TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | На ТВ Пинк објавени морничави снимки од убиствата што ги вршела бандата на Беливук

Слободен Печат - 24.07.2021

За време на гостувањето на српскиот претседател Александар Вучиќ на ТВ Пинк, прикажана е снимка од убиството на Властимир Милошевиќ на трамвајските шини во улицата 27 март во центарот на Белград за кое е обвинет Вељко Беливук.

Вучиќ на ТВ Пинк: За Хрватите јас не сум идеална личност на оваа позиција

Слободен Печат - 24.07.2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Телевизијата Пинк одговараше на некои жешки теми кои се актуелни последниве денови во српската, но и балканската јавност. На нападите и обвиненијата во врска со криминалната група Вељко Беливук – Марко ...

Вучиќ најави нови досега невидени снимки поврзани со криминалната банда на Беливук

24Инфо - 24.07.2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Пинк одговараше на некои жешки теми кои се актуелни последниве денови во српската, но и во балканската јавност. На нападите и обвиненијата во врска со криминалната група Вељко Беливук – Марко Миљковиќ, ...

Брнабиќ за обвинувањата на Беливук: Нема да ги коментирам изјавите на „психопат“

Локално - 24.07.2021

Српската премиерка Ана Бранбиќ во врска со обвинувањата на Веjко Беливук дека претседателот на Србија од него побарал услуги таа кажа дека нема да ги коментира зборовите на „психопат“. “Тој отворено лежи во тие изјави, тој вели дека не е ниту убиец ...

Беливук очекува да биде кандидат за претседател, а Марко Месар за премиер

Фактор - 24.07.2021

На прашањето да ја коментира објавата на Крик за тоа што Беливук и рекол на полицијата, споменувајќи луѓе од владата, Вучиќ посочи дека истиот тој „почитуван господин рече дека не убил никого, никого не заклал.

Меѓународни организации: Веднаш завршете ја кампањата што го поврзува КРИК со мафијата

Слободен Печат - 24.07.2021

Меѓународните невладини организации, Комитетот за заштита на новинарите (ЦПЈ) и Репортерите без граници (РСФ) ги осудија нападите врз мрежата за истрага на криминал и корупција (КРИК) и повикаа на итен крај на кампањата што ги поврзува српските ...