TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп истури куп навреди на адреса на поранешниот шеф на ФБИ

MTM - 13.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп истури еден куп вулгарности на адреса на поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми по новите откритија во "Њујорк тајмс" за истрагата, започната во 2017 година за тоа дали Трамп работи за интересите на Русија, ...

ФБИ отворил истрага за да испита дали Трамп работел за Русија, пишува „Њујорк тајмс“

Сакам да кажам - 12.01.2019

Белата куќа ги осуди написите на „Њујорк тајмс“, во кои се вели дека ФБИ отворил истрага за можната тајна соработка на Доналд Трамп со Русија. Весникот пишува дека ваквите сомнежи се појавиле во мај 2017 година, кога Трамп го отпуштил директорот на ...

Трамп: Луѓе кои ја напуштиле или биле избркани од ФБИ отвориле истрага за мене дека го отпуштив лажгото Коми

А1 On - 12.01.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска напиша „експлозивни пораки“ на Твитер откако дозна дека Федаралното истражно биро (ФБИ) отворило истрага околу тоа дали шефот на Белата куќа тајно работел во интерес на Русија, а против интересите на САД.

ФБИ отвори истрага против Трамп и неговата поврзаност со Русија

Канал5 - 12.01.2019

Во 2017 американското Федерално Истражно Биро отворило истрага за поврзаноста на Трамп со Русија , објави Њујорк Тајмс. Истрагата на ФБИ доби продолжени во истрагата на посебниот истражувач Роберт Милер за предизборната кампања на Трамп , ...

Откритие кое би можело да ја потресе Америка: Протекле детали од досега непозната истрага на ФБИ против Трамп

Точка - 12.01.2019

Американски ФБИ во 2017-та отворил истрага за да утврди дали Доналд Трамп работи за Русија, објавил вчера "New York Times", повикувајќи се на анонимни извори. Истрагата на ФБИ брзо добила продолжение во истрагата која ја отворил посебниот обвинител ...

ФБИ испитува дали Трамп работел за Русија

Р.С.Европа - 12.01.2019

Њујорк тајмс објави дека американското Федерално биро за истраги отворило контраразузнавачка истрага во 2017 година за тоа дали претседателот Доналд Трамп работел за руски интереси. Весникот, цитирајќи неименувани поранешни службеници за ...

ФБИ истражувале дали Трамп бил закана за националната безбедност

Локално - 12.01.2019

Американското ФБИ покренало истрага за претседателот Доналд Трамп откако тој го отпушти тогашниот директор на ФБИ Џејмс Коми. ФБИ денови по разрешувањето од фунцкија на Коми почнало со истрага за тоа дали Трамп работел со Русија против американски ...

Трамп за истрагата на ФБИ: Лажливиот Коми

Локално - 12.01.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска напиша „експлозивни пораки“ на Твитер откако дозна дека Федаралното истражно биро (ФБИ) отворило истрага околу тоа дали шефот на Белата куќа тајно работел во интерес на Русија, а против интересите на САД.

ФБИ испитува дали Трамп работел за Русија

Нетпрес - 12.01.2019

Њујорк тајмс објави дека американското Федерално биро за истраги отворило контраразузнавачка истрага во 2017 година за тоа дали претседателот Доналд Трамп работел за руски интереси. Весникот, цитирајќи неименувани поранешни службеници за ...

ФБИ истражувале дали Трамп бил закана за националната безбедност

24Инфо - 12.01.2019

Американското ФБИ покренало истрага за претседателот Доналд Трамп откако тој го отпушти тогашниот директор на ФБИ Џејмс Коми. ФБИ денови по разрешувањето од фунцкија на Коми почнало со истрага за тоа дали Трамп работел со Русија против американски ...

Трамп за истрагата на ФБИ: Лажливиот Коми

+инфо - 12.01.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска напиша „експлозивни пораки“ на Твитер откако дозна дека Федаралното истражно биро (ФБИ) отворило истрага околу тоа дали шефот на Белата куќа тајно работел во интерес на Русија, а против интересите на САД.

ФБИ истражувале дали Трамп бил закана за националната безбедност

Опсервер - 12.01.2019

Американското ФБИ покренало истрага за претседателот Доналд Трамп откако тој го отпушти тогашниот директор на ФБИ Џејмс Коми. ФБИ денови по разрешувањето од фунцкија на Коми почнало со истрага за тоа дали Трамп работел со Русија против американски ...

Трамп за истрагата на ФБИ: Лажливиот Коми

24Инфо - 12.01.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска напиша „експлозивни пораки” на Твитер откако дозна дека Федаралното истражно биро (ФБИ) отворило истрага околу тоа дали шефот на Белата куќа тајно работел во интерес на Русија, а против интересите на САД.

ФБИ истражувале дали Трамп бил закана за националната безбедност

Нова ТВ - 12.01.2019

Американското ФБИ покренало истрага за претседателот Доналд Трамп откако тој го отпушти тогашниот директор на ФБИ Џејмс Коми. ФБИ денови по разрешувањето од фунцкија на Коми почнало со истрага за тоа дали Трамп работел со Русија против американски ...

Трамп за истрагата на ФБИ: Лажливиот Коми

Сител - 12.01.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска напиша „експлозивни пораки“ на Твитер откако дозна дека Федаралното истражно биро (ФБИ) отворило истрага околу тоа дали шефот на Белата куќа тајно работел во интерес на Русија, а против интересите на САД.

ФБИ истражувале дали Трамп бил закана за националната безбедност

А1 On - 12.01.2019

Американското ФБИ покренало истрага за претседателот Доналд Трамп откако тој го отпушти тогашниот директор на ФБИ Џејмс Коми. ФБИ денови по разрешувањето од фунцкија на Коми почнало со истрага за тоа дали Трамп работел со Русија против американски ...

Трамп напиша ''експлозивни пораки'' на Твитер

MTM - 12.01.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска напиша „експлозивни пораки" на Твитер откако дозна дека Федаралното истражно биро (ФБИ) отворило истрага околу тоа дали шефот на Белата куќа тајно работел во интерес на Русија, а против интересите на САД.

ФБИ истражувале дали Трамп бил закана за националната безбедност

Н.Македонија - 12.01.2019

Федералното биро за истрага на САД (ФБИ) покренало истрага за претседателот Доналд Трамп откако тој на 9-ти мај 2017 година го отпушти тогашниот директор на на бирото Џејмс Коми. ФБИ денови по разрешувањето од фунцкија на Коми почнало со истрага за ...

ФБИ истражувале дали Трамп бил закана за националната безбедност

24 Вести - 12.01.2019

Американското ФБИ покренало истрага за претседателот Доналд Трамп откако тој го отпушти тогашниот директор на ФБИ Џејмс Коми. ФБИ денови по разрешувањето од фунцкија на Коми почнало со истрага за тоа дали Трамп работел со Русија против американски ...