TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Достаниќ: Тимскиот дух донесе триумф за Работнички во Струга

Екипа - 18.02.2020

Работнички успешно го стартуваше пролетниот дел од првенството славејќи минимално (0-1) на гости против Струга Трим Лум. Давид Тошевски беше стрелец на победничкиот гол, а тренерот Ратко Достаниќ дебитираше со триумф на клупата на „романтичарите“.

Работнички полека „излегува“ од грипот!

SportMedia - 18.02.2020

Работнички полека, но сигурно „излегува“ од грипот. Вирусот кој го зафати клубот од Градски парк го остави тренерот Ратко Достаниќ речиси без половина тим на гостувањето кај Струга Трим Лум.

Достаниќ: Нема еуфорија, за Работнички секој натпревар оваа пролет ќе биде многу важен

Спортклуб - 18.02.2020

Работнички успешно го стартуваше пролетниот дел од првенството славејќи минимално (0-1) на гости против Струга Трим Лум. Давид Тошевски беше стрелец на победничкиот гол, а тренерот Ратко Достаниќ дебитираше со триумф на клупата на „романтичарите“.

Достаниќ: Борбеноста и тимскиот дух ни донесоа победа во Струга

Gol.mk - 18.02.2020

Фудбалерите на Работнички успешно го стартуваа пролетниот дел од првенството, славејќи минимално со 0-1 против Струга Трим Љум на гостински терен. Давид Тошевски беше стрелец на победничкиот гол, а тренерот Ратко Достаниќ дебитираше со триумф на ...

Достаниќ го освежи Работнички и веднаш победи

Кајгана - 18.02.2020

Последнопласираниот тим во македонската Прва лига имаше успешен старт на пролетниот дел откако минимално триумфираше на гостувањето во Струга. Екипата на дебармаалски Работнички оствари многу важна победа со која фати прикличок во борбата за ...