TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И градоначалникот на Чаир потенцијално болен од Ковид-19

Expres - 31.05.2020

Градоначалникот на Чаир од ДУИ, Висар Ганиу, ја информира јавноста дека поради опасност дека е заразен од Ковид-19 заминува во изолација. Чаир е меѓу локациите каде што има најмногу новозабилени и најмногу кластери на ...

Чаир ново потенцијално жариште на Ковид-19

Телма - 31.05.2020

А само денеска во Чаир има нови 11 случаи 11 што е половина од вкупниот број на позитивните на корона во денешните статистики. Недела. Пазарен ден. Во Чаир раздвижено како да нема пандемија на опасниот ковид 19.

Во изминатото деноноќие: Чаир со најмногу новозаразени во Скопје

360 степени - 31.05.2020

Министерството за здравство денеска соопшти дека денеска се регистрирани 62 нови случаи на зарболени со ковид -19. Од нив најмногу се во Скопје -24. Најмногу од новозаразените се во опшптината Чаир-11, по што следуваат Бутел со 6, Сарај, Карпош, ...

Во Скопје најмногу случаи – во Чаир 11 новозаболени, чаирчани не се многу загрижени

Алфа - 31.05.2020

Полни улици и маркети, гужви во кафулињата и чајџилници – ваква е сликата во скопската општина Чаир каде изминативе денови се регистрирани најмногу случаи на заразени со Ковид 19. Институтот за јавно здравје во изминатите 24 часа регистрираше 11 ...

Скоро половина од заразените во Скопје се од Чаир

Фокус - 31.05.2020

Од 24-те заразени во Скопје во изминатото деноноќие, 11 се од Чаир, 6 од Бутел, по двајца од Сарај, Карпош и Аеродром и еден во Гази Баба. Вкупната бројка на дијагностицирани на коронавирусот во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува ...

Најмногу новозаразени скопјани денеска има во Чаир и Бутел

Макфакс - 31.05.2020

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19, од кои најмногу во Чаир и Бутел. Имено, од Чаир заразени се 11 лица, а во Бутел 6. По двајца заразени има во Карпош, Аеродром и Сарај, а едно лице е заразени во Гази Баба.

Во скопските општини Чаир и Бутел најмногу заразени

Нова ТВ - 31.05.2020

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на Ковид-19, од вкупно 62 заболени во земјава. По општини, најмногу заболени има во Чаир-11, во Бутел-6 нови случаи, Карпош, Аеродром и Сарај по 2 нови заболени и во Гази Баба 1.

Најмногу новозаразени има во Чаир и Бутел

Press24 - 31.05.2020

Од 62 новозаразени 24 се во Скопје. Според статистиките кои ги објави Министерството за здравство, најголем дел од заразените се од Чаир и Бутел каде се регистрирани 11, односно 6 случаи. Сара, Карпош и Аеродром впишаа двајца новозаразени, а еден ...

Најмногу заразени во скопската општина Чаир

А1 On - 31.05.2020

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. Најмногу заразени има во скопската општина Чаир со 11, по што следува Бутел со 6 заразени. Во Карпош, Аеродром и Сарај има по двајца заразени, а во Гази Баба ...

Новозаразените во Скопје се од Бутел, Чаир, Гази Баба, Карпош, Аеродром и Сарај

+инфо - 31.05.2020

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. Министерството за здравство информира дека во Бутел има шест новозаразени, во Чаир – 11, Гази Баба еден, во Карпош, Аеродром и Сарај по двајца.

( ОБНОВЕНО ): Канал 5 дознава дека денешната бројка најверојатно е 62 лица, лидери Сарај и Чаир

Канал5 - 31.05.2020

Канал 5 ТВ бара од Министерот Филипче од денес ЗАДОЛЖИТЕЛНО да ги објавува скопските општини но и улици во кои се детектираат нови заразени,пред се за да се намали овој пик, и да не се заразуваат неинформирани сограѓани! Последната информација која ...

Регистрираните 24 нови случаи во Скопје се од општините: Бутел, Чаир, Гази Баба, Карпош, Аеродром, Сарај

Сител - 31.05.2020

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6 Чаир – 11 Гази Баба – 1 Карпош – 2 Аеродром – 2 Сарај – ...

Анкета меѓу чаирчани: Дел не веруваат во вирусот, но дел бараат и Чаир веднаш да биде ставен под карантин (ВИДЕО)

365 - 31.05.2020

Од денешните 24 нови потврдени случаи на Ковид-19 во Скопје, дури речиси половината (11) се од скопската населба Чаир, која предводи по бројот на активни случаи. И покрај тоа, во Чаир е раздвижено како да нема пандемија и голем дел од граѓаните ...

Чаир и Бутел повторно со најголем број новозаразени

365 - 31.05.2020

Од денешните 62 новодијагностицирани со Ковид-19, повторно најголемиот број доаѓаат од општините кои и во изминативе денови имаа најголем број новозаразени. Од вкупно 24-те нови случаи во Скопје, од Чаир се 11 лица, а од Бутел 6.

Најмногу новозаразени во општините Чаир и Бутел

Expres - 31.05.2020

Од новите 62 случаи на заразени во изминативе 24 часа, 24 се во Скопје. Од нив , речиси половина, односно 11 во Чаир која е општина со најглем број на новозаразени дознава А1.Он. Следува Бутел со 6 новозаразени, Карпош и Сарај со по двајца и еден ...

Чаир со најмногу активни случаи: Како изгледа бројот на заразени со корона вирусот по скопските општини

еМагазин - 31.05.2020

Вчера во Скопје, каде деновиве се зголемува бројот на заразени со корона вирусот беа регистрирани 22 нови случаи. Како што информираше Институтот за јавно здравје, новите случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, ...

И денеска Чаир, Бутел и Сарај имаат најмногу заразени

Макфакс - 30.05.2020

Од денешните 22 случаи на заразени со коронавирус во Скопје, најмногу се од Чаир, Бутел и Сарај. Според податоците, Чаир има 5 новозаразени, Бутел – 3, Сарај – 2, Аеродром – 2, Шуто Оризари -2, Ѓорче Петров – 2, Илинден – 2, Гази Баба -1, ...

Најмногу новозаразени во Скопје има во Чаир и Бутел

Фокус - 30.05.2020

Од денешните нови 35 случаи на Ковид 19 на ниво на држава, најмногу се во Скопје. Според информациите од Институтот за јавно здравје, од главниот град се регистрирани 22 случаи, при што 5 се од Чаир, 3 од Бутел, по 2 од Сарај, Аеродром, Шуто ...

Чаир, Бутел, Сарај и Аеродром повторно со најмногу заболени од коронавирусот денеска

А1 On - 30.05.2020

Од денешните нови 22 случаи позитивни на коронавирусот, пет лица се од општината Чаир, тројца од Бутел и по двајца од Аеродром и од Сарај, што практично значи дека во истите општини постојано има зголемување во однос на бројот на заболени.

Од денешните 22 случаи во Скопје: 5 се во Чаир, 3 во Бутел, 2 во Сарај

360 степени - 30.05.2020

Од денешните нови 35 случаи на ковид-19 на ниво на држава, најмногу односно 22 се во Скопје. Според информациите од Институтот за јавно здравје, 22-те случаи во Скопје распоредени по општини изгледаат вака: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Од новите 35 новозаболени, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Канал5 - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Над половина од новозаразените во Скопје се од Сарај, Бутел и Чаир

Денар - 30.05.2020

Шест лица од вчерашните 26 случаи на Ковид-19 регистрирани во главниот град се од општина Сарај, покажуваат статистиките на Министерството за здравство. Нови случаи од Скопје, освен овие, има и во Чаир (4), Бутел (4), Кисела Вода (1), Арачиново (1), ...

Над половина од новозаразените во Скопје се од Сарај, Бутел и Чаир

Скопје инфо - 30.05.2020

Шест лица од вчерашните 26 случаи на Ковид-19 регистрирани во главниот град се од општина Сарај, покажуваат статистиките на Министерството за здравство. Нови случаи од Скопје, освен овие, има и во Чаир (4), Бутел (4), Кисела Вода (1), Арачиново (1), ...

Од новите 35 случаи со Ковид–19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Сител - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Од вкупно 35 новозаразени, 22 се од Скопје: Најмногу има од Чаир

Локално - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Од новите заболени со Ковид 19 во Скопје - 5 се од Чаир, 3 од Бутел и двајца од Сарај

24 Вести - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Опсервер - 30.05.2020

Скопје, 30 мај 2020 () – Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, ...

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

24Инфо - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Слободен Печат - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Frontline - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Петмина од Чаир, двајца од Сарај и Аеродром: Од кои скопските општини се 22 нови случаи на заразени со Ковид-19

еМагазин - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19 во Македонија, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, новите случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто Оризари-2, Ѓорче ...

Повеќето од дијагностицираните 22 нови случаи на Ковид-19 од Скопје се од: Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

iPortal - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Најмногу заразени во Скопје има во Чаир и Бутел

Press24 - 30.05.2020

Од денешните нови 35 случаи на Ковид 19 на ниво на држава, најмногу се во Скопје. Според информациите од Институтот за јавно здравје, од главниот град се регистрирани 22 случаи, при што 5 се од Чаир, 3 од Бутел, по 2 од Сарај, Аеродром, Шуто ...

Од новите 22 случаи со Ковид – 19 од Скопје – од овие општини

Либертас - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

MakPress - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Независен - 30.05.2020

Фото: Б. Грданоски Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, ...

Од новите 35 случаи со ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

МКД - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Најмногу заразени во Скопје има во Чаир и Бутел

Курир - 30.05.2020

Од денешните нови 35 случаи на Ковид 19 на ниво на држава, најмногу се во Скопје. Според информациите од Институтот за јавно здравје, од главниот град се регистрирани 22 случаи, при што 5 се од Чаир, 3 од Бутел, по 2 од Сарај, Аеродром, Шуто ...

Се шири вирусот во Шуто Оризари, најмногу новозаболени сепак во Чаир, Бутел, Сарај

Фактор - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, од нив од Чаир се пет луѓе, од Бутел тројца, Сарај двајца, Аеродром - 2, Шуто Оризари - 2, ...

Во Скопје најмногу од новозаразените се регистрирани во Чаир и Бутел

Нетпрес - 30.05.2020

Од денешните нови 35 случаи на Ковид 19 на ниво на држава, најмногу се во Скопје. Според информациите од Институтот за јавно здравје, од главниот град се регистрирани 22 случаи, при што 5 се од Чаир, 3 од Бутел, по 2 од Сарај, Аеродром, Шуто ...

Во Скопје најмногу од новозаразените се регистриранио во Чаир и Бутел

Република - 30.05.2020

Од денешните нови 35 случаи на Ковид 19 на ниво на држава, најмногу се во Скопје. Според информациите од Институтот за јавно здравје, од главниот град се регистрирани 22 случаи, при што 5 се од Чаир, 3 од Бутел, по 2 од Сарај, Аеродром, Шуто ...

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Вечер Прес - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Скопје инфо - 30.05.2020

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, Сарај-2, Аеродром-2, Шуто ...

И денеска Чаир, Бутел и Сарај имаат најмногу заразени

Н.Македонија - 30.05.2020

Од денешните 22 случаи на заразени со коронавирус во Скопје, најмногу се од Чаир, Бутел и Сарај. Според податоците, Чаир има 5 новозаразени, Бутел – 3, Сарај – 2, Аеродром – 2, Шуто Оризари -2, Ѓорче Петров – 2, Илинден – 2, Гази Баба -1, ...

И денеска Чаир, Бутел и Сарај имаат најмногу заразени

24Инфо - 30.05.2020

Од денешните 22 случаи на заразени со коронавирус во Скопје, најмногу се од Чаир, Бутел и Сарај. Според податоците, Чаир има 5 новозаразени, Бутел – 3, Сарај – 2, Аеродром – 2, Шуто Оризари -2, Ѓорче Петров – 2, Илинден – 2, Гази Баба -1, ...

ВО СКОПЈЕ АКТИВНИ 248: Најмногу новозаразени денеска има во Чаир и Бутел

Денешен - 30.05.2020

Од денешните 22 случаи на заразени со корона вирусoт во Скопје, најмногу се од општините Чаир, Бутел и Сарај. Според податоците, во Чаир има 5 новозаразени, Бутел – 3, Сарај – 2, Аеродром – 2, Шуто Оризари -2, Ѓорче Петров – 2, Илинден – 2, Гази ...

И денеска Чаир, Бутел и Сарај имаат најмногу заразени

Точка - 30.05.2020

Од денешните 22 случаи на заразени со коронавирус во Скопје, најмногу се од Чаир, Бутел и Сарај. Според податоците, Чаир има 5 новозаразени, Бутел – 3, Сарај – 2, Аеродром – 2, Шуто Оризари -2, Ѓорче Петров – 2, Илинден – 2, Гази Баба -1, ...

Еве од кои општини се новите 35 случаи со Ковид – 19

Бизнис Вести - 30.05.2020

Скопје, 30 мај 2020 (МИА) – Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје се од: Чаир-5, Бутел-3, ...

Најмногу заразени во Скопје има во Чаир и Бутел

Centar - 31.05.2020

Од вчерашните (сабота) нови 35 случаи на Ковид 19 на ниво на држава, најмногу се во Скопје. Според информациите од Институтот за јавно здравје, од главниот град се регистрирани 22 случаи, при што 5 се од Чаир, 3 од Бутел, по 2 од Сарај, Аеродром, ...

Во Чаир и Бутел најмногу заразени – еве од кои скопски општини се новозаразените

Centar - 31.05.2020

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6 Чаир – 11 Гази Баба – 1 Карпош – 2 Аеродром – 2 Сарај – ...