TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Маж ѝ го зема микрофонот на пејачката на сред настап на Евровизија: Најконтроверзен момент

Женски магазин - 15.05.2019

Утре не очекува втората полуфинална вечер на евровизиската сцена во Тел Авив, каде нашата претставничка Тамара Тодевска ќе настапи поред ред број 17. Познато ни е дека минатата година пејачката Нета од Израел со песната „Toy“ победи на Песната за ...

И годинава ни велат дека ќе победиме на Евровизија

Тера - 15.05.2019

Еминентниот музички портал Billboard синоќа после првата полуфинална вечер на евровизија направи прогноза за тоа кои 12 песни од двете полуфинални вечери на Евровизија имаат потенцијал да бидат победници на годинешното издание во Тел Авив, а на ...

Тамара поради технички пропусти настапи двапати на генералната проба

Н.Македонија - 15.05.2019

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Израел, Марија Таушанска Тукушто заврши првата генерална проба пред утрешното второ полуфинале на „Евровизија 2019“. На сцената на „Експо-центарот“ во Тел Авив ги слушнавме сите 18 учесници.

Обложувачниците погодија за осум од десетте финалисти на првата евровизиска вечер

Н.Македонија - 15.05.2019

Обложувалниците се подобрија во однос на минатогодишното полуфинале и оваа година погодија дури осум од десетте учесници во финалето на „Евровизија 2019“ во Тел Авив, Израел, пренесува порталот „Екстудеј“.

Ексклузивна снимка на CRNOBELO.com од генералната проба на Тамара во Тел Авив

Црнобело - 15.05.2019

Моќен и едноставен настап од која кожата ви се ежи. Тамара Тодевска уште еднаш ги покажа неверојатните вокални способности на генералната проба во Тел Авив. Како звучеше нашата евровизиска песна „Proud“: ©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање.

МД „Илинден” ги повикува Македонците во Албанија да гласаат за Тамара Тодевска

+инфо - 15.05.2019

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо ги повика Македонците во Албанија да гласат за Тамара Тодевска, годинашен претставник на нашата земја на изборот за Песна на Евровизија.

Во евровизискиот „Експо-центар“ ни пиле не може да прелета

Н.Македонија - 15.05.2019

Ексклузивно: „Нова Македонија“ во Тел Авив Марија Таушанска, наша известувачка од Тел Авив, Израел Во Тел Авив на прв поглед воопшто не се чувствува дека во градот се одржува „Евровизија“.

Билборд со 12 фаворити на Евровизија: Северна Македонија би можела да победи – песната е прослава на жената во екот на ...

Либертас - 15.05.2019

Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на песни кои би можеле да ја однесат годинашната победа на Евровизија, а помеѓу 12-те фаворити за прво место се наоѓа и песната на Тодевска.

Македонија може да победи на Евровизија, а еве и зошто – ни предвиде светски познатиот магазин ,,Билборд”!

Фокус - 15.05.2019

Вчера во Експо – центарот во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија. Од вкупно 17 земји учеснички, десет влегоа во финале, и тоа Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, Австралија, Исланд, Сан Марино и Словенија.

Јелена Карлеуша за српската претставничка на Евровизија: „ Дно, дома никој не ја знае, а камоли во Тел Авив“

Убавина и Здравје - 15.05.2019

Иако Невена Божовиќ синоќа успеа да се пласира во финалето на Евровизија, Јелена Карлеуша смета дека во сабота Србија нема никакви шанси за голем пласман. Таа на својот Инстаграм профил објави статус и се запраша до кога Србија на овој фестивал ќе ...

Јелена Карлеуша за српската претставничка на Евровизија: „До кога ќе праќате просечни изведувачи?“

Вистина.мк - 15.05.2019

На првата полуфинална вечер, настапуваше и српската преставничка на Евровизија. Невена Божовиќ се претстави со песната „Круна“ и успеа да се пласира во финалето. По нејзиниот настап таа доби многу навреди и критики, а сега и пејачката Јелена ...

Македонија може да победи на Евровизија, предвидува најеминентниот музички магазин „Билборд“ ВИДЕО

+инфо - 15.05.2019

Како што е тешко да се предвиди победникот, тука се и 12-те записи за кои Билборд смета дека имаат најдобра шанса да прогласат победа во саботата. Како што е тешко да се предвиди победникот, тука се и 12-те записи за кои „Билборд“ смета дека имаат ...

Proud меѓу 12-те песни кои можат да победат на Евровизија

МакМода - 15.05.2019

Популарното музичко списание „Билборд“ предвидува кои песни би можеле да победат на годинешниот Евросонг. Меѓу 12-те фаворити се наоѓа и песната Proud на македонската претставничка Тамара Тодевска.

Ја навредуваа српската претставничка на Евровизија- фановите ја нарекоа „досадна“

Press24 - 15.05.2019

Невена Божиновиќ, српската претставничка на Евровизија, синоќа влезе во финале со нумерата „Круна“, а веднаш после настапот доживеала низа навреди и пцовки на сметка на нејзината песна. Невена после отпеаната песна , доби голем број на коментари, ...

Никој не забележа еден детаљ на Евровизија кој има јасна цел- тоа што се појави на сцената е порака до целиот Балкан и ...

Курир - 15.05.2019

Вчера во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од Евровизија 2019 година. Свеченото отворање започна со победничката претставничка од минатата година Нета со песната „Toy“, а фановите во арената занема од нејзиниот настап и перфектната ...

„Билборд“: Ова е причината зошто Македонија може да победи на Евровизија

Република - 15.05.2019

Дванаесет земји се најдоа на листата на можни победници на „Евровизија 2019“ направена од најпознатиот музички портал „Билборд“. Според нивните прогнози, меѓу 12-те песни се најде и „Proud“ на Македонија. пишува во своите прогнози „Билборд“.

Иако Невена Божовиќ ја внесе Србија во финале на „Евровизија“, поединци ја дочекаа со псовки и навреди (ФОТО)

Вистина.мк - 15.05.2019

Невена Божовиќ влезе во финалето на “Евровизија” со одличен настап и песната “Круна”, која таа самата ја напиша, иако како и претходно на „Беовизија“, речиси еден по полуфиналето на „Евросонг“ доживеа низа навреди и псовки на сметка на песната и ...

Според проценките на магазинот „Билборд“ МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПОБЕДИ на Евровизија

Слободен Печат - 15.05.2019

Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на 12 песни кои оваа година можат да победат на Евровизија. Меѓу нив е и песната на Тамара Тодевска. Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на 12 песни кои оваа година ...

На другите 17 земји ќе им биде пеколно тешко да се носат со нашата Тамара!

Република - 15.05.2019

Мартин Вучиќ со силна поддршка за Тамара Тодевска и нејзиното учество на „Евровизија“. Актуелниот директор на Националниот aнсамбл за народни игри и песни на Македонија, „Танец“, на „Фејсбук“ им порача на другите учесници во полуфиналето во Тел Авив ...

Зошто песната на Тамара би можела да победи во Тел Авив

Н.Македонија - 15.05.2019

Песната „Proud“ на Тамара би можела да победи на годинашната „Евровизија“, според американскиот магазин „Билборд“ кој ја вброи Македонија меѓу 12 фаворити на музичкото натпреварување во Тел Авив, Израел.

Сите скандали на Евровизија

Вистина.мк - 15.05.2019

Иако повеќето европски нации на „Евровизија“ најчесто гледаат како на една сосема обична музичка манифестација, сепак имало многу случки кои се поврзани со општествени, културни и политички настани на одредени земји.

(ФОТО) Оваа вечер ми е најбитна: Тамара ни раскажа што ќе ѝ донесе среќа на „Евросонг“

Женски магазин - 15.05.2019

Тамара Тодевска со нетрпение го очекува утрешниот ден, и многу е возбудена пред настапот на втората полуфинална вечер на „Евросонг“ во Тел Авив со песната „Proud“. Од Израел, таа ни испрати порака во која раскажа што е најважно за неа пред ...

„Ќе биде пеколно тешко“: Мартин Вучиќ со поддршка за Тамара и прогноза за останатите учесници на Евровизија

Вистина.мк - 15.05.2019

Актуелниот директор на Националниот aнсамбл за народни игри и песни на Македонија, „Танец“, Мартин Вучиќ, по првата полуфинална вечер на Евровизија во Израел, се огласи на својот Фејсбук профил со статус посветен на големиот музички натпревар.

Вакво нешто досега не е видено на евровизиската сцена: Австралија со врвен настап на првата полуфинална вечер

Вистина.мк - 15.05.2019

Сношти во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија, а Австралија за свој избраник ја имаше Кејт Милер – Хејдк. Кејт Милер- Хајдк е наградувана кантиавторка која поминува низ светот на современиот поп, фолк и опера.

Ваквa не сте ja виделе: Минатогодишната победничка на Евровизија во провокативен костим го откри вишокот (видео)

Вистина.мк - 15.05.2019

Минатогодишната победничка на „Евровизија“, Нета од Израел, ја отвори првата полуфинална вечер со песната „Toy“, која на нејзината држава и овозможни одржување на натпреварот. -Добредојдовте во Израел – кажа Нета на почетокот на вечерта, а многумина ...

Ова се првите 10 финалисти на Евровизија

Скопје1 - 15.05.2019

Од 17 земји кои настапија синоќа, во финалето се пласираа изведувачите од Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, Австралија, Исланд, Сан Марино и ...

Преслушајте ги песните: Ова се 10-те финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија (фото+видео)

Вистина.мк - 15.05.2019

Вчеравечер во Тел Авив – Израел се одржа 64-то издание на Евровизија. Во првата полуфинална вечер настапија 17 земји, но само 10 од нив се пласираа во главната вечер која ќе се случи во сабота.

Србија влезе во финале на Евровизија со помош на Македонија, а овој познат Македонец беше горд за пласманот како дел и ...

Вистина.мк - 15.05.2019

Српската претставничка Невена Божовиќ, синоќа ја израдува Србија со тоа што обезбеди пласман во финалето на „Евровизија“ со одличниот настап за песната „Круна“. Невена се најде меѓу 10-те најдобри песни, кои од првото полуфинале преминаа во ...

Еве која македонска јавна личност замина во Тел Авив да ја бодри Тамара Тодевска на „Евровизија“

Вистина.мк - 15.05.2019

Вчера започна 64-то издание на Евровизија кое оваа година се одржува во Тел Авив, Израел. Македонската претставничка Тамара Тодевска заедно со нејзиниот тим веќе неколку дена е во Тел Авив каде полека се подготвува за нејзиниот настап во четврток, ...

Србија - моќна вокална изведба, Австралија - врвен сценски настап: Првите 10 финалисти на Евровизија

Црнобело - 15.05.2019

Доколку Тамара Тодевска успее да се пласира во финалето, кои ќе ѝ бидат конкуренти? На раскошната сцена во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од 64-тото издание на Евровизија. Македонија ќе настапи на втората полуфинална вечер.

Стил на денот: Јана Бурческа во костим во бојата на сезоната

Женски магазин - 15.05.2019

Јана Бурческа во моментов се наоѓа во „Тел Авив“ како дел од евровизиската еуфорија. Имено за портокаловиот тепих, Јана избра шик костим во бојата на сезоната- моќната и софистицирана ...

Причина број 1 зошто Македонија има шанси да победи на Евровизија

Црнобело - 15.05.2019

Најпознатиот музички портал Billboard направи прогноза кои 12 песни од двете полуфинални вечери на Евровизија имаат потенцијал да бидат победници на годинешното издание во Тел ...

Прво полуфинале на Евросонг: Србија, Грција и Словенија во финале

Независен - 15.05.2019

Израел- Познати се првите 10 финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија, која се одржува во Тел Авив, Израел. Од 17 земји кои настапија синоќа, во финалето се пласираа изведувачите од Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, ...

Во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер на Песна на Евровизија

24 Вести - 14.05.2019

Во Тел Авив, Израел се одржа првата полуфинална вечер на Евросонг, на кој настапија изведувачи од 17 земји. Прва настапи претставничката на Кипар Тамта со песната „Replay“. Различни беа и музичките разгледници во кои изведувачите претходно ги ...

(ВИДЕО) СРБИЈА се пласира во финалето на ЕВРОВИЗИЈА- еве кои други земји влегоа во финалето!

Магазин - 15.05.2019

Завршено е првото полуфинале на 64 та Евровизија во Тел Авив, а српската претставничка Невена Божовиќ се пласира во финалето. Претставници кои се пласираа во финалето на Евровизија 2019 година се Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, ...

Еве кои се првите 10 финалисти на Евросонг ГАЛЕРИЈА

+инфо - 14.05.2019

Познати се првите 10 финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија. Од 17 земји кои настапија вечерва во финалната вечер која ќе се оддржи во сабота се пласираа изведувачите од Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, Австралија, ...

Познати првите десет учесници во финалето на „Евровизија“

Н.Македонија - 14.05.2019

Во „Експо“ центарот во Тел Авив вечерва се одржа првото полуфинале од овогодинешното издание на популарниот фестивал „Евровизија“. Изведувачите од Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, Австралија, Исланд, Сан Марино и Словенија успеаја ...

Познати првите 10 финалисти на Евровизија

Кумановски м. - 15.05.2019

Изборот за песна на Евровизија вечерва ги доби првите 10 земји кои ќе бидат дел од големото финале кое ќе се одржи во сабота во Тел Авив, Израел. Во првото полуфинално издание настапија 17 земји, но само десет од нив се пласнираа во финале: Грција, ...

ОВИЕ натпреварувачи се пласираа во финалето на Евровизија

Слободен Печат - 14.05.2019

Некои од нив беа сосема очекувани, други изненадија, а имаше и такви за кои се типуваше дека се фаворити, но не успејаа да го поминат првото полуфинале. Заврши првата полуфинална вечер на Евровизија, а пласман во големото финале обезбедија 10 земји ...

Познати десетте финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија

Нетпрес - 14.05.2019

Во вторникот вечерта во Тел Авив беа избрани десетт финалисти кои вечерва се пласираа во големото финале за избор на песна на Евровизијата за 2019 година, коешто ќе се одржи во сабота. Редоследот според кој беа избрани земјите учеснички: 1.Грција, ...

Познати првите 10 финалисти на Евровизија

ТВ21 - 14.05.2019

Денеска во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер на овогодинашниот Евросонг. Така беа познати и првите 10 финалисти, кои во сабота вечер ќе се борат за освојување на наградата песна на Евровизија.

Солзи, неверување и „политика“: Ова се 10-те финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија

Курир - 14.05.2019

Ова се 10-те финалисти кои вечерва се пласираа во финалето кое ќе се одржи во сабота во Тел Авив. 1.Грција 2.Белорусија 3.Србија 4.Кипар 5.Естонија 6.Република Чешка 7.Австралија 8.Исланд 9.Сан Марино 10.Словенија Македонија годинава ја претставува ...

Необичниот настап на Нета го отвори евровизискиот фестивал

Н.Македонија - 14.05.2019

Традиционално, ланскиот победник Нета ја отвори првата полуфинална вечер на овогодинешното издание на „Евровизија“ во Израел. На прекрасната сцена во „Експо“ центарот во Тел Авив, таа потсети зошто минатата година ги освои гласовите на публиката и ...

Водителката на Евровизија ги надмина границите: Се појави без градник, а камерите пренесоа во живо како едната града и ...

Курир - 14.05.2019

Вечерва во Тел Авив се одржува Евровизија, која ја следи речиси половина свет во живо. Една од водителките очигледно е најхрабра од сите, па реши да им покаже на милионите луѓе и фанови на Евровизија со „што располага“.

Прва евровизиска вечер: Пат во финалето бараат Србите, Словенците, Црногорците

+инфо - 14.05.2019

Во Тел Авив во тек е првата полуфинална вечер на Евросонг, а гледачите ќе видат настап на изведувачи од 17 земји. На бината вечерва ќе се претстават изведувачите од Црна Гора, Д мол со песната „Heaven“.Прва настапи претставничката на Кипар Тамта со ...

Погледнете го МОЌНИОТ НАСТАП на Нета на отворањето на Евровизија

Слободен Печат - 14.05.2019

Оваа година Евровизија се одржува во Тел Авив, Израел, откако Нета ја донесе победата со песната „Toy“. Првата полуфинална вечер на Евровизија ја отвори минатогодишната победничка Нета. Оваа година Евровизија се одржува во Тел Авив, Израел, откако ...

Тамара пее со жар, сите ја сакаат во Тел Авив

Сакам да кажам - 14.05.2019

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Во Тел Авив не чувствувате дека сте во земја која со децении е во граѓанска војна и во секојдневна опасност од пошироки регионални размери. Ниту пак некој тука се потресува дека само пред неколку дена кон ...

Вечерва започнува Евровизија

Фокус - 14.05.2019

Вечерва ќе се одржи првото полуфинале на музичката манифестација Евросонг во Тел Авив, Израел. На 64-то издание на настанот свој настап ќе имаат претставници од 17 земји, и тоа Кипар, Црна Гора, Финска, Полска, Словенија, Чешка, Унгарија, ...

Евровизиски гатања 2019-та

Оff.net - 14.05.2019

Во најамбициозното и најхраброто од досегашните предвидувања на исходот на Евровизија ги имаме првите три места во крајниот исход, и еден голем бонус заради кој моравме исходот денес да го објавиме а не да чекаме до петок.

Евровизискиот прес-центар се загрева за вечерашното прво полуфинале

Н.Македонија - 14.05.2019

За „Нова Македонија“ од Израел, Марија Таушанска Во „Експо“ центарот на Тел Авив, Израел, вечерва почнува „Евровизија 2019“, еден од најгледаните настани на планетата. Во прес-центарот, атмосферата се повеќе се загрева, доаѓаат новинари од земјите ...