова го соопшти претставникот на шпанската влада во главниот град Хозе Мануел Родригез Урибес на радио станицата „Кадена Цер“.

Петстотини агресивни фанови ќе дојдат на натпреварот Ривер – Бока

Локално - 07.12.2018

Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. Ова го соопшти претставникот на шпанската влада во главниот град Хозе Мануел Родригез Урибес на радио станицата „Кадена Цер“.

Урибес: Петстотини агресивни фанови ќе дојдат на натпреварот Ривер – Бока

+инфо - 07.12.2018

Шпанската национална полиција тесно соработува со аргентинската полиција, Постои група од 400-500 навивачи кои се особено агресивни, соопшти Урибес. Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето ...

Петстотини агресивни фанови ќе дојдат на натпреварот Ривер-Бока во Мадрид

MTM - 07.12.2018

Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. Ова го соопшти претставникот на шпанската влада во главниот град Хозе Мануел Родригез Урибес на радио станицата „Кадена Цер".