TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Справувањето со климатските промени – главна тема на самитот во Давос

Телма - 20.01.2020

Речиси 3000 политички лидери, бизнисмени, експерти и активисти од 118 земји ќе учествуваат на светскиот економски форум кој традиционално се одржува во швајцарскиот зимски туристички центар Давос.

Државници и милијардери на Светскиот економски форум во Давос

Независен - 20.01.2020

Швајцарија- Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на годинешниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на ...

Зариф го откажа учеството на конференцијата во Давос

Телма - 20.01.2020

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф го откажа учеството на Меѓународниот економски форум во Давос, соопшти денеска иранското Министерство за надворешни работи. Форумот во Давос се одржува од 21 до 24 јануари, односно ...

Промените во агендата го спречуваат иранскиот шеф на МНР да отпатува во Давос

Слободен Печат - 20.01.2020

Од „АП“ констатираат дека Зариф не доаѓа на средбата во Давос, додека трае кризата со Вашингтон и несогласувањата со Европа околу нуклеарните чекори. Иранскиот министер за надворешни работи нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос ...

Светски економски форум во Давос - чекор пред времето

Р.С.Европа - 20.01.2020

„Спречување на климатската апокалипса“ е една од главните теми на Светскиот економски форум во Давос Швајцарија кој почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Форумот и покрај критиките дека е собир на богати и славни, сепак, според оценките на ...

Утре почнува Економскиот форум во Давос

24Инфо - 19.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува утре и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Педесет години Давос и светските кризи

Нетпрес - 18.01.2020

Светскиот економски форум во швајцарското зимско одморалиште Давос годинива одбележува 50-годишен јубилеј, а на дневниот ред на самитот на светската економска и политичка елита нема да бидат заобиколени темите за кампањата за „спас на планетата“ и ...

ВО ДАВОС ЗАМИНУВААТ ГРЕТА И ТРАМП: Ќе има ли македонски претставници на форумот?

Фактор - 18.01.2020

Повеќе од 100 милијардери ќе пристигнат во Швајцарија следната недела на годишниот состанок на Светскиот економски форум во Давос. Тие ќе им се придружат на банкарите и политичарите. Од владината прес служба не даваат детали, дали и кој од ...

Утре почнува економскиот форум во Давос

+инфо - 19.01.2020

Една од најважните сесии на годинешниов форум е „Спречување на климатската апокалипса“ Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува утре и ќе трае до 24 јануари.

Утре почнува Економскиот форум во Давос

Алсат-М - 19.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува утре и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

НЕ Е САМО ГРЕТА: Во Давос доаѓаат и други активисти тинејџери

Фактор - 19.01.2020

На светскиот економски форум Давос 2020 ќе присуствуваат тинејџери кои направиле промени. Активистката Грета Тунберг е дел од младата генерација која се бори за промена на светот. За прв пат досега, група на креатори на промени тинејџери ќе ...

Утре почнува Економскиот форум во Давос

Денешен - 19.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува утре и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Утре почнува Светскиот економски форум во Давос

Нетпрес - 19.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува утре и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Почнува Светскиот економски форум во Давос

Вечер Прес - 19.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Климатските промени главна тема на економскиот форум во Давос

Слободен Печат - 19.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Денеска почнува Економскиот форум во Давос

Опсервер - 19.01.2020

– Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Денеска почнува Економскиот форум во Давос

MakPress - 20.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Денеска почнува Економскиот форум во Давос

Курир - 20.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Во Давос почнува Светскиот економски форум

Р.С.Европа - 20.01.2020

Светскиот економски форум во Давос Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на годинашниот собир се климатските промени, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската апокалипса“.

Денеска почнува Економскиот форум во Давос

Телма - 20.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Денеска почнува Економскиот форум во Давос

А1 On - 20.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Денеска почнува Економскиот форум во Давос

24 Вести - 20.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Денеска почнува Светскиот економски форум во Давос

еМагазин - 20.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, почнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Над 3.000 претставници од 118 земји на Економскиот форум во Давос

Макфакс - 20.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, започнува денеска и ќе трае до 24 јануари.Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Климатските промени во фокусот на Светскиот економски форум во Давос

Н.Македонија - 20.01.2020

Годишниот Светски економски форум, кој се одржува во Давос, Швајцарија, започнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Над 3 000 претставници од 118 земји на Економскиот форум во Давос

Centar - 20.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, започнува денеска и ќе трае до 24 јануари.Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Над 3.000 претставници од 118 земји на Економскиот форум во Давос

Точка - 20.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, започнува денеска и ќе трае до 24 јануари. Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Над 3 000 претставници од 118 земји на Економскиот форум во Давос

Денар - 20.01.2020

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, започнува денеска и ќе трае до 24 јануари.Главни теми на овогодишниот собир се климатските промени и дејствување, а една од најважните сесии е „Спречување на климатската ...

Иранскиот министер за надворешни го откажа учеството на конференцијата во Давос

Курир - 20.01.2020

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф го откажа учеството на Меѓународниот економски форум во Давос, соопшти денеска иранското Министерство за надворешни работи. Форумот во Давос се одржува од 21 до 24 јануари, односно ...

Зариф го откажа учеството на конференцијата во Давос

А1 On - 20.01.2020

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф го откажа учеството на Меѓународниот економски форум во Давос, соопшти денеска иранското Министерство за надворешни работи. Форумот во Давос се одржува од 21 до 24 јануари, односно ...

Зариф го откажа учеството на конференцијата во Давос

24Инфо - 20.01.2020

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф го откажа учеството на Меѓународниот економски форум во Давос, соопшти денеска иранското Министерство за надворешни работи. Форумот во Давос се одржува од 21 до 24 јануари, односно ...

Зариф го откажа учеството на конференцијата во Давос

iPortal - 20.01.2020

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф го откажа учеството на Меѓународниот економски форум во Давос, соопшти денеска иранското Министерство за надворешни работи. Форумот во Давос се одржува од 21 до 24 јануари, односно ...

Зариф го откажа учеството на конференцијата во Давос

Опсервер - 20.01.2020

– Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф го откажа учеството на Меѓународниот економски форум во Давос, соопшти денеска иранското Министерство за надворешни работи. Форумот во Давос се одржува од 21 до 24 јануари, односно ...

Зариф го откажа учеството на конференцијата во Давос

Нетпрес - 20.01.2020

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф го откажа учеството на Меѓународниот економски форум во Давос, соопшти денеска иранското Министерство за надворешни работи. Форумот во Давос се одржува од 21 до 24 јануари, односно ...

Иранскиот министер Зариф го откажа учеството на конференцијата во Давос

Вечер Прес - 20.01.2020

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф го откажа учеството на Меѓународниот економски форум во Давос, соопшти денеска иранското Министерство за надворешни работи. Форумот во Давос се одржува од 21 до 24 јануари, односно ...

Зариф го откажа учеството на конференцијата во Давос

MakPress - 20.01.2020

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф го откажа учеството на Меѓународниот економски форум во Давос, соопшти денеска иранското Министерство за надворешни работи. Форумот во Давос се одржува од 21 до 24 јануари, односно ...

Спречување на климатската апокалипса, главна тема на Светскиот економски форум во Давос

Вечер Прес - 20.01.2020

Форумот почна денеска, а најавени се 3 илјади учесници од 117 земји во светот-милијардери, банкари и политичари, на светскиот престижен настан кој годинава одбележува 50-годишен јубилеј. Главни теми на годинешниот собир се климатските промени и ...