TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хороскопот го разоткрива партнерот кој што сака да ве остави

Независен - 28.01.2022

Како да препознаете дека вашиот партнер сака да раскине со вас? Доволен е хороскопски знак! Не треба долго време добро да го познавате партнерот за да почувствувате дека наскоро ќе следи раскинување и тоа од негова страна.

Крајот на зимата ќе им донесе нов живот на овие 3 хороскопски знаци

Кафе пауза - 28.01.2022

Астролозите откриваат дека кон крајот на февруари 3 хороскопски знаци ќе имаат можност да започнат со позитивна трансформација, да решат некои проблеми и да се посветат на започнување нов живот – онаков каков што посакувале.

СИТЕ ГИ ИЗБЕГНУВААТ! Никој не сака да излезе на СОСТАНОК СО ОВОЈ ЗНАК!

Попара - 27.01.2022

Многу луѓе го избегнуваат овој хороскопски знак и имаат сериозна причина за тоа Се работи за Близнаците, а едно истражување покажа дека дури 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со овој хороскопски знак.

ТАЈНИТЕ НА ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Работи кои секој хороскопски знак сака да ги сокрие

Еспресо - 27.01.2022

Секој хороскопски знак има свои квалитети и недостатоци, како и многу несигурности предизвикани од лошите страни. Во продолжение прочитајте ги најголемите тајни на секој знак кои тие повеќе од се би сакале да ги сокријат во себе бидејќи се срамат од ...

Хороскопски знак со кој многумина избегнуваат да се впуштат во љубовна врска, а имаат добра причина за тоа

Точка - 27.01.2022

Постојат хороскопски знаци кои е подобро да избегнувате да се забавувате со нив, ако сакате да имате стабилна и сериозна врска. Еден знак особено се истакнува, а за него многумина велат дека е далеку од идеален љубовен партнер.

Со кој хороскопски знак многумина не сакаат да излезат на состанок?

Кајгана - 27.01.2022

Доколку размислувате за сериозна врска, а вашиот партнер е роден во овој хороскопски знак, добро размислете уште еднаш. Истражување спроведено од Mind Body Green откри дека 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со луѓе родени во ...

Родените на овие дати ќе доживеат љубовен крах во 2022 година, а на овие знаци срцето ќе им биде “скршено” на парчиња

Во Центар - 27.01.2022

За нив астролозите немаат добри вести, оваа година дефинитивно ќе доживеат љубовен бродолом. Според астролозите, напнати и кризни ситуации во љубовта ги очекуваат пред се оние знаци од Зодијакот на кои негативно влијае планетата Плутон.

Ова се најнервозните хороскопски знаци!

Убавина и Здравје - 27.01.2022

Секој се носи различно со нервозата и сите сме нервозни од различни причини. Според астрологијата, некои од старт се понервозни од другите. Близнаците ја имаат една од најнервозните енергии која може да се види кај хороскопските знаци.

Мрачен хороскоп: Кој хороскопски знак може најмногу да ви напакости (и зошто)?

Црнобело - 27.01.2022

Секој од хороскопски знаци е опасен на некој начин, но кој најмногу, а кој најмалку? Сите имаме несовршености, на моменти покажуваме бес и знаеме да бидеме одмаздољубиви, но кој е најопасниот хороскопски знак? Тие се опасни и ладнокрвно може да ...

Едниот е земјен, а другиот воден:Најреткиот и најчестиот хороскопски знак во кои може да се родите

Вечер Прес - 26.01.2022

Сте помислиле ли некогаш кој е НАЈРЕТКИОТ, а кој НАЈЧЕСТИОТ хороскопски знак? Хороскопскиот знак се родени најмалку припаѓа на групата земјени знаци кој е познат по својата амбиција, знак кој стои цврсто на земја и не е склон кон мечтаење.

ОВИЕ ДВА ЗНАЦИ СЕ РОДЕНИ ЕДЕН ЗА ДРУГ! Тие се сродни души, ништо не може да ги раздели!

Попара - 26.01.2022

Ѕвездите велат дека овие два хороскопски знаци имаат силна врска и страст и дека тоа ги прави експлозивен пар… Често се прашувате кој хороскопски знак е вашата сродна душа. Можеби ова не е правило, но често е точно – тие имаат страсни, длабоки и ...

Овие два хороскопски знаци се родени еден за друг!

4NEWS - 27.01.2022

Ѕвездите велат дека овие два хороскопски знаци имаат силна врска и страст и дека тоа ги прави експлозивен пар… Често се прашувате кој хороскопски знак е вашата сродна душа. Можеби ова не е правило, но често е точно – тие имаат страсни, длабоки и ...

Дали знаете кој е најреткиот хороскопски знак?

4NEWS - 27.01.2022

Во кој хороскопски знак се родени најмалку луѓе? Тоа е знак од групата земјени знаци кој е познат по својата амбиција, знак кој стои цврсто на земја и не е склон кон мечтаење. Најреткиот хороскопски знак Можеби сте го препознале хороскопскиот знак ...

Никој не сака да излезе на состанок со овој знак: СИТЕ ги избегнуваат!

Убавина и Здравје - 28.01.2022

Се работи за Близнаците, а едно истражување покажа дека дури 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со овој хороскопски знак. Причината е што многумина ги сметаат за лицемерни и егоцентрични, а во врските често знаат да бидат напорни, ...