TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривокапиќ почнува разговори за формирање нова влада на Црна Гора

Сител - 16.09.2020

Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора“ Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу формирање на идната власт со членовите од сојузот „Мирот е наша нација“ ...

Ѓукановиќ ќе воведе вонредна состојба !?

24Инфо - 16.09.2020

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ и лидер на Демократската партија на социјалистите (ДПС) планира да воведе вонредна состојба откако неговата партија ги загуби парламентарните избори, пренесува „Курир.рс“.

Колапс на системот во Црна Гора – болниците преполни

Макфакс - 16.09.2020

Во општата болница во Никшиќ, која е центар за Ковид-19 во северозападниот дел на Црна Гора, сите капацитети се исполнети. Во Црна Гора, бројот на лица заразени со коронавирус драстично расте секој ден, така што во вторникот беа регистрирани уште ...

Експлозија на корона вирусот во Црна Гора

AKO - 16.09.2020

Во болниците во Никшиќ нема веќе слободни места. Сите кревети се исполнети со пациенти заразени со Ковид 19. Црна Гора во последните десетина дена бележи рапиден раст на заразени од корона вирус, на дневна основа повеќе од 90 проценти, а некаде и ...

Ѓукановиќ воведува вонредна состојба за да ја спаси фотелјата?

PressingTV - 15.09.2020

Претседателот на Црна Гора планира да воведе вонредна состојба откако неговата партија ги изгуби парламентарните избори, пишува „Курир.рс“. Според весникот, намерата е да се искористи корона вирусот и фактот дека во Црна Гора има се поголем број на ...

ЗАГРИЖУВАЧКИ БРОЈКИ: Состојбата со коронавирусот во Црна Гора е загрижувачка

Женски магазин - 15.09.2020

Епидемиолошката состојба со коронавирусот во Црна Гора е загрижувачка, истакна шефот на Канцеларијата на СЗО во Црна Гора, МИна Брајовиќ. Понатамошниот развој на епидемиолошката состојба во Црна Гора ќе зависи исклучиво од однесувањето на граѓаните, ...

Ѓукановиќ: Неодамнешните избори потврдија дека Црна Гора го разбира процесот на демократија

А1 On - 15.09.2020

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ изјави дека парламентарните и локалните избори во земјата го потврдиле напредокот во демократскиот развој на црногорското општество и покажале дека Црна Гора го разбира процесот на демократија.

Николовски на средба со амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ: Предвремените парламентарни избори јасно ја ...

iPortal - 15.09.2020

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска оствари пријателска средба со амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ.

Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Црна Гора, Петровиќ

Опсервер - 15.09.2020

Скопје, 15 септември 2020 () – Во Министерството за внатрешни работи денеска министeрот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари средба со амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ. Министерот Спасовски изрази благодарност за одличната ...

Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Црна Гора, Петровиќ

А1 On - 15.09.2020

Во Министерството за внатрешни работи денеска министeрот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари средба со амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ. Министерот Спасовски изрази благодарност за одличната соработка со Амбасадата на Црна Гора, ...

Спасовски-Петровиќ: Северна Македонија ќе продолжи да ги гради братските пријателски односи со Црна Гора

Локално - 15.09.2020

Во Министерството за внатрешни работи денеска министeрот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари средба со амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ. Министерот Спасовски изрази благодарност за одличната соработка со Амбасадата на Црна Гора, ...

СЕ ОГЛАСИ ЃУКАНОВИЌ: Изборите покажаа дека Црна Гора го разбира процесот на демократија!

Магазин - 15.09.2020

Неодамнешните парламентарни и локални избори го потврдија напредокот во демократскиот развој на црногорското општество и покажаа дека Црна Гора го разбира процесот на демократија, оцени денеска претседателот Мило Ѓукановиќ.

Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Црна Гора, Петровиќ

Канал5 - 15.09.2020

Во Министерството за внатрешни работи денеска министeрот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари средба со амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ. Министерот Спасовски изрази благодарност за одличната соработка со Амбасадата на Црна Гора, ...

Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Црна Гора, Петровиќ

Либертас - 15.09.2020

Во Министерството за внатрешни работи денеска министeрот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари средба со амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ. Министерот Спасовски изрази благодарност за одличната соработка со Амбасадата на Црна Гора, ...

Николовски на средба со амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ: Предвремените парламентарни избори јасно ја ...

Бриф - 15.09.2020

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска оствари пријателска средба со амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ.

Ѓукановиќ воведува вонредна состојба за да ја спаси власта?

Република - 15.09.2020

Претседателот на Црна Гора планира да воведе вонредна состојба откако неговата партија ги изгуби парламентарните избори, пишува „Курир.рс“. Според весникот, намерата е да се искористи корона вирусот и фактот дека во Црна Гора има се поголем број на ...

Колапс на системот во Црна Гора – болниците се преполни

Вечер - 16.09.2020

Во општата болница во Никшиќ, која е центар за Ковид-19 во северозападниот дел на Црна Гора, сите капацитети се исполнети. Во Црна Гора, бројот на лица заразени со коронавирус драстично расте секој ден, така што во вторникот беа регистрирани уште ...

Колапс на системот во Црна Гора – болниците се преполни

Centar - 16.09.2020

Во општата болница во Никшиќ, која е центар за Ковид-19 во северозападниот дел на Црна Гора, сите капацитети се исполнети. Во Црна Гора, бројот на лица заразени со коронавирус драстично расте секој ден, така што во вторникот беа регистрирани уште ...

Нема слободен кревет во болниците, експлозија на корона вирусот во Црна Гора

Република - 16.09.2020

Во болниците во Никшиќ нема веќе слободни места. Сите кревети се исполнети со пациенти заразени со Ковид 19. Црна Гора во последните десетина дена бележи рапиден раст на заразени од корона вирус, на дневна основа повеќе од 90 проценти, а некаде и ...

Полните болници во Црна Гора предизвикуваат колапс на системот

Н.Македонија - 16.09.2020

Во општата болница во Никшиќ, која е центар за ковид-19 во северозападниот дел на Црна Гора, сите капацитети се исполнети. Во Црна Гора, бројот на лица заразени со коронавирус драстично расте секој ден, така што во вторникот беа регистрирани уште ...

Колапс на системот во Црна Гора- болниците се преполни

24Инфо - 16.09.2020

Во општата болница во Никшиќ, која е центар за Ковид-19 во северозападниот дел на Црна Гора, сите капацитети се исполнети. Во Црна Гора, бројот на лица заразени со коронавирус драстично расте секој ден, така што во вторникот беа регистрирани уште ...

Коронавирусот во експанзија во Црна Гора, болниците преполни

Нетпрес - 16.09.2020

Во болниците во Никшиќ нема веќе слободни места. Сите кревети се исполнети со пациенти заразени со Ковид 19. Црна Гора во последните десетина дена бележи рапиден раст на заразени од корона вирус, на дневна основа повеќе од 90 проценти, а некаде и ...

Колапс на системот во Црна Гора – болниците се преполни

Точка - 16.09.2020

Во општата болница во Никшиќ, која е центар за Ковид-19 во северозападниот дел на Црна Гора, сите капацитети се исполнети. Во Црна Гора, бројот на лица заразени со коронавирус драстично расте секој ден, така што во вторникот беа регистрирани уште ...

Колапс на системот во Црна Гора - болниците се преполни

MTM - 16.09.2020

Во општата болница во Никшиќ, која е центар за Ковид-19 во северозападниот дел на Црна Гора, сите капацитети се исполнети. Во Црна Гора, бројот на лица заразени со коронавирус драстично расте секој ден, така што во вторникот беа регистрирани уште ...

Кривокапиќ почнува разговори за формирање нова влада на Црна Гора

Опсервер - 16.09.2020

Подгорица, 16 септември 2020 () – Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора“ Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу формирање на идната власт со ...

Кривокапиќ почнува разговори за формирање нова влада на Црна Гора

Либертас - 16.09.2020

Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора“ Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу формирање на идната власт со членовите од сојузот „Мирот е наша нација“ ...

Кривокапиќ почнува разговори за формирање нова влада на Црна Гора

Слободен Печат - 16.09.2020

Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора” Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу формирање на идната власт со членовите од сојузот „Мирот е наша нација” ...

Кривокапиќ почнува разговори за формирање нова влада на Црна Гора

Курир - 16.09.2020

Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора“ Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу формирање на идната власт со членовите од сојузот „Мирот е наша нација“ ...

Ѓукановиќ ќе воведе вонредна состојба !?

Независен - 16.09.2020

Мило Ѓукановиќ владее со Црна Гора веќе 30 години Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, кој е и лидер на Демократската партија на социјалистите (ДПС), планира да воведе вонредна состојба откако неговата партија ги загуби парламентарните ...

Кривокапиќ почнува разговори за формирање нова влада на Црна Гора

24Инфо - 16.09.2020

Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора” Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу формирање на идната власт со членовите од сојузот „Мирот е наша нација” ...

Кривокапиќ почнува разговори за формирање нова влада на Црна Гора

Алсат-М - 16.09.2020

Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора“ Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу формирање на идната власт со членовите од сојузот „Мирот е наша нација“ ...

Кривокапиќ почнува разговори за формирање нова влада на Црна Гора

А1 On - 16.09.2020

Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора“ Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу формирање на идната власт со членовите од сојузот „Мирот е наша нација“ ...

Кривокапиќ ќе почне разговори за формирање нова влада на Црна Гора

Нетпрес - 16.09.2020

Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора“ Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу формирање на идната власт со членовите од сојузот „Мирот е наша нација“ ...

Ѓукановиќ: Изборите покажаа дека Црна Гора го разбира процесот на демократија

Локално - 15.09.2020

Наша обврска е да продолжиме да ги унапредуваме демократијата, слободата, еднаквоста, човековите права и владеењето на правото. Да го охрабриме демократското учество, да бидеме транспарентни и одговорни, порача црногорскиот претседател Мило ...

СЕ ОГЛАСИ ЃУКАНОВИЌ: Изборите покажаа дека во Црна Гора има демократија

Вечер - 15.09.2020

Неодамнешните парламентарни и локални избори го потврдија напредокот во демократскиот развој на црногорското општество и покажаа дека Црна Гора го разбира процесот на демократија, оцени денеска претседателот Мило Ѓ укановиќ.

Познатиот епидемиолог предупредува: Во моментов е побезбедно на Клиниката за инфективни болести отколку на забава во ...

Во Центар - 14.09.2020

Треба да се разбере дека престојот во Црна Гора сега е голем ризик. Одморот таму е лош избор, тоа е едноставно е вистината. Во моментов е побезбедно на Клиниката за инфективни болести отколку на забава во Црна Гора, рече епидемиологот Предраг Кон за ...