TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не толерира насилство: Анабела Атијас одлучи да се разведе со сопругот?

Убавина и Здравје - 14.09.2018

Анабела и Андреј Атијас пред неколку дена се најдоа во центарот на јавното внимание по инцидентот што се случи во нивниот дом (повеќе информации можете да прочитате ТУКА ). По сослушувањето во полициската станица, каде што, наводно, сопружниците ...

Израснала во дом но животот имал поубави планови за неа – денес е една од најуспешните српски пејачки

Скопје24 - 14.09.2018

Таа е една од најпознатите српски пејачки денеска, но не секогаш животот бил добар кон неа. Весна Џогани која денес е во групата Џогани и му е сопруга на Џоле, со кој имаат деца, пораснала во дом.

Оваа позната пејачка требало да пее во групата Фанки Џи место Анабела – се откри тајна од естрадата

Скопје24 - 14.09.2018

Пред седум години Анабела и Гаги се разведоа, а во јавноста излезе веста дека пејачката 14 години во бракот трпела насилство. По силните расправии и физички пресметки меѓу поранешниот и сегашниот сопруг на Анабела, поранешните сопружници решија да ...

Вака изгледа станот во кој порасна Луна Џогани (фото)

Вистина.мк - 14.09.2018

Гаги Џогни живее во станот кој му го остави екс сопругата Анабела Атијас. Анабела и Гаги беа заедно неколку години, а подоцна таа го обвини дека ја малтретирал. Гаги останал да живее во станот со своите ќерки Нина и Луна Џогани.

„Ја оставил додека била бремена“: Бившата девојка отрки детали за сопругот на Анабела Атијас

Вистина.мк - 14.09.2018

Пред некој ден српските медиуми пишуваа дека Анабела Атијас го пријавила својот сопруг Андреј Атијас за семејно насилство. Парот заедно ја има ќерката Бланкица, а Андреј пред познатата пејачка беше со една девојка која тврди дека и направил дете и ...

Оваа пејачка требало да биде во групата Фанки Џи место Анабела - се откри тајна од естрадата

Press24 - 13.09.2018

Постои тајна околу групата Фанки Џи која се распадна откако пејачката Анабела и нејзиниот сопруг Гаги ставија крај на бракот. Имено, место Анабела во групата требало да пее Ана Николиќ, но сеуште не е познато зошто пејачката одбила ...

Ѓоле Ѓогани објавува документарец: „Ќе има сочни снимки, Анабела нека му ја мисли“! (ФОТО)

Вистина.мк - 13.09.2018

Популарниот танчар и рапер Ѓоле Ѓогани наскоро пред јавноста ќе го прикаже вистинското лице на својата бивша снаа, пејачката Анабела Атијас. Имено Ѓоле го привршува својот документарецот во кој, како што вели ќе бидат прикажани многу “сочни” моменти ...

Соседите на Анабела откриваат детали: Не сакаме да живеат овде, само не брукаат!

Хитпортал - 13.09.2018

По скандалот со пејачката Анабела и нејзиниот сегашен сопруг Андреј, се огласија соседите на парот кои се разочарани од нивното константно скандалозно однесување. ” Не сакаме да живеат овде, постојано не срамотат со своето однесување! – изјавила ...

„Андреј често е пијан и агресиван“: Вработена во локал откри непознати детали за сопругот на Анабела

Вистина.мк - 13.09.2018

Анабела Атијас и Андреј Атијас биле сослушени во полиција откако пејачката поднесе пријава за семејно насилство. Пејачката не се огласи, но нејзиниот сопруг истакна дека немало физичко насилство.

Српската пејачка ја доживеала најголемата болка: Првиот маж кој го сакала го нашла мртов во кревет

Маркукуле - 13.09.2018

Анабела, српската пејачка позната по бракот со Гаги Фанки Џи кој заврши не славно, немала среќа од детството. Таа се соочила со разводот на родителите, а потоа кога била помлада се заљубила и почнала да живее со него.

Нема среќа во љубовта: Анабела првото момче го пронашла мртво во креветот, се разведе, а вчера беше претепана од ...

Курир - 13.09.2018

Анабела, српската пејачка позната по бракот со Гаги Фанки Џи кој заврши не славно, немала среќа од детството. Таа се соочила со разводот на родителите, а потоа кога била помлада се заљубила и почнала да живее со него.

Нема среќа во љубовта: Анабела вчера беше претепана од своето момче

Пулс24 - 13.09.2018

Анабела, српската пејачка позната по бракот со Гаги Фанки Џи кој заврши не славно, немала среќа од детството. Таа се соочила со разводот на родителите, а потоа кога била помлада се заљубила и почнала да живее со него.

Нема среќа во љубовта: Анабела првото момче го пронашла мртво во креветот, се разведе, а вчера беше претепана од ...

iPortal - 13.09.2018

Анабела, српската пејачка позната по бракот со Гаги Фанки Џи кој заврши не славно, немала среќа од детството. Таа се соочила со разводот на родителите, а потоа кога била помлада се заљубила и почнала да живее со него.