TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО галерија: Ренова и Силекс подготвени за новите предизвици во ЛЕ

Телма - 16.09.2020

Фудбалерите на Ренова и Силекс ги одржаа последните тренинзи пред утрешните настапи во второто квалификациско коло од Лига Европа. Ренова од 15 часот и 30 минути на теренот на Тренинг центарот Петар Милошевски ќе се соочи со сплитски Хајдук додека ...

Симов: Среќата ги следи храбрите, ние треба да бидеме храбри да ја заслужиме среќата против Дрита

Сител - 16.09.2020

Македонскиот вице-шамион Силекс утревечер во 20ч на Националната арена „Тоше Проески“ ќе игра против косовскиот претставник Дрита во 2. Квалификациско коло од Лига Европа. Играме ефикасно изјави Горан Симов попладнево пред новинарите и покажавме во ...

Нухиу: Играчите живеат за овој меч, Арената не е предност за Силекс

SportMedia - 16.09.2020

Екипата на Дрита пристигна во Скопје, и пред вечерашниот, воедно и официјален тренинг ја одржа и официјалната пред конференција. Тренерот на Косоварите, Ардијан Нухиу секако на Арената Тодор Проески се чувствува како дома, долги години е во ...

Горан Симов: Сега среќата не посака и имаме ривал со кој може да се носиме

Дриблинг - 16.09.2020

Предводникот на Силекс, Горан Симов со оптимизам гледа на пресметката со Дрита во второто коло од Лугата на Европа. Кратовци по елиминацијата во Лигата на шампионите, сега се пред нов предизвик.

Силекс во нова европска мисија…Симов бара ’срце на терен’ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 16.09.2020

Силекс не се прослави на гостувањето во Азербејџан и дуелот со Карабах во Лигата на шампионите. Сега е дел од второто коло во Лигата на Европа, а противникот и не е така страшен. Дрита не е ривал од кој треба посебно да се стравува, а тренерот Горан ...

Симов: Нијанси ќе решаваат, а може да играме и повеќе од 90 минути!

Sport 1 - 16.09.2020

Поранешниот македонски шампион Силекс утревечер на Националната Арена „Тодор Проески“ ќе ја дочека косовска Дрита во второто квалификациско коло од „шампионската група“ во Лига Европа, меч кој според кратовци е дуел на израмнети екипи од кој ...

Симов: На Балканот нема ни Мурињо, ниту Клоп, утре ќе биде права фудбалска битка

SportMedia - 16.09.2020

Силекс утре го очекува нова Европска битка против Косовскиот тим на Дрита. Пред мечот со Косоварите на на медиумите им се обратија тренерот Горан Симов како и Ангелче Тимовски. „Не очечува тежок меч, а колку немавме среќа со Карабах и таа ждрепка, ...

Симов: Дуелот со Дрита може да трае повеќе од 90 минути

Gol.mk - 16.09.2020

Горан Симов, стратегот на Силекс, го најави натпреварот против Дрита во рамки на квалификациите за Лигата на Европа. Кратовчани играа ЛШ, испаднаа од Карабах, па се преселија во второто натпреварување на УЕФА и имаа среќа во ждрепката.

Симов: Нијанси ќе го одлучат победникот

Екипа - 16.09.2020

Прволигашот Силекс ќе ја пречека косовска Дрита во мечот од второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Тренерот на Кратовци Горан Симов, потенцира дека овој пат ги посакал среќата и успеале да извлечат тим со кој може да се надигруваат.

Тимовски: Силекс е благ фаворит, но натпреварот ќе биде 50-50

Екипа - 16.09.2020

Македонскиот прволигаш Силекс ќе ја пречека Дрита во натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Капитенот на тимот Ангелчо Тимовски очекува добар натпревар во кој мора да признае дека тие ќе бидат благи фаворити.

Ѓорѓиев: Сакам европски гол за историски успех на Силекс

Gol.mk - 16.09.2020

Пепи Ѓоргиев ќе биде главниот адут во нападот на Силекс на натпреварот против Дрита во квалификациите за Лигата на Европа. Најистурениот голгетер сака да стрела во мрежата на косовците и да донесе успех за кратовчани.

Тимовски: Можеме да ја минеме Дрита, шансите се изедначени

Gol.mk - 16.09.2020

Ангелче Тимовски со капитенската лента ќе го предводи Силекс на натпреварот против Дрита во квалификациите за Лигата на Европа. По елиминацијата од ЛШ од азербејџански Карабах, кратовчани ги чека предизвик во второто натпреварување во УЕФА.

Дрита-Охрид: Одлични голмани, очаен терен (видео)

OhridNews - 16.09.2020

Охридските фудбалери ја продолжија серијата без пораз во Втората македонска фудбалска лига-запад откако без голови ремизираа со Дрита во Боговиње. Двете екипи одиграа добар натпревар и имаа свои прилики за погодок, но голманите и пред се очајниот ...

Косовскиот шампион Дрита потврди: Доаѓаме во Скопје со сите негативни играчи на Ковид-19 (ФОТО)

Дриблинг - 16.09.2020

Силекс утре го пречекува тимот на Дрита од Косово, квалификации за за Европа лигата, 2 коло. Шампионот на Косово потврди дека во Скопје на мегдан со Силекс ќе игра во комплетен состав, сите тестирани играчи добиле негативни тестови на Ковид-19.

Ренова и Силекс негативни и подготвени за Европа

SportMedia - 16.09.2020

Туку што пристигнаа ковид тестовите во таборот на Ренова и одлични вести за нашиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа кој утре во Скопје го игра дуелот против тимот на Хајдук.

Во Дрита нема Ковид-19: Тимот од Косово во комплетен состав на мечот со Силекс во Скопје

Екипа - 16.09.2020

Фудбалерите на косовскиот шампион Дрита од Гњилане денеска во комплетен состав доаѓаат во Скопје пред утрешниот натпревар со Силекс во 2. квалификациско коло од Лига Европа. По вчерашните тестови, ниту еден од тимот на Дрита не е позитивен на ...

Дрита се израдува на негативните корона-тестови: Можеме да го елиминираме Силекс!

Sport 1 - 16.09.2020

Косовска Дрита од Гњилане, актуелниот првак во својата земја, се израдува на комплетно негативните тестови на коронавирус, кои тимот ги направи на мини-подготовките во Албанија и сега со комплетен тим и без страв дека може административно пак да ...

Фудбалерите на Силекс посакуваат успех против Дрита

4NEWS - 15.09.2020

Фудбалерите на Силекс во четврток од 20ч го играат квалификацискиот дуел од Лига Европа со косовска Дрита. Во таборот на кратовчани очекуваат добра фудбалска претстава и дуел на две рамноправни екипи.