TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР: Лажни се дојавите за бомби во училиштата

Слободен Печат - 03.02.2023

Сите дојави за наводно поставени бомби во средни училишта во Скопје се лажни, информира Министерството за внатрешни работи. Додаваат дека по добиените пријави, полицијата ги презема сите мерки за безбедно евакуирање на објектите, а потоа се извршени ...

Дојави за бомби во осум средни училишта во Скопје

Слободен Печат

Први дојави за бомби во скопските училишта во текот на второто полугодие од учебната година

Мета

Нови дојави за поставени бомби во осум средни училишта во Скопје

МКД

МВР: Завршија проверките, сите дојави за бомби во скопски училишта се лажни

360 степени - 03.02.2023

Дојава за бомби денеска пристигнаа на електронските адреси на неколку средни училишта во Скопје. Според информациите од терен, закани за бомби пристигнале на електронските адреси на гимназиите „Владо Тасевски“, „Корчагин“ и „Јосип Броз Тито“ и други ...

(ФОТО) По подолга пауза, повторно дојава за бомби во неколку средни училишта во Скопје

360 степени

„БОМБАШИТЕ“ СЕ ВРАТИЈА ОД СКИЈАЊЕ Повторно дојави за бомби во скопските училишта

+инфо - 03.02.2023

Полицијата е на терен, ги евакуира учениците и вработените и ги проверува објектите за евентуално подметнат експлозив. Повторно има дојави за поставени бомби во скопските училишта, а ова е прв пат откако започна второто полугодие, појава што често ...

Дојави за бомби во неколку училишта во Скопје

Независен

Закана со бомба во осум скопски училишта

CivilMedia - 03.02.2023

Денеска (03.02.2023) околу 11.40 часот во СВР Скопје е пријавено дека на електронска адреса на осум средни училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна нaправа. „Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки ...

Први дојави за бомби во второто полугодие - заканата испратена до осум средни училишта

Факултети

Осум средни училишта од Скопје денеска добиле закана за поставен експлозив

Порта

Закана за бомби во осум средни училишта во Скопје

Frontline

БОМБИТЕ СЕ ВРАТИЈА: Дојави во осум средни школи

Фактор