TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кандидатот за претседател на Барселона е подготвен да го смени името на стадионот во чест на Лео Меси

Sport M - 27.11.2020

Новиот кандидат за претседател на Барселона, Емили Русо е подготвен да го смени името на стадионот во чест на Лионел Меси. Меси ја помина целата своја кариера во Барселона, тој е апсолутна икона на тимот, и доколку победи на претседателските избори, ...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

Спортски - 27.11.2020

Битката за претседателската функција во Барселона се вжештува и кандидатите за наследник на Џозеф Бартомеу даваат секакви изборни ветувања. Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо објави дека планира да ја преименува арената „Камп Ноу“ во ...

Кандидат за претседател на Барселона, планира да го смени името на стадионот во чест на Меси

SportMedia - 27.11.2020

Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, е подготвен да го смени името на стадионот во чест на Лионел Меси. Русо е подготвен во чест на фудбалерот кој цела кариера ја мина во Барселона, да го додаде неговото име во името на стадионот.

Сериозно ветување: Камп Ноу ќе има додавка во своето име поради – Меси

Спортклуб - 27.11.2020

Кандидатот за нов претседател на Барселона, Емил Русауд, подготвен бил да го промени името на стадионот во чест на Лионел Меси. Меси комплетната кариера ја мина во Барселона, тој е апсолутна икона на клубот, а веројатно ова би бил обид со цел да го ...

Барселона ќе го менува името на стадионот

Дриблинг - 27.11.2020

Емили Русо ја обелодени кандидатурата за нов претседател на фудбалскиот клуб Барселона. Претседателските избори во Барселона следуваат во наредните месеци. Досегашниот прв човек на каталонскиот клуб, Џозеп Бартомеу поднесе оставка по притисокот од ...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

Курир - 27.11.2020

Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси. – Ќе одржиме референдум за промена на името на стадионот „Камп Ноу“во чест на Лео Меси“, ...

Кандидат за претседател на Барса вети дека ќе го преименува „Камп Ноу“ во Лео Меси

Акцент - 27.11.2020

Битката за претседателската функција во Барселона се вжештува и кандидатите за наследник на Џозеф Бартомеу даваат секакви изборни ветувања. Еден од кандидатите, поранешната потпретседателка Емили Русо, објави дека планира да ја преименува арената на ...

„Камп Ноу може да биде именуван по Лионел Меси“

Sport M - 27.11.2020

Врската помеѓу аргентинската сензација и каталонскиот клуб се расипа летово, но претседателски кандидат сака да и оддаде почит на нивната клупска ѕвезда Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо вети дека ќе одржи референдум за да го ...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

Бриф - 27.11.2020

Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси. – Ќе одржиме референдум за промена на името на стадионот „Камп Ноу“во чест на Лео Меси“, ...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

Опсервер - 27.11.2020

Барселона, 27 ноември 2020 () – Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси. – Ќе одржиме референдум за промена на името на стадионот ...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

Кумановски м. - 27.11.2020

Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси. – Ќе одржиме референдум за промена на името на стадионот „Камп Ноу“во чест на Лео Меси“, ...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

Независен - 27.11.2020

Шпанија – Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси. – Ќе одржиме референдум за промена на името на стадионот „Камп Ноу“во чест на Лео ...

Барселона: Камп Ноу може да стане Лионел Меси

Денешен - 27.11.2020

Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси. – Ќе одржиме референдум за промена на името на стадионот „Камп Ноу“во чест на Лео Меси“, ...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

А1 On - 27.11.2020

Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси. – Ќе одржиме референдум за промена на името на стадионот „Камп Ноу“во чест на Лео Меси“, ...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

Сител - 27.11.2020

Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси. – Ќе одржиме референдум за промена на името на стадионот „Камп Ноу“во чест на Лео Меси“, ...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

MakPress - 27.11.2020

Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси. – Ќе одржиме референдум за промена на името на стадионот „Камп Ноу“во чест на Лео Меси“, ...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

Sport M - 27.11.2020

Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси. За потсетување, минатото лето, Меси се обиде да го раскине договорот со каталонскиот клуб ...