TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најскапиот американски автомобил ќе носи славна ознака (ФОТО)

Канал5 - 19.03.2019

Мерцедес уште во 1997 година отвори фабрика во САД , и тоа за производство на легендарниот МЛ. Фабриката се наоѓа во Алабама , а наскоро ќе почне да произведува еден атрактивен модел. Станува збор за ултралуксузниот Мајбах , прв тип на спортско – ...

„Мајбах ГЛС“ ќе биде најскапиот автомобил произведен во САД

Сакам да кажам - 19.03.2019

„Мерцедес-Бенц“ потврди дека првиот „мајбах“ со основа на теренец ќе се произведува во Алабама. Со почетна цена од 200.000 долари, тоа ќе биде најскапиот патнички автомобил произведен во САД.

Кросоверот од Maybach ќе чини најмалку 200.000 долари

Додај Гас - 18.03.2019

Производството ќе започне следната година во фабриката на Mercedes во САД Daimler ќе лансира луксузен кросовер под брендот Mercedes-Maybach, а кој ќе се произведува само во фабриката во Алабама, САД.