TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пелистер – МЗТ Скопје А. на стартот на новата сезона во мак-баскетот

Сител - 16.09.2021

На самиот старт на новата сезона во Првата машка македонска кошаркарска лига не очекува дерби. Дуелот во Битола, меѓу Пелистер и МЗТ Скопје А. Двата најсериозни претенденти за шампионскиот трофеј секако ќе го одбележи првото коло од новата сезона во ...

Новата сезона почнува со пресметка на најголемите фаворити за титула!

Sport 1 - 16.09.2021

Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ) одржа заеднички состанок со Здружението на прволигашите на кој беше извршена ждрепката за новата сезона и беа утврдени натпреварувачките броеви за сезоната 2021/22.

Прва лига: Дуел на аба-лигашите во првото коло

Екипа - 16.09.2021

Во просториите на кошаркарска федерација на Македонија денеска беше одржана ждрепката за новата сезона 2021/22 во Првата лига која започнува на 2. и 3. октомври, а бранителот на трофејот повторно ќе биде МЗТ Скопје.

Дерби уште на стартот: Пелистер и МЗТ Скопје ќе ја отворат кошаркарската сезона

Gol.mk - 16.09.2021

Денеска, во просториите на Кошаркарската федерација на Македонија, беше извршена ждрепката за новата сезона во Првата лига, поточно беа избрани натпреварувачките броеви за сезоната 2021/2022 Учесниците во најквалитетното натпреварување ги добија ...

Формиран распоредот за Првата кошаркарска лига: МЗТ стартува во Битола, Работнички оди на МЗТ Уни Банка

SportMedia - 16.09.2021

Денеска, на заеднички состанок со претставниците на раководството на федерацијата, Здружението на прволигашите ги утврди натпреварувачките броеви за новата натпреварувачка сезона 2021/2022 Учесниците во најквалитетното натпреварување ги добија ...

Познати натпреварувачките броеви и распоредот на натпреварите за новата сезона во Првата кошаркарска лига

Опсервер - 16.09.2021

– На заеднички состанок со претставниците на раководството на федерацијата, денес Здружението на прволигашите ги утврди натпреварувачките броеви за новата натпреварувачка сезона 2021/2022.