TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Договорот за добрососедство со Бугарија утре треба да се ратификува во Собранието

24 Вести - 14.01.2018

Собранието на Р. М. утре ќе треба да го ратификува договорот за добрососедство со Бугарија, откако истиот веќе ја помина собраниската процедура во законодавниот дом во Софија. Свое обраќање на комисијата за европски прашања ќе има и бугарскиот ...

Значајни договори и закони на дневен ред во Собранието

МКД - 14.01.2018

Амбасадорот на Бугарија во Македонија, Иван Петков, утре во Собранието на Република Македонија ќе ги претстави програмата и приоритетите за работа на Бугарското претседателство со Советот на ЕУ, а се очекува и ратификација на добросеседскиот договор.

Утре парламентот ќе го ратификува договорот со Бугарија

Фокус - 14.01.2018

Пратениците утре треба да го ратификуваат Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија, кој е дел о дневниот ред на 30-тата седница. Истовремено, за утре е закажана и седница на парламентарната Комисија за ...

Во Собранието утре се очекува ратификација на добрососедскиот договор

Нова ТВ - 14.01.2018

Амбасадорот на Бугарија во Македонија, Иван Петков, утре во Собранието ќе ги претстави програмата и приоритетите за работа на Бугарското претседателство со Советот на ЕУ, а се очекува и ратификација на добросеседскиот договор.

Добрососедство: Утре се потпишува договорот со кој Македонскиот јазик се сведува на уставна категорија

Телевизија Нова - 14.01.2018

Собранието утре треба да го ратификува Договорот за добрососедство со Бугарија. Договорот беше потпишан од страна на Зоран Заев и Бојко Борисов лани во предвечерието на Илинден. Со него Македонија се откажа од грижата на македонското малцинство во ...

Договорот за добрососедство со Бугарија пред ратификација

Фактор - 14.01.2018

Пред пратениците ќе се најде Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија, кој е дел од дневниот ред на 30-тата седница. Утре се очекува во Собранието да биде ратификуван договорот кој со месеци предизвикуваше ...

Утре се очекува ратификација на договорот со Бугарија

Press24 - 14.01.2018

Во Собранието на Република Македонија утре се очекува и ратификација на добросеседскиот договор. Неделава доаѓа и генералниот секретар на НАТО, Јанс Столтенберг, кој во дводневната псоета ќе им се обрати на ...

Договорот за добрососедство со Бугарија утре треба да се ратификува во Собранието

Бриф - 14.01.2018

Собранието на Р. М. утре ќе треба да го ратификува договорот за добрососедство со Бугарија, откако истиот веќе ја помина собраниската процедура во законодавниот дом во Софија. Свое обраќање на комисијата за европски прашања ќе има и бугарскиот ...

Утре парламентот ќе го ратификува договорот со Бугарија

Нетпрес - 14.01.2018

Пратениците утре треба да го ратификуваат Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија, кој е дел о дневниот ред на 30-тата седница. Истовремено, за утре е закажана и седница на парламентарната Комисија за ...

Во Собранието утре се очекува ратификација на добрососедскиот договор со Бугарија

Либертас - 14.01.2018

Амбасадорот на Бугарија во Македонија, Иван Петков, утре во Собранието ќе ги претстави програмата и приоритетите за работа на Бугарското претседателство со Советот на ЕУ, а се очекува и ратификација на добросеседскиот договор.

Во Собранието утре треба да се ратифицира добрососедскиот договор со Бугарија

Локално - 14.01.2018

Амбасадорот на Бугарија во Македонија, Иван Петков, утре во Собранието ќе ги претстави програмата и приоритетите за работа на Бугарското претседателство со Советот на ЕУ, а се очекува и ратификација на добросеседскиот договор.