TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Насилства во американски затвор, најмалку седум мртви

Н.Македонија - 16.04.2018

Седум затвореници се убиени, а најмалку 17 се тешко повредени во насилствата во строго чуван затвор во Јужна Каролина, соопштија денеска американските власти. Тепачката меѓу затворениците траела подолго од седум часа, пред да биде воспоставена ...

Жртви во немирите во затвор во Јужна Каролина

Глас на Америка - 16.04.2018

Според портпаролот на затворот во сојузната држава Јужна Каролина, 7-мина се мртви, а 17 биле повредени во немирите што избиле во објектот каде постои големо обезбедување. Џеф Тејлон соопшти дека на повредените им е укажана медицинска помош, но ...

Масовна тепачка во затвор: 7 загинати, 17 тешко повредени

Курир - 16.04.2018

Најмалку седум затвореници загинаа, а 17 се тешко повредени во тепачка во затвор со максимални безбедносни мерки во сојузната американска држава Јужна Каролина. Дури три часа им биле потребни на чуварите во затворот за да ја стават ситуацијата под ...

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

+инфо - 16.04.2018

Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина. Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина, јави АФП.

Најопасните затвореници во отворена војна: Седум лица загинаа во жестоките судири во затвор во САД

Точка - 16.04.2018

Како што пренесуваат американските медиуми, во организирана затворска тепачка во Јужна Каролина, биле убиени 7 затвореници, а над 17 биле пренесени во болница поради тешки повреди. Овој црн биланс го соопшти управникот на затворот во оваа ...

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина (ДПЛ)

24 Вести - 16.04.2018

Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина, јави АФП. Раководството на затворот во местото Бишопвил соопшти дека немирите почнале доцна синоќа, но дека ноќеска во 2:55 часот по ...

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

Орбис - 16.04.2018

Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина, јави АФП. Раководството на затворот во местото Бишопвил соопшти дека немирите почнале доцна синоќа, но дека ноќеска во 2:55 часот по ...

Седуммина загинати во немири во затвор во Јужна Каролина

ТВ21 - 16.04.2018

Седум лица загинаа, а 17 други се повредени во немири во затвор во американската сојузна држава Јужна Каролина, јави АФП. Раководството на затворот во местото Бишопвил соопшти дека немирите почнале доцна синоќа, но дека ноќеска во 2:55 часот по ...