TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) За буџетот за 2023 година се степаа турските пратеници, еден заврши на Интензивна нега

Телма - 06.12.2022

Буџетот за 2023 година ги степа пратениците во турскиот парламент. Еден пратеник е потешко повреден во пределот на главата и заврши на оддел за Интензивна нега во една од болниците во Анкара. „Состојбата му се влошила поради удар во главата.

Масовна тепачка во турскиот парламент, пратеник е во критична состојба (ВИДЕО)

Канал5 - 06.12.2022

Пратеник од турската опозиција денеска итно е пренесен во болница и сместен на интензивна нега во Анкара поради удар во главата при тепачка во Парламентот. Тепачката избувнала на расправата за државниот буџет за 2023 година.

(Видео) Тепачка во турскиот парламент, пратеник заврши на интензивна поради удар во главата

Макфакс - 06.12.2022

Пратеник од турската опозиција денеска итно е префрлен во болница и сместен на интензивна нега во Анкара поради удар во главата при тепачка во Парламентот. Тепачката изби на расправата за државниот буџет за 2023 година.

ТЕПАЧКА ВО ТУРСКОТО СОБРАНИЕ: Пратеник заврши на интензивна нега поради удар во главата

Пулс24 - 06.12.2022

Тепачката изби на расправата за државниот буџет за 2023 година. Состојбата му се влоши поради удар во главата. Тој беше на реанимација во болница, а состојбата на 58-годишниот Хусеин Орса Орса од националистичката партија Добра е „критична“ – изјави ...

(Видео) Тепачка во турскиот парламент, пратеник заврши на интензивна поради удар во главата

Точка - 06.12.2022

Пратеник од турската опозиција денеска итно е префрлен во болница и сместен на интензивна нега во Анкара поради удар во главата при тепачка во Парламентот. Тепачката изби на расправата за државниот буџет за 2023 година.

ВИДЕО: Тепачка во турскиот парламент, пратеник заврши на интензивна поради удар во главата

Press24 - 06.12.2022

Пратеник од турската опозиција денеска итно е префрлен во болница и сместен е на интензивна нега во Анкара поради удар во главата при тепачка во парламентот. Тепачката избувна на расправата за државниот буџет за 2023 година.

ВИДЕО: Тепачка во турскиот парламент, пратеник е во критична состојба

Курир - 06.12.2022

Пратеник од турската опозиција денеска итно е префрлен во болница и сместен е на интензивна нега во Анкара поради удар во главата при тепачка во парламентот. Тепачката избувна на расправата за државниот буџет за 2023 година.

Тепачка во турскиот парламент, пратеник е во критична состојба

Пулс24 - 06.12.2022

Тепачката избувна на расправата за државниот буџет за 2023 година. „Состојбата му се влошила поради удар во главата. Тој беше на реанимација во болница, а состојбата е критична“, изјави за новинарите неговата сопартијка Ајлин Цесур, пренесуваат ...

(Видео) Масовна тепачка во турскиот парламент, пратеник е во критична состојба

24Инфо - 06.12.2022

Пратеник од турската опозиција денеска итно е пренесен во болница и сместен на интензивна нега во Анкара поради удар во главата при тепачка во Парламентот. Тепачката избувнала на расправата за државниот буџет за 2023 година.

ХАОС ВО ТУРСКОТО СОБРАНИЕ: Пратеник заврши на интензивна нега поради удар во главата (ВИДЕО)

Локално - 06.12.2022

Пратеник од турската опозиција денеска итно бил префрлен во болница и сместен на интензивна нега во Анкара, откако бил удрен во главата за време на тепачка во Парламентот. Тепачката изби на расправата за државниот буџет за 2023 година.

ЛЕТАА ТУПАНИЦИ ВО ТУРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ! Пратеник во критична состојба: „Состојбата му се влошила поради удар во ГЛАВАТА“

Во Центар - 06.12.2022

Пратеник од турската опозиција денеска итно е пренесен во болница и сместен на интензивна нега во Анкара поради удар во главата при тепачка во Парламентот. Тепачката изби на расправата за државниот буџет за 2023 година.