TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Французите го нападнаа Ѓоковиќ: Неговите солзи се лажни

Слободен Печат - 14.09.2021

Новак Ѓоковиќ загуби во финалето на УС Опен од Данил Медведев во три сета (6:4,6:4,6:4) и го сруши сонот на српскиот тенисер за календарски слем. Ѓоковиќ сонуваше за триумф во Њујорк со што ќе станеше првиот тенисер по Род Лејвер од 1969 година кој ...

Путин го прослави големиот успех на Медведев: Реномираниот Ѓоковиќ немаше никаква шанса

Дерби

Путин го прослави големиот успех на Медведев: Реномираниот Ѓоковиќ немаше никаква шанса

Точка

Медведев го освои првиот гранслем-трофеј во кариерата

Н.Македонија

Ѓоковиќ во солзи ја прекина прес конференцијата (ВИДЕО)

Канал5

Медведев обелодени со какви проблеми се соочувал во последните два гејма: Добро е што Новак не забележа

Дерби

Ѓоковиќ почна да зборува за семејството и не издржа, па заплака (Видео)

Спортманија

Спортманија Сакам да кажам Кајгана Сител Gol.mk Спортски Дерби Спортски

Откриени трите главни причини за распадот на Ѓоковиќ во финалето на „Ју-Ес Опен“!

Sport 1 - 14.09.2021

Убедливиот пораз на Новак Ѓоковиќ во завчерашното финале на „Ју-Ес Опен“ против Данил Медведев сѐ уште е топ-тема во светските медиуми, каде што може да се прочитаат разни анализи за причините за распадот на српскиот тенисер на чекор до влез во ...

Го загуби мечот, но го доби тоа што го заслужуваше

Канал5

Ѓоковиќ по поразот во Њујорк: Не знам дали ќе играм до крајот на сезоната

Дерби

Парична казна за Ѓоковиќ поради неспортско однесување во финалето на УС Опен (ВИДЕО)

Екипа

Казна за Ѓоковиќ: Во овие моменти се однесувал неспортски (ВИДЕО)

Курир

Ѓоковиќ доби парична казна поради неспортско однесување на УС Опен (ВИДЕО)

Канал5

ВИДЕО: Ѓоковиќ зборуваше за своите деца, па емотивно го прекина разговорот со медиумите

Gol.mk

Gol.mk Спортклуб Gol.mk СуперСпорт Денар

ВИДЕО: Три главни причини зошто Ѓоковиќ се распадна во финалето против Медведев

Sport M - 14.09.2021

Се прават разни анализи зошто Новак Ѓоковиќ се „распадна“ во финалето против Медведев на УС Опен, поради што не успеа да ги обедини круните на четирите големи грен слем турнири во една година.

Путин му честиташе на Медведев: Ѓоковиќ немаше шанси

Кајгана

Милионски заработки за Ѓоковиќ и Медведев на УС Опен

Екипа

Медведев: Никогаш повеќе нема да кажам дека Ѓоковиќ е најдобар!

Zoom

Што по УС ОПЕН: Ѓоковиќ со коментар за остатокот од сезоната..

Спортклуб

Ми олесна, играв под огромен притисок, кажа Ѓоковиќ по поразот од Медведев во финалето на ју-ес опен

Сакам да кажам

Невидени емоции: Ѓоковиќ се расплака за време на финалето, па испрати порака до публиката во Њујорк (Видео)

Дерби

Дерби Gol.mk Канал5 Спортклуб SportMedia Дриблинг Дриблинг Дриблинг

Ѓоковиќ како прав џентлмен им честиташе на победниците на УС Опен (ФОТО)

МКД - 13.09.2021

Ден по поразот од Данил Медведев, Новак Ѓоковиќ преку социјалните мрежи упати честитка за победниците во женска и машка конкуренција. Ѓоковиќ уште еднаш му честиташе на Медведев, овој пат преку социјалните мрежи, а сега честитка доби и Ема Радукану ...

Ѓоковиќ џентлменски им честиташе на победниците на Ју-Ес опен (ФОТО)

Sport 1

Ѓоковиќ како прав џентлмен им честиташе на победниците на УС Опен (ФОТО)

Курир

Kако прав џентлмен: Ѓоковиќ им честиташе на победниците на УС Опен

Република