TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Случај „Траекторија“: Груевски во судница слушаше како Ставрески, Јанакиески и Јанкулоска го озборувале

Фокус - 12.07.2018

Од бомбите кои денеска беа презентирани во Кривичниот суд, за случајот „Траекторија“, се слушна и како поранешните министри Зоран Ставрески и Миле Јанакиески, го озборувале тогашниот нивен шеф, Никола Груевски, во врска со договорот за изградба на ...

Јаките експерти Миле И Владо, А па И ти еден експерт, ѝ раскажува Ставрески на Јанкулоска што му кажал Груевски во ...

Сакам да кажам - 12.07.2018

Во продолжение на денешното судење за предметот на СЈО „Траекторија“ во врска со злоупотребите при изградбата на кинеските автопати беше пуштен целосниот прислушуван разговор меѓу поранешната министерка Гордана Јанкулоска и поранешниот вицепремиер ...

(Клучната бомба во Траекторија) Јанакиески: Ама педерски, од ЦВЕ доставија пониска понуда

Фокус - 12.07.2018

Десетици “бомби“ од прислушуваните разговори одекнаа на денешното рочиште за случајот „Траекторија“, односно за изградбата на автопатите Кичево -Охрид и Миладиновци -Штип со кинески кредити, во кој обвинети се екс премиерот Никола Груевски, ...

Клучниот разговор на СЈО за „Траекторија“ го фрли обвинението во вода

Курир - 12.07.2018

Денес во случајот „Траекторија“ беше пуштен разговор во кој, според тврдењето на СЈО, втората кинеска компанија CWE дала наводно пониска понуда која била намерно сокриена. Но она што стана сосема јасно од другите разговори е дека таква понуда не ...

Батали ја поевтината понуда, му вели Јанакиески на вработен во неговото министерство за кинеските автопати

Сакам да кажам - 12.07.2018

Некаде околу 250. бомба пуштена на судењето за предметот на СЈО „Траекторија“ за злоупотребите при изградбата на кинеските автопати, вработен во Министерството за транспорт и врски на поранешниот министер Миле Јанакиески, сега обвинет, му кажува: ...

(Клучната бомба во Траекторија) Јанакиески: Ама педерски, од ЦВЕ доставија пониска понуда

iPortal - 12.07.2018

Десетици “бомби“ од прислушуваните разговори одекнаа на денешното рочиште за случајот „Траекторија“, односно за изградбата на автопатите Кичево -Охрид и Миладиновци -Штип со кинески кредити, во кој обвинети се екс премиерот Никола Груевски, ...

Клучниот разговор на СЈО за „Траекторија“ го фрли обвинението во вода

Република - 12.07.2018

Денес во случајот „Траекторија“ беше пуштен разговор во кој, според тврдењето на СЈО, втората кинеска компанија CWE дала наводно пониска понуда која била намерно сокриена. Но она што стана сосема јасно од другите разговори е дека таква понуда не ...

Клучната бомба во Траекторија: ЦВЕ, со ист процент, дале пониска понуда. Tаман кога завршивме. Му ја пуштив на Владо, ...

Либертас - 12.07.2018

Десетици “бомби“ од прислушуваните разговори одекнаа на денешното рочиште за случајот „Траекторија“, односно за изградбата на автопатите Кичево -Охрид и Миладиновци -Штип со кинески кредити, во кој обвинети се екс премиерот Никола Груевски, ...

(Клучната бомба во Траекторија) Јанакиески: Ама педерски, од ЦВЕ доставија пониска понуда

Бриф - 12.07.2018

Десетици “бомби“ од прислушуваните разговори одекнаа на денешното рочиште за случајот „Траекторија“, односно за изградбата на автопатите Кичево -Охрид и Миладиновци -Штип со кинески кредити, во кој обвинети се екс премиерот Никола Груевски, ...