TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пуштени од станица близнаците од „Пука козметика“

Нетпрес - 12.01.2019

Ослободени се од притвор рап артистите од „Пука козметика“, Дарко и Жарко Масларковски, кои синоќа на протестот пред Собрание беа уапсени за напад на службено лице и беа задржани во полициската станица во Кисела Вода.

[Видео] Приведени двајца учесници на синоќешниот протест пред Собранието, од МВР велат дека нападнале полицаец

Радио МОФ - 12.01.2019

Видео на кое се гледа како полиција го приведува раперот Жарко Масларковски од дуото „Пука козметика“ на протестот пред македонското Собрание, синоќа беше објавено на Фејсбук од неговиот брат Дарко .

Видео: Пред Собранието вечерва уапсен Жарко од ,,Пука козметика”

Нетпрес - 11.01.2019

Жарко Масларковски член на групата Пука Козметика е уапсен вечерва од полицијата пред македонското Собрание. Според неговиот брат Дарко кој објавува видео од апсењето, Жарко бил уапсен затоа што немал лична карта.

„Северџаните почнаа да aпcaт“ – Жарко од „Пука козметика“ уапсен пред Собрание

Република - 11.01.2019

„Северџаните почнаа да aпcaт“ – е снимка од aпceњeто на раперот Жарко Масларковски од дуото „Пука козметика“, која ја објави неговиот брат-близнак Дарко. Браќата мирно протестирале против промената на името и како што може да се види на снимката, ...

ВИДЕО: Полицијата ги приведува и тепа демонстрантите пред Собрание - уапсен Жарко од „Пука козметика“

Press24 - 11.01.2019

Вечерва пред Собранието продолжија протестите против уставните измени. На протестите присуствуваа и браќата од хип хоп бендот „Пука козметика“. Додека едниот од нив ја пренесуваше во живо атмосферата пред Собранието, полицијата го нападна неговиот ...

Пуштени од станица близнаците од „Пука козметика“

Локално - 12.01.2019

Ослободени се од притвор рап артистите од „Пука козметика“, Дарко и Жарко Масларковски, кои синоќа на протестот пред Собрание беа уапсени за напад на службено лице и беа задржани во полициската станица во Кисела Вода.

ВИДЕО: На протестот пред Собранието приведен раперот Жарко и неговиот брат

Фокус - 12.01.2019

На протестот пред Собранието синоќа бил приведен раперот Жарко Масларковски од дуото „Пука козметика“ , но и неховиот брат Дарко, кој објави видео од приведувањето. Како што може да се види на снимката, приведувањето се случило додека Дарко имал ...

Дарко и Жарко од „Пука козметика“ пуштени од притвор

Вечер - 12.01.2019

Ослободени се од притвор рап артистите од „Пука козметика“, Дарко и Жарко Масларковски, кои синоќа на протестот пред Собрание беа уапсени за напад на службено лице и беа задржани во полициската станица во Кисела Вода, објави порталот Нетпрес.мк На ...

(ВИДЕО) Приведени браќата од „Пука козметика“ на синоќешниот протест пред Собранието

Скопје1 - 12.01.2019

Раперот Жарко Масларковски од дуото „Пука козметика“ синоќа бил приведен на протестот пред македонското Собрание. Видео од привеувњето синоќа објави својот Фејсбук профил неговиот брат Дарко.

Дарко и Жарко од “Пука козметика” приведени пред Собранието за напад на полицаец

Либертас - 12.01.2019

На протестот пред Собранието синоќа бил приведен раперот Жарко Масларковски од дуото „Пука козметика“ , но и неховиот брат Дарко, кој објави видео од приведувањето. За настанот преку соопштението информираат и од Министерството за внатрешни работи.

Браќата од „Пука козметика“ завршија со лисици на рацете на синоќешниот протест пред Собранието

Вечер - 12.01.2019

Раперот Дарко Масларковки од дуото „Пука козметика“ на Фејсбук објави видео за тоа како се чувствува по изгласувањето на уставните промени и новото име Северна Македонија… Еве што се случувало синоќа… За овој настан има реакција и од МВР.