TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Натрапник влета без парче облека на себе на теренот во Гранада (Видео)

Дерби - 08.04.2021

Натпреварите од Лига Европа се играат без публика, но тоа не беше пречка еден „навивач“ да го прекине четвртфиналниот дуел меѓу Гранада и Манчестер Јунајтед. Обезбедувањето и организацијата во Шпанија целосно потфрли, па во првото полувреме на ...

Од каде се појави? Нема публика, но на теренот претрча гол маж (Видео)

Спортманија - 08.04.2021

Играчите на Гранада и Манчестер јунајтед беа збунети Манчестер јунајтед води со 1:0 на гостувањето кај Гранада во првиот меч од четвртфиналето во Лигата на Европа, но освен голот на Маркус Рашфорд , досегашниот дел од средбата го одбележа еден ...

ВИДЕО: Приемот е половина гол - мајсторија на Рашфорд во Гранада!

Gol.mk - 08.04.2021

По половина час испитување на силите и затворена Гранада против фаворитот од Манчестер, тимот од „Олд Трафорд“ поведе со 0-1. Линделоф со долга топка ја измами одбраната на Андалузијците, Рашфорд со приемот си направи голема предност и му побегна на ...

Гол човек влета во теренот на мечот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.04.2021

Мечот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед за момент беше прекинат откако гол човек влета во теренот. Иако мечот на „Лос Карменес“ како и сите останати се игра без публика, сепак еден човек успеа да влезе, да му побегне на озбедувањето и да втрча на ...

Гол маж го прекина мечот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.04.2021

Вечерва се играат натпреварите од четвртфиналето во Лига Европа, а на дуелот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед се случи необична сцена, кога гол маж во шестата минута го прекина натпреварот.

Во Гранада нема публика, но гол навивач влета на теренот на мечот со Манчестер Јунајтед (видео)

Екипа - 08.04.2021

Мечот меѓу Гранада и Манчестер Јунајтед, како и сите останати од Лигата на Европа, се игра без присуство на публика, па затоа фудбалерите на двата тима беа шокирани откако по само пет минути игра на теренот влета гол навивач.

Мечот во Гранада за момент го прекина гол маж на теренот (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 08.04.2021

Во првото полувреме на мечот меѓу Гранада и Манчестер Јунајтед во четвртфиналето во Лига Европа се случи мал прекин, откако гол маж влета на теренот. Полицијата реагираше брзо и го извади од теренот, но тој веќе стана сензација на социјалните ...

ВИДЕО: Прв натрапник во ковид-ерата, прекинат мечот во Гранада

Gol.mk - 08.04.2021

Гранада е домаќин на Манчестер Јунајтед во првиот натпревар од четвртфиналето во Лига Европа. Како и на сите останати дуели, публиката не доби пристап на стадионот „Лос Карменес“. Сепак, еден човек успеа да му побегне на обезбедувањето и на момент ...

Гол човек втрча во теренот и го прекина мечот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

МКД - 08.04.2021

Мечот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед за момент беше прекинат откако гол човек влета во теренот. Иако мечот на „Лос Карменес“ како и сите останати се игра без публика, сепак еден човек успеа да влезе, да му побегне на озбедувањето и да втрча на ...